Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Bataryası olması evet büyük rahatlık, mobilşte sağlıyor. Küçük, hafif. Ama kısıtlı ömürleri var işte 3-4 yıl gibi olabiliyor. O da rahatlık sağlanmasının ya onda büyük bir dez avantaj gibi duruyor benim için. Batarya kapasitesi düşüp ekonomik ömrünü tamamladığında verimli çalışmıyor illa ki yeni batarya istiyor. Ya güçlü duvar delemez ya zırt pırt şarj biter ay o ne öyle eski model telefon gibi. Ben gene elektrikli bir şeyler bakayım. Mesela Black and decker'in rengi çok güzel. Rengine bakarak matkap alınır mı tam bilemedim ama içinde motor filan oluyor bunların dönüyor ordan vızzz diye. Duvar muvar deliyorsun usta çağırmadan kendi işini yapıyorsun. Hepsi dönüyor bunların zaten içlerindeki o motor bazılarında fırçalı. Zamanla ömrü ve kömrü bitiyor. Bataryalılar ise fırçasız daha uzun süre gidiyor ama bunun da pili bitiyor.

Gönül ister ki alayım bi aeg torunlara da kalsın ama işte...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Bataryası olması evet büyük rahatlık, mobilşte sağlıyor. Küçük, hafif. Ama kısıtlı ömürleri var işte 3-4 yıl gibi olabiliyor. O da rahatlık sağlanmasının ya onda büyük bir dez avantaj gibi duruyor benim için. Batarya kapasitesi düşüp ekonomik ömrünü tamamladığında verimli çalışmıyor illa ki yeni batarya istiyor. Ya güçlü duvar delemez ya zırt pırt şarj biter ay o ne öyle eski model telefon gibi. Ben gene elektrikli bir şeyler bakayım. Mesela Black and decker'in rengi çok güzel. Rengine bakarak matkap alınır mı tam bilemedim ama içinde motor filan oluyor bunların dönüyor ordan vızzz diye. Duvar muvar deliyorsun usta çağırmadan kendi işini yapıyorsun. Hepsi dönüyor bunların zaten içlerindeki o motor bazılarında fırçalı. Zamanla ömrü ve kömrü bitiyor. Bataryalılar ise fırçasız daha uzun süre gidiyor ama bunun da pili bitiyor.

Gönül ister ki alayım bi aeg torunlara da kalsın ama işte...
Üstadım eğer öyleyse black and decker gerçekten ürün kalitesi açısından bence iyi .Şu anda kablolu modelini yaklaşık 15 senedir kullanıyorum. Uygun fiyatlı herhangi bir modeli rahat rahat işini görür diye düşünüyorum. Biraz daha kaliteli üst sınıf olsun dersen, hilti, Makita, dewalt düşünülebilir ama ev kullanımı için bence hiç gerekli değil. Hatta Bosch' un koyu yeşil amatör serisi de iş görür. Ama dikkat etmek gereken çakma ürün. Onun için en sağlıklısı yakındaki bir yapı marketten görüp deneyerek almak. Eğer İzmirde iseniz üstadlarımız ve ben yer tavsiyesinde bulunabiliriz.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
bunlar daha çok prefesyonel aletler hocam ödenen rakamlar evsel kullanım için gereksiz.

ben yıllardır einhell kullanıyorum ne işler yaptım sorun yaşamadım üstelik çin üretim yani .komple set 160 liraya almıştım vidalama setiyle , uçlarla beraber .

einhell ve yan sanayisi baravia , black and deccker ,dbk fazlasıyla kaliteli ürünleri var. yeterki atlas falan market malları almayın.
atlas falan almayın demişsiniz ama bende 15 senedir sorunsuz kullanıyorum üstelik HB den almıştım, 2 hafta matkaba giren kablosu koptu, açıp içini yeniden bağladım, hala ilk günkü gibi çalışıyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
atlas falan almayın demişsiniz ama bende 15 senedir sorunsuz kullanıyorum üstelik HB den almıştım, 2 hafta matkaba giren kablosu koptu, açıp içini yeniden bağladım, hala ilk günkü gibi çalışıyor.
Kullanım amacınıza göre değişiyor. Ben de şarjlı model olarak kullanıcımızın incelemesini yaptığı ürünü önermiştim. O da market ürünü. Ama belirli işlerde zorlamadan kullandıktan sonra aşağı yukarı hepsi işini görüyor. Benim uneo maxx ın pilleri bitmemiş olsaydı gerçekten çok verimli makina yalnız. Daha önce darbeli kablolu matkapla delemedik dedikleri (Tabii kullanıcıya da bağlı, ya da belki demire denk geldiler.) yeri rahatlıkla delmiştim.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hocam ayda yılda bir kullanan için tabi dayanır.Ama inanın sıklıkla zorlu alanlarda iş yapsanız kısa sürede çöp olacak kalitede atlasın ürünleri. Hele sakın matkap ucu tornavida vs. almayın.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Hocam ayda yılda bir kullanan için tabi dayanır.Ama inanın sıklıkla zorlu alanlarda iş yapsanız kısa sürede çöp olacak kalitede atlasın ürünleri. Hele sakın matkap ucu tornavida vs. almayın.
olabilir, bende evde dediğin gibi ayda yılda bir kullanıyorum zaten, her gün kullanan biri olsam zaten direk Boschun pro modellerini alırım.

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Aldım aldım gele. Black & Decker'in 700 wattlık matkabını aldım. Yapı olarak müthiş ergonomik. Motor bloğu tam ortada fakat ilginç bir kavisli olarak öne doğru eğimli, arka elcik ise tam dengede. Adamlar uzay üssü gibi harbiden müthiş bir ürün yapmış, tutma hissiyatı süper. Yani matkabı eline alınca yok mu başka delinecek bir yer deyip bütün mahalleyi gezesi geliyor insanın.

Mandren kısmı elle sıkmalı. Benim eski matkabımda olduğu gibi. Ama bir sorun var, duvar delerken uç sıkılınca mandren gevşedi, duvar demeyi bitiremedim. Aynen iade.

Bu arada bu firma Nasa tarafından uzayda kullanılan matkapları üretmiş. Dünyadaki ilk matkap üreticisi, patenti de bunlara ait. Yani tüm o bosch makita bilmem Stanley ne varsa hepsi bu heriflere ödeme yapıyor. Adamların belki de 100 yıl önce ürettiği teknolojisini hala kullanıyoruz. Çok ilginç.

Dediğim gibi. Bugüne kadar tuttuğum en güzel şeydi bu matkap nihehe. Ama mandren yapısı bana uymadı. Matkap ucu duvarda kalıp ds duvarı delemedim ya. O iş bitti abi bende. Anahtarlı mandrenil olan klasik bir matkap bakıyorum. Bu ürünün kesinlikle kaliteli bir hissiyatı var. Renkleri de güzel. Sessiz. Hafif. Ergonomik. Fiyatı da neredeyse hepsinin aynı zaten. Ne diyeyim daha. Matkap Ln işte. Tut delsin. Hız ayarı kademesi de var. Kutu içinden 4 tane de uç çıktı. Nasa kullanmış filan. Bişeyler. Matkap işte.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
ihtiyaç oldukça kullanılacaksa çoğu darbeli matkap, şarjlı matkap iş görür ama günlük kullanımda ortada bırakırlar.
şuan çakma dewalt şarjlı matkabım var. bataryası 5 pilli yani 18v her işimi rahatlıkla görüyor.
çakma ürünler alırken batarya içindeki pil sayısına dikkat edin 3 pilli olanlar pek iş görmüyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
ihtiyaç oldukça kullanılacaksa çoğu darbeli matkap, şarjlı matkap iş görür ama günlük kullanımda ortada bırakırlar.
şuan çakma dewalt şarjlı matkabım var. bataryası 5 pilli yani 18v her işimi rahatlıkla görüyor.
çakma ürünler alırken batarya içindeki pil sayısına dikkat edin 3 pilli olanlar pek iş görmüyor.
Ne yapmamız gerekiyor peki ,söküp pillerini mi sayalım :haha1

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Konu hortlatma geleneğine devam edelim.

F/P ürünü 500-1000 lira arasında arada sırada günlük amatör işleri yapmak için tavsiye edeceğiniz şarjlı matkap/vidalama olursa çok sevinirim.

Bir arkadaşımdan Ferm Cdm1129 12v 1.3ah olanı ödünç aldım. Her işimi görüyorum onunla. O da bana alma ne gerek var ihtiyacın olursa al kullan işte ben aldım ayda yılda bir kullanıyoruz diyor. Ama lazım olunca gerçekten çok yardımcı oluyor.

Çıkamadım işin içinden.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Konu hortlatma geleneğine devam edelim.

F/P ürünü 500-1000 lira arasında arada sırada günlük amatör işleri yapmak için tavsiye edeceğiniz şarjlı matkap/vidalama olursa çok sevinirim.

Bir arkadaşımdan Ferm Cdm1129 12v 1.3ah olanı ödünç aldım. Her işimi görüyorum onunla. O da bana alma ne gerek var ihtiyacın olursa al kullan işte ben aldım ayda yılda bir kullanıyoruz diyor. Ama lazım olunca gerçekten çok yardımcı oluyor.

Çıkamadım işin içinden.
hiç düşünme

bununla darbeli mod ta kolon deldim tabi biraz uzun sürse de elektriğin olmadığı yerde derdimi çözdü.

bunu da 250 liraya almıştım.

ilginç şekilde 2. attığım daha seri ve ağır geldi.Ama darbeli gibi değil delik delmede.4 arkadaş aldık şuana kadar sorun yaşayan olmadı. Tabi marka ve alet çakma.Bataryalarının samsung la alakası yok.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
ilki 522 lira 30 lira da ziraatten puan verirse 492 lira olacak. Bunlar anladığım kadarıyla benim gibi arada sırada kullanacak, çok büyük işler yapmayacaklar için ideal gibi. 3 rengi varmış baktım satıcıdan hepsi aynı galiba sadece renk farklı. Samsung pil etiketi var ama kolpa diyosunuz :)

2. de güzel duruyor bu arada ama tek sorun hbda da yorumlara baktım ürün resminden çok farklı ürün gitmiş sizde de öyle mi oldu?

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
ilki 522 lira 30 lira da ziraatten puan verirse 492 lira olacak. Bunlar anladığım kadarıyla benim gibi arada sırada kullanacak, çok büyük işler yapmayacaklar için ideal gibi. 3 rengi varmış baktım satıcıdan hepsi aynı galiba sadece renk farklı. Samsung pil etiketi var ama kolpa diyosunuz :)

2. de güzel duruyor bu arada ama tek sorun hbda da yorumlara baktım ürün resminden çok farklı ürün gitmiş sizde de öyle mi oldu?
hiç düşünme

bununla darbeli mod ta kolon deldim tabi biraz uzun sürse de elektriğin olmadığı yerde derdimi çözdü.

bunu da 250 liraya almıştım.

ilginç şekilde 2. attığım daha seri ve ağır geldi.Ama darbeli gibi değil delik delmede.4 arkadaş aldık şuana kadar sorun yaşayan olmadı. Tabi marka ve alet çakma.Bataryalarının samsung la alakası yok.
Çok güzel çakmışlar. Az daha uğraşsalar cidden "Vay be JCB hem de prosu çıkmış." dedirtecekler. Benim bile ilgimi çekti. Bosch uneomax plus vardı bende. 3 senenin sonunda iki adet pilin ikisi de pert oldu. Sadece içindeki pilleri değiştirmek 600-900 TL arasına mal olacak. Eğer bu cihaz bataryadan gerçekten 58v güç veriyorsa alır geçerim.

meebbe meebbe üstadım. Bu fiyata o görseldeki herşey dahil mi? Bir de pilleri ölçme imkanın var mı boştayken (Yükte ölçmek zaten mümkün olmaz.) 58v güç veriyor mu? Eğer bunlar olumlu ise, alırım, alınmasına da mani olmam ciddi anlamda.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Selamlar hocam gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Farklı gelirse iade edersiniz Nays ile alın %10 iade veriyor. bana darbesiz geldi değişim yaptırdım.Darbeli de kafa da darbe çekiç işareti var mandren içine gidip çıkıyor.Fakat sadece tek vidalama yapacaksanız 2. attığım daha mantıklı kötü tarafı tek bataryalı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri