Markalar Hakkında Görüşlerimi İçeren Video Serisi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,445
32
Aman abi o tv efsanedir dikkat et.

Eğer bir gün o panelden denk getirirsem, aynı panele MB130 uyarlamak için uğraşacağım.

100hz panelli bir panel için MB130 da Tcon desteği olur mu onu araştırıyorum şu an LG den :kas
Biri yazmıştı buradan ? bu modelin 55 inç olanı mı yoksa özel üretim daha büyük ekranı mı tam hatırlamıyorum , altın varak çerçeve hazırlanıp Ahmet Nazif Zorlu nun evine gönderilmiş?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Aman abi o tv efsanedir dikkat et.

Eğer bir gün o panelden denk getirirsem, aynı panele MB130 uyarlamak için uğraşacağım.

100hz panelli bir panel için MB130 da Tcon desteği olur mu onu araştırıyorum şu an LG den :kas
Tamam,sen uyarladığında bana haber ver ,tvyi arabaya koyup gelelim ,kışın yola çıksak yaza doğru oradayız :hihi

M Çevrimdışı

msagdic

Yeni Üye
21 Nis 2020
20
Özellikle son GRUNDIG videosu ile çocukluğuma götürdünüz beni. 1978-1979 yıllarıydı sanırım ilk televizyonumuz bizim de Schaub Lorenz marka siyah beyaz bir televizyondu. Üzerinde ki dantelli örtüsü yukarı özenle katlanır ki annemizden fırça yenmesin, düğmesine basarsın en az 1 dakika (belki daha fazla) ısınması için beklersin ki açılsın. Ama ben o televizyonun bir kere dahi evimizde iken tamirciye gittiğini hatırlamam. 1990-1991 yılı idi sanırım renkli televizyon evimize girdikten sonra rahmetli babam o eski televizyonu iş yerine götürmüş ve uzun yıllar kullanmıştı. Çok düşündüm ama ilk renkli televizyonumuzun markasını hatırlayamadım.

Neyse kafanızı şişirmeyeyim benim aklımda ki asıl soru şuydu, sahiplendiğimiz veya isim hakkını satın aldığımız bu markalar (JVC-TOSHIBA-GRUNDIG...) ile bizim yerli markalarımızın iç piyasaya ürettikleri televizyonlar ile yurtdışı özellikle Avrupa piyasasına ürettikleri televizyonlar arasında kalite/yazılım olarak fark var mı? Eğer varsa bu fark kayda değer bir fark mı?

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Özellikle son GRUNDIG videosu ile çocukluğuma götürdünüz beni. 1978-1979 yıllarıydı sanırım ilk televizyonumuz bizim de Schaub Lorenz marka siyah beyaz bir televizyondu. Üzerinde ki dantelli örtüsü yukarı özenle katlanır ki annemizden fırça yenmesin, düğmesine basarsın en az 1 dakika (belki daha fazla) ısınması için beklersin ki açılsın. Ama ben o televizyonun bir kere dahi evimizde iken tamirciye gittiğini hatırlamam. 1990-1991 yılı idi sanırım renkli televizyon evimize girdikten sonra rahmetli babam o eski televizyonu iş yerine götürmüş ve uzun yıllar kullanmıştı. Çok düşündüm ama ilk renkli televizyonumuzun markasını hatırlayamadım.
Neyse kafanızı şişirmeyeyim benim aklımda ki asıl soru şuydu, sahiplendiğimiz veya isim hakkını satın aldığımız bu markalar (JVC-TOSHIBA-GRUNDIG...) ile bizim yerli markalarımızın iç piyasaya ürettikleri televizyonlar ile yurtdışı özellikle Avrupa piyasasına ürettikleri televizyonlar arasında kalite/yazılım olarak fark var mı? Eğer varsa bu fark kayda değer bir fark mı?

Bu işin en el yanlarından birisi bu biliyormusunuz?
Hem geçmişi unutmanıza izin verilmiyor
Hem de sürekli olarak öğrenmeye devam ediyorsunuz

Youtube da takipçilerimden çok güzel detaylar geldi GRUNDİG başlığında ve ben de yeni öğrendim ki GRUNDİG sadece isim hakkı olarak değil KOMPLE satın alınmış ve İHRAÇ edilmeye devam ediliyormuş zira yurt dışında iyi bir pazar payı halen devam ediyormuş bu markada.

Yine iddia şu yönde ki oradaki kalite algısı nedeniyle, benim de videoda belirttiğim üzere burada Altus ve Bekoya reva gördükleri uygulamayı Grundig markasına yapamıyorlarmış.

Yurt dışına giden domatesimiz dahi bize yedirilenden daha kaliteli bunu biliyoruz ancak donanımsal anlamda bizi irrite edecek düzeyde bir kalite farkı olmasına imkan yok zira öyle bir alt yapımız halen yok.

Sizin yazınızla hatırladım, o yeni videoları da ilk mesaja ekleyeyim o halde :ok

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bu işin en el yanlarından birisi bu biliyormusunuz?
Hem geçmişi unutmanıza izin verilmiyor
Hem de sürekli olarak öğrenmeye devam ediyorsunuz

Youtube da takipçilerimden çok güzel detaylar geldi GRUNDİG başlığında ve ben de yeni öğrendim ki GRUNDİG sadece isim hakkı olarak değil KOMPLE satın alınmış ve İHRAÇ edilmeye devam ediliyormuş zira yurt dışında iyi bir pazar payı halen devam ediyormuş bu markada.

Yine iddia şu yönde ki oradaki kalite algısı nedeniyle, benim de videoda belirttiğim üzere burada Altus ve Bekoya reva gördükleri uygulamayı Grundig markasına yapamıyorlarmış.

Yurt dışına giden domatesimiz dahi bize yedirilenden daha kaliteli bunu biliyoruz ancak donanımsal anlamda bizi irrite edecek düzeyde bir kalite farkı olmasına imkan yok zira öyle bir alt yapımız halen yok.

Sizin yazınızla hatırladım, o yeni videoları da ilk mesaja ekleyeyim o halde :ok
Bende yazacaktım arçelik a.ş tarafından komple satın alındı diye ama bi su içmeye gittim sonra da unuttum. ?

G Çevrimdışı

gkhan55

Yeni Üye
25 May 2020
10
37
Sinirlenme Özgür kardeşim. ?

Muhtemelen kopyaladığı yer ile bizim forumun punto düzeni uyuşmadığı için sistem kocaman basmış, arkadaş da forumda yeni olduğu için küçültmeyi bulamamış veya üşenmiş olabilir diyelim biz yine de :kiskis
Kesinlikle haklısın.

Updullah nedir yahu? En son 1869 da görmüştüm bunu sanırım :kop
Aynı mesaj için konu açtı, buraya yazdı, sinirlendiğim yok ama bu kadar tez canlı olmaya da gerek yok, biri de başka bir konu açmış yarım saat sonra kimse bakmayınca updullah yazmış, forum demek biraz sabır, karşılıklı iyi niyet demek değil mi sevgili Ustacım ?
Ne komik bir durum ki sorduğum sorudan çok yazının Punto ayarıyla ilgilenmiş. Kardeş sen bu grupda trolmusun onuda anlamadım. Evet kopyla yapıştır yaptığım doğru, Adem bey ve Sasuta sana gereken cvp vermesine rağmen hala konuyu başka boyutlara taşıman enteresan buluyorum ayrıca komik duruma düştüğünün farkındamısın bilemedim :) Kardeş bilmediğim bir konu paylaşım yaptım varsa verecek cevabın dinlerim(okurum) seni, yoksa susmayı bilki form'daki kariyerini ayaklar altına serme ok... Bu konuyada açıklama getirdim. sanırım daha da uzatmazsın. İyi günler

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Ne komik bir durum ki sorduğum sorudan çok yazının Punto ayarıyla ilgilenmiş. Kardeş sen bu grupda trolmusun onuda anlamadım. Evet kopyla yapıştır yaptığım doğru, Adem bey ve Sasuta sana gereken cvp vermesine rağmen hala konuyu başka boyutlara taşıman enteresan buluyorum ayrıca komik duruma düştüğünün farkındamısın bilemedim :) Kardeş bilmediğim bir konu paylaşım yaptım varsa verecek cevabın dinlerim(okurum) seni, yoksa susmayı bilki form'daki kariyerini ayaklar altına serme ok... Bu konuyada açıklama getirdim. sanırım daha da uzatmazsın. İyi günler
Ben SİZin kardeşiniz falan değilim trol hiç değilim, bir soru için 2 konu açıp farklı mesajlara soru yazan birisi hiç değilim ama çok güzel bir hizmeti var forumumuzun SİZ beni yoksayın ben SİZi herkes rahat eder böylece

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Forumumuzda punto ayarı, güzel Türkçemiz, Üslup gibi kavramlar, Paylaştığımız bilgiler kadar önem gösterdiğimiz konulardır.

Aragorn Aragorn ise bırakın Trol olmayı, Hem bu forumda, hem de daha önceden (Yıllar yıllar önceden) başka forumlardan da tanıdığım ve forum kültürünü iyi kavrayabilmiş değerli bir kardeşimizdir. Üyemiz demedim dikkat ederseniz.

Beni yanlış anlamanızı istemem lakin Forumumuzda paylaştığımız bilgiler kadar, ister 1 mesajlı olsun, ister 10.000 mesajlı olsun fark etmeksizin her arkadaşımızı, aile bireyimizi haddinden fazla önemseriz. İçimizde nice 30 mesajlı arkadaşlarımız vardır ki her bir mesajın içerdiği bilgi,sevgi ve saygı onbin mesaja eşdeğerdir yani sakın yaklaşımımı yeni gelmeniz ve mesaj sayınız ile ilgili olarak algılamayınız ancak biz burada trol barındırmayız,

Bu bağlamda kişiliğinizi bilmesem de saygım sonsuz ancak bu tavrı bu forumda kabul edemem.

Bu gün sizin bu tavrınıza izin vermem demek, Yarın canı sıkılan herkesin forumdaki değerlerimize ve değerlilerimize istediği şekilde dil uzatabilme cesareti bulması demektir.

Bu forumdan gerek kendi ticari düşünceleri, gerekse siyasi bakış açıları ortama uymadı diye küsüp giden arkadaşlarımız oldu, Aynı gerekçeler ile huzuru bozmaları nedeniyle bizim hesabını kapattığımız arkadaşlar oldu ancak bununla birlikte forumdaki değerlerimize saygı göstermeyen ve bizi henüz tanımayan, tanımadan yaftalayan arkadaşlar ile yollarımızı ayırdığımız da oldu.

Sonuç olarak; Üzülerek de olsa hesabınızı askıya almak durumundayım.

Forumumuz bilgi anlamında herkese açıktır, dilediğiniz gibi okuyup faydalanabilirsiniz ancak bu yaklaşım tarzı ile forumda bir birey barındırmak, aynı bakış açısına sahip başka arkadaşlarımıza da cesaret vereceğinden dolayı bu kararı almak durumundayım.

Dilerseniz herhangi bir sorununuz olursa herkese açık olan birçok diğer kanaldan bana ulaşabilirsiniz size yine seve seve destek olurum ancak forumda yazmanıza müsaade edemiyorum lütfen kusura bakmayınız.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Adem Helvacı Ben bu ülkede senin gibi usta görmedim daha senden öğreneceğimiz çok şey var videolarını hepmi hep keyifli izliyorum.
Bu ülkede beni usta diye cebinden çıkaracak öyle değerli ustalarımız var ki sevgili Koray, Hepsi bıkmış artık yukarıdaki örnekte olduğu gibi olan konulardan dolayı. Her biri ya mesleği terk etmiş, ya umudunu yitirmiş her şeyi salmış, ya da ses çıkarmayanlardan olmayı tercih etmiş.

Geri
Üst Alt