Markalar Hakkında Görüşlerimi İçeren Video Serisi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Televizyon Tavsiyesi İsteyen Arkadaşlarımın Öncelikle bu konu başlığındaki videoları izlemesi gerektiğini düşünüyorum o nedenle video serisini tek konu başlığı altında foruma paylaştım :ok

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Abi sana karşılık çıkmak gibi olmasın ama arçeliği biraz açmak istiyorum. Tv hariç diğer ürünlerinin kalitesinde servis yaygınlığı ve kalitesinde hem fikiriz. Evimizdeki tv de arçelik ve son seri cihazla bizimki arasında göze takılan farklılıklar var. Sanki vestele hop dayı az yer aç bende varım der gibi bir hali var. Eski seri cihazların sivriliklerini törpüleyip daha derli toplu cihaz çıkarmış gibi görünüyor. Ama cihaza istedikleri fiyat fazla ve grundig muadilleri daha pahalı. Şu ufak tefek sorunlarıda halletseler vestele ciddi rakipler bence. Bu arada bütün seriyi sıkılmadan izledim eline sağlık

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ellerine sağlık olsun ustam... İhtiyaç duyanlara mükemmel rehber olmuş. Teşekkürler. :ok
Allah razı olsun hocam.

Az önce bir yoruma cevaben de yazdım youtube da. Biz bilgiyi elimizden geldiğince yayalım da, bir gün bir kardeşimizin işine yarar, canının yanmasına engel olur ise, hayıra vesile olur isek ne mutlu bize :ok ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi sana karşılık çıkmak gibi olmasın ama
Çıkacaksınız abi olur mu öyle şey? :dry

Fikirleri çatıştıracağız burada, tabuları yıkacağız. Serinin ilk videosunda da belirttim, Hoca, Üstad, Duayen, Alim, Ulema vs yok. Ben de bireyim, benim de görüşlerim var sizin de, hepimiz her istediğimizi yazacağız elbette dayanaklarımız ile birlikte. :ok

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Son modelleri hiç LED değişimi için gelmedi. Ama gelenlerin de hepsi plastik bir parça üzerine monte edilmiş ledlerden olduğunu gördüğüm günden beri Arcelik'e nedense bir ön yargım var.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Son modelleri hiç LED değişimi için gelmedi. Ama gelenlerin de hepsi plastik bir parça üzerine monte edilmiş ledlerden olduğunu gördüğüm günden beri Arcelik'e nedense bir ön yargım var.
Bir ustamız var bizim bölgede, Arçelik aynı modelden 3 ayrı tv nin ledlerini değiştirmek isterken paneli kırınca ''Aman'' diyor şimdi :)

Asıl bomba ne zaman patlayacak biliyormusun ustacım? Bu ortak kasa (Metal arka bloklu olup da awox axen dijitsu keysmart vs hepsinin kullandığı kasa) garantileri bitip de sahaya düşmeye başlasın asıl bomba o zaman patlayacak.

Şimdi servislikler bizde diye bu bahsettiğim kasalar sürekli geliyor bize ve ben sürekli panel söküyorum bunlarda, led değiştirmek için o paneli sökmeye kalktığınızda o zaman daha iyi anlayacaksınız beni :))

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Aman Allah korusun. Denk gelmesin öyle ürün bize.
Adem abi size hiç denk geldi mi bilmiyorum. Daha öncede bir mesajımda bahsetmiştim. 32 inç bir Sunny ürünü led har değişimi için açıyordum. Arka kapağın kenar vidalarını söküp elime bir aldım. Ne göreyim? Difüzörler panelle beraber masada kaldı, LED barlar arka kapakla beraber geldi. İşte dedim inovasyon budur!! Panel kırılma tehlikesi sıfır. Bar değişim süresi yarı yarıya indi. Bende tarifi anlatılmaz bir mutluluk. ☺️ Bir daha da yapmadılar o tipte bir üretim. Kimsenin yapamadığını yapmışlardı. Harika bir şeydi. Neden devam etmediler anlayabilmiş değilim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aman Allah korusun. Denk gelmesin öyle ürün bize.
Adem abi size hiç denk geldi mi bilmiyorum. Daha öncede bir mesajımda bahsetmiştim. 32 inç bir Sunny ürünü led har değişimi için açıyordum. Arka kapağın kenar vidalarını söküp elime bir aldım. Ne göreyim? Difüzörler panelle beraber masada kaldı, LED barlar arka kapakla beraber geldi. İşte dedim inovasyon budur!! Panel kırılma tehlikesi sıfır. Bar değişim süresi yarı yarıya indi. Bende tarifi anlatılmaz bir mutluluk. ☺ Bir daha da yapmadılar o tipte bir üretim. Kimsenin yapamadığını yapmışlardı. Harika bir şeydi. Neden devam etmediler anlayabilmiş değilim.
Bahsettiğin modeli biliyorum :kiskis

Sen de biliyorsun ki bu led değiştirme işini, panel - polarizer - reflektör sökmeye gerek kalmadan BLU arka bölümünden dahi yapılabilecek şekilde yapabilirler aslında.

İsteseler :kas

:kiskis

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
malesef yeni vestel kasalarda buşekil. ön paneli sökerken cell le birlikte geliyor. cell altındaki plastik çerçeve yerinden çıkıyor çok büyük risk. ön paneli açmak bidert kapatmak ayrı bir dert

Nasıl yani? Front sökülürken panelde mi geliyor? ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bahsettiğin modeli biliyorum :kiskis

Sen de biliyorsun ki bu led değiştirme işini, panel - polarizer - reflektör sökmeye gerek kalmadan BLU arka bölümünden dahi yapılabilecek şekilde yapabilirler aslında.

İsteseler :kas

:kiskis

Hadi bizi düşünmüyorlar. Servislerini de mi düşünmüyorlar Adem hocam? Yeni üretimlerde fabrikadan konuştuğum arkadaşlarım, panel yapışık covera biz numune toplarken bile birkaç sefer kırdık demişti. TEKNOwest TEKNOWEST hocamın bahsettiği bu mu acaba? ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt