Maksat muhabbet olsun ...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Ben ilk motorlu çanağı arkadaşa kurmuştum ,o yıllar bana İzmir için 0(sıfır) noktasının 26 derecedeki arab uydusunun olduğunu Rus bir arkadaşım yazmıştı,ve "önce onu bul,çanağı ve LNB yi düzgün ayarla sonra adım adım git" demişti , hem de Rusça :hihi
Valla şöyle söyleyeyim o zamanlar hani derler ya biti kanlandı diye :haha1 bizimkide o hesap o zamanlar iyi kazanıyoruz çocuklarda küçük daha şimdiki gibi daha led tv,ler çıkmamıştı arçeliğin 70 ekran tv,sini almıştım yahu arkadaş çatılara çık sağa döndür sola döndür olmadı geri gel :hahatam,da o sıralarda bu çanak tır uydu cihazları birbiri ardına çıkmaya başladı hemen karaköye gittim orada bakıyorum dükkanlar,a onumu alsam bunumu alsam derken girdim tamda ker...hane sokağının girişinde furkan elektronik orada en büyük dükkan olarak bir o birde osmanlı elektronik vardı tuttu bana yumatunun pozisyonerli olanını verdi bende aldım cihazı geldim geldim ama arkadaş bunun birde çanağını getirmek var araç yok bidaha,ki haftaya gene gittim güzel bi sardırttım çanağı çanakta 150 cm arkadaş biyere sığdıramıyorsun neyse dinlene,dinlene trene kadar geldik trenin kapısından zorla soktum neyse eve getirdim ama arkadaş kayınpeder bizimkiler biraz tutucu oldukları için istemediler elalem neder nereyi seyreden bununla çatıya koydurmam bunu falan koyduk kömürlüğe çanağı bekliyorum şimdi ikna edene kadar canımız çıktı en sonunda dedim taktırmıyorsan çatıya ben k,çekmecedeki evime giderim ne yaparsanız yapın resti çektim baktım 1 hafta sonra hanımla haber göndermiş bana getirsin adam nasıl takılacaksa tarif etsin gelsin yapsın:ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Valla şöyle söyleyeyim o zamanlar hani derler ya biti kanlandı diye :haha1 bizimkide o hesap o zamanlar iyi kazanıyoruz çocuklarda küçük daha şimdiki gibi daha led tv,ler çıkmamıştı arçeliğin 70 ekran tv,sini almıştım yahu arkadaş çatılara çık sağa döndür sola döndür olmadı geri gel :hahatam,da o sıralarda bu çanak tır uydu cihazları birbiri ardına çıkmaya başladı hemen karaköye gittim orada bakıyorum dükkanlar,a onumu alsam bunumu alsam derken girdim tamda ker...hane sokağının girişinde furkan elektronik orada en büyük dükkan olarak bir o birde osmanlı elektronik vardı tuttu bana yumatunun pozisyonerli olanını verdi bende aldım cihazı geldim geldim ama arkadaş bunun birde çanağını getirmek var araç yok bidaha,ki haftaya gene gittim güzel bi sardırttım çanağı çanakta 150 cm arkadaş biyere sığdıramıyorsun neyse dinlene,dinlene trene kadar geldik trenin kapısından zorla soktum neyse eve getirdim ama arkadaş kayınpeder bizimkiler biraz tutucu oldukları için istemediler elalem neder nereyi seyreden bununla çatıya koydurmam bunu falan koyduk kömürlüğe çanağı bekliyorum şimdi ikna edene kadar canımız çıktı en sonunda dedim taktırmıyorsan çatıya ben k,çekmecedeki evime giderim ne yaparsanız yapın resti çektim baktım 1 hafta sonra hanımla haber göndermiş bana getirsin adam nasıl takılacaksa tarif etsin gelsin yapsın:ok
Ben bunu senden çoooook önce yaşadım :haha1 :dinle

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Arkadaş ilk 2 yıl hiç sorunsuz herşey güzel sonra o yıllarda hatırlarsanız istanbulda iyi bir fırtına çıkmıştı gece bi baktık,ki çatıdan dan,dan diye sesler geliyor çanak hareket montun,dan kopmuş sağa,sola savruluyor allahtan pozisyoner kabloları tutuyor çanağı hemen pijamalarla çatıya çıktım yanıma bir kalın ip aldım çanağın ortası boşya ordan ipi geçirip direğe bağladım hadi bakalım şimdi onlara laf anlat sonra tekrar yerine nasıl takıcaz ve en önemlisi çanak haliyle eğrildi elipsini kaybetti günlerce uğraştım ama değdi allahtan hemen yakınımızda demirci vardı samimiydik orada hallettim tekrar yerine taktım ee nede olsa tornacıyız o kadar olsun neyse dostlarım gerisini daha sonra yine anlatırım sizler çıktınız bende çıkıyorum herkese hayırlı geceler hayırlı cumalar. :haha :haha1 :ok:bye

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
624
Son bir şey daha sorsam kızdırmam sizleri umarım. Şöyle bir cihaz denk geldi;

Next YE-2000 CX CIS

next.jpg

Arka panelde 0/12v şeklinde bir ibareyle bir RCA soket gördüm. Ne işe yaradığı konusunda bir fikriniz var mıdır?
o 12volt çıkış pozisyoner diye gecen motorlu çanaklar için olması lazım. diğer sorunuz kumandada mode tuşu ile geçiş olması lazım bunun dıışında, eskiden cw3001 cihazlar vardı, flaş yazılarak normal vestel uydu alıcısına çevriliyordu. bunlarında muadil ürünü varsa flaş yazarak çevrilebilir sanırım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
o 12volt çıkış pozisyoner diye gecen motorlu çanaklar için olması lazım. diğer sorunuz kumandada mode tuşu ile geçiş olması lazım bunun dıışında, eskiden cw3001 cihazlar vardı, flaş yazılarak normal vestel uydu alıcısına çevriliyordu. bunlarında muadil ürünü varsa flaş yazarak çevrilebilir sanırım.
Mode tuşu şu an aktif olmadığı için sanıyorum dt' den onun için yazılım istemek gerekecek. Ondan sonra türksat kurulum yapacağım.

Evet kullanabilirsiniz.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dt servisi bir ziyaret edelim bakalım. :)

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
577
55
Olabilir ben hiç diseq sistemini kullanmadım bende kollu motor vardı bunlarda yani cihazlarda ayriyetten motora giden dört kablo vardı benim kullandığım cihazlar next dapcı kyoto dapcı yazık oldu bu cihazlara geliştiremediler hele kyoto varya süper bi cihaz,dı
Kyoto 9600 CI cihazı bende epey kullandım. Görüntü kalitesi falan şimdiki cihazlara 10 çeker :)

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
577
55
Son bir şey daha sorsam kızdırmam sizleri umarım. Şöyle bir cihaz denk geldi;

Next YE-2000 CX CIS

next.jpg

Arka panelde 0/12v şeklinde bir ibareyle bir RCA soket gördüm. Ne işe yaradığı konusunda bir fikriniz var mıdır?
Bu cihazı da epey kullandım. Çok iyi cihazdır, kanal geçişleri falan mükemmeldir. Ama HD olmadığı için kaybolup gittiler.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Mode tuşu şu an aktif olmadığı için sanıyorum dt' den onun için yazılım istemek gerekecek. Ondan sonra türksat kurulum yapacağım.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dt servisi bir ziyaret edelim bakalım. :)

Digitürk Uydu Alıcısı Kartsız İzleme​

Paketiniş Bitmiş Dijitürk Uydu Alıcısı Kartsız Şifresiz Türksat Kanallarını İzlemeKanalıma Abone Olmayı UnutmayınKanal Sıralaması Nasıl Yapılır Kanalında Var.

Geri
Üst Alt