Maksat muhabbet olsun ...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Son bir şey daha sorsam kızdırmam sizleri umarım. Şöyle bir cihaz denk geldi;

Next YE-2000 CX CIS

next.jpg

Arka panelde 0/12v şeklinde bir ibareyle bir RCA soket gördüm. Ne işe yaradığı konusunda bir fikriniz var mıdır?

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60

Next YE-2000 CX CIS

next.jpg

Arka panelde 0/12v şeklinde bir ibareyle bir RCA soket gördüm. Ne işe yaradığı konusunda bir fikriniz var mıdır?
RCA çıkışı Amfi gibi cihazlarda ses ve görüntü sinyallerini iletmek için bu gibi cihazların arka yüzünde bulunan çıkış soketleridir. RCA konektörler bu çıkışlara takılarak ses iletimi hoparlere verilir yada başka cihazlara dağılım yapılır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65

Next YE-2000 CX CIS

next.jpg

O harici 12 voltluk röle için,eskiden adını unuttum bir röle vardı ,diseq ile beraber kullanılıyordu ,buradan işlem yaptırılıyordu ,0 da diğer diseq kapalı 12 v açık oluyordu(22khz miydi neydi unuttum)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
RCA çıkışı Amfi gibi cihazlarda ses ve görüntü sinyallerini iletmek için bu gibi cihazların arka yüzünde bulunan çıkış soketleridir. RCA konektörler bu çıkışlara takılarak ses iletimi hoparlere verilir yada başka cihazlara dağılım yapılır.
Normal koşullarda söylediğiniz doğru üstadım. Üzerinde konuştuğumuz soketin hemen sağındaki RCA soketler tamamen o işe yarıyor. Ancak bu mavi olanla ilgili sanki Sayın Emmi' nin verdiği detay geçerli gibi.

O harici 12 voltluk röle için,eskiden adını unuttum bir röle vardı ,diseq ile beraber kullanılıyordu ,buradan işlem yaptırılıyordu ,0 da diğer diseq kapalı 12 v açık oluyordu(22khz miydi neydi unuttum)
Bu arada ben çok kullandım bu çıkışı ,kendi yaptığım 12v röle ile :) ne günlerdi :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Olabilir ben hiç diseq sistemini kullanmadım bende kollu motor vardı bunlarda yani cihazlarda ayriyetten motora giden dört kablo vardı benim kullandığım cihazlar next dapcı kyoto dapcı yazık oldu bu cihazlara geliştiremediler hele kyoto varya süper bi cihaz,dı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Olabilir ben hiç diseq sistemini kullanmadım bende kollu motor vardı bunlarda yani cihazlarda ayriyetten motora giden dört kablo vardı benim kullandığım cihazlar next dapcı kyoto dapcı yazık oldu bu cihazlara geliştiremediler hele kyoto varya süper bi cihaz,dı
4 kablo ve pozisyoner :) amma uğraş veriyordu ,cihaz bir yanda (kumandası ) ,pozisyoner bir yanda (kumandası) , kyotada çıkış vardı süperdi,ilk kyotoyu gümrükten almıştım zamanında,motor çıkışlıydı ,bu ne demiştim :)hatta değişik motorlar takıp yakmıştım cihazı ,sonra Çankaya'da Karadeniz anten sahibi ahmet abi anlatmıştı rahmetli , onalrın ne olduğunu ama geç kalmıştı :) ,sonra ona çok empirme kart yapıp vermiştim satması için,epromlu-flash lı :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yok yok gerçek yazdığım,hatta noter tastikli vasiyetname ,şaka değil yani :)
Valla kaldırdım mesajı. İçim sıkıldı mübarek cuma gecesi. :(

Bu arada tastikli değildir o. Tastikli olsa duramayız. :haha1 Bugün bende kullandım aynı kelimeyi, önce baktım nasıl yazılıyor diye. (Tasdik) Unutuyorum.

O vasiyet işini ayarlayacağım yalnız. Normal koşullarda şu anda sağlık raporu zorunluluğu yok. O yüzden tamamen el yazısıyla yazdığım taktirde geçerli oluyor.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
4 kablo ve pozisyoner :) amma uğraş veriyordu ,cihaz bir yanda (kumandası ) ,pozisyoner bir yanda (kumandası) , kyotada çıkış vardı süperdi,ilk kyotoyu gümrükten almıştım zamanında,motor çıkışlıydı ,bu ne demiştim :)hatta değişik motorlar takıp yakmıştım cihazı ,sonra Çankaya'da Karadeniz anten sahibi ahmet abi anlatmıştı rahmetli , onalrın ne olduğunu ama geç kalmıştı :) ,sonra ona çok empirme kart yapıp vermiştim satması için,epromlu-flash lı :)
Daha o zamanlar cahal,dık cihazı kurmaya karaköyden usta geldi o bile şaşırdı ilk defa görmüş cihazı ya abi bu nasıl bir cihaz böyle bütün dünyayı seyedecen dedi hakkaten ustada iyi ayarladı o zaman 48 doğudan 30 batıya kadar tüm uyduları alıyordu o zamanlar ben hiç kart falanda alıp takmadım nereye çevirsem uydulardaki kanalların yüzde 80,ini açıyordu :ok

Geri
Üst Alt