Maksat muhabbet olsun ...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Dostum biraz uzun yazmam lazım konuyu anlayabilmen için ama kısadan yazayım yaklaşık on gün önce yeni aldığımız yaklaşık 6 ay önce hoover marka çamaşır makinasının arkadaki temiz su bağlantısı patladı bir önceki gün sebeke arızasıyla sular kesikti ve gece suları tazzikli olarak vermişler ve sabaha karşı 04,06 saatleri arası hortumu patlatıyor tabii gece olduğu için sesinide hiç duymadık sabah namazından çıkan tanıdıklar arıyor ulaşamıyorlar bana tlf sessizde olduğu için büyük oğlanın servisçisi bizim mahallede oturuyor o görüyor binanın saçaklarından sular süzülüyor diye arıyor oğlanı oda hanımı arayıp haber veriyor hanımda o uyku semesi anlayamıyor heyacanla odadan çıkarken suya basmasıyla birlikte yere düşüyor ve belini kapının kasasına vuruyor ve maalesef L1,de kırık oluyor çocuk hemen arabayla hastaneye acile götürdü orada tespit edildi korse verdiler şimdilik böyle idare ediyor ama ayın 8 ine randevu aldık beyin cerrahisine tekrar emar çekilip duruma bakılacak bazı tanıdık bildik dr lara sorduk kimisi ameliyat şart diyor kimisi korse ile devam etsin oyerine kaynar en son çare ameliyat diyorlar olayın 2,ci gecesi bu sefer,de gelin sabaha karşı toruna mama yapmaya diye kalkıyor oda mutfakta düşüp baygınlık geçiriyor düşerkende yere kafasının arka tarafını ya masaya yada mutfak tezgahına vuruyor oğlan sesleniyor,sesleniyor cevap alamayınca hemen kalkıyor yeni,yeni kendine geliyor noldu diye soruyor ama cevap veremiyor kısa bir süre hafıza kaybı oluyor tabii hemen hastaneye götürüyor giderken bize seslendi çocuğa bakın diye öğlenden sonra geldiler ama emar,a girmesi lazımmış fobisi olduğu için girememiş doktor beyinde herhangi bir hasar varmı görmek istemiş 3 defa denediler olmadı 3 gün sonra uyutularak girdi emar,a sonuç henüz belli değil doktor,u izindeymiş gelince bakacaklar maalesef durum bundan ibaret rabbim yine hepimizi daha kötü sonuçlardan korusun inşallah :bilmiyom 🙌

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Dostum biraz uzun yazmam lazım konuyu anlayabilmen için ama kısadan yazayım yaklaşık on gün önce yeni aldığımız yaklaşık 6 ay önce hoover marka çamaşır makinasının arkadaki temiz su bağlantısı patladı bir önceki gün sebeke arızasıyla sular kesikti ve gece suları tazzikli olarak vermişler ve sabaha karşı 04,06 saatleri arası hortumu patlatıyor tabii gece olduğu için sesinide hiç duymadık sabah namazından çıkan tanıdıklar arıyor ulaşamıyorlar bana tlf sessizde olduğu için büyük oğlanın servisçisi bizim mahallede oturuyor o görüyor binanın saçaklarından sular süzülüyor diye arıyor oğlanı oda hanımı arayıp haber veriyor hanımda o uyku semesi anlayamıyor heyacanla odadan çıkarken suya basmasıyla birlikte yere düşüyor ve belini kapının kasasına vuruyor ve maalesef L1,de kırık oluyor çocuk hemen arabayla hastaneye acile götürdü orada tespit edildi korse verdiler şimdilik böyle idare ediyor ama ayın 8 ine randevu aldık beyin cerrahisine tekrar emar çekilip duruma bakılacak bazı tanıdık bildik dr lara sorduk kimisi ameliyat şart diyor kimisi korse ile devam etsin oyerine kaynar en son çare ameliyat diyorlar olayın 2,ci gecesi bu sefer,de gelin sabaha karşı toruna mama yapmaya diye kalkıyor oda mutfakta düşüp baygınlık geçiriyor düşerkende yere kafasının arka tarafını ya masaya yada mutfak tezgahına vuruyor oğlan sesleniyor,sesleniyor cevap alamayınca hemen kalkıyor yeni,yeni kendine geliyor noldu diye soruyor ama cevap veremiyor kısa bir süre hafıza kaybı oluyor tabii hemen hastaneye götürüyor giderken bize seslendi çocuğa bakın diye öğlenden sonra geldiler ama emar,a girmesi lazımmış fobisi olduğu için girememiş doktor beyinde herhangi bir hasar varmı görmek istemiş 3 defa denedile olmadı 3 gün sonra uyutularak girdi emar,asonuç henüz belli değil doktor,u izindeymiş gelince bakacaklar maalesef durum bundan ibaret rabbim yine hepimizi daha kötü sonuçlardan korusun inşallah :bilmiyom 🙌
Oooo ,çok geçmiş olsun sevgili osmanke ,aslında ağır ama ucuz atlatılmış diyeceğim çok şükür ,daha kötüsü de olabilirdi maalesef.Atlatır atlatır inşallah sorun çıkmaz.O boru kolay kolay patlamaz ,bir hata var ama nerde.Ya tam takamadılar ya da ince bir hortum taktılar çünkü bizim bulaşık mak. hortumu 2.5 metre yaklaşık,2 hortum ekli yıllardır sorun olmadı ki apartmanda hidrofor var üstelik,seninki patladığına göre var bir şey hortumda.Tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın, hele bizim yaşlarda olanların tümüne.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Oooo ,çok geçmiş olsun sevgili osmanke ,aslında ağır ama ucuz atlatılmış diyeceğim çok şükür ,daha kötüsü de olabilirdi maalesef.Atlatır atlatır inşallah sorun çıkmaz.O boru kolay kolay patlamaz ,bir hata var ama nerde.Ya tam takamadılar ya da ince bir hortum taktılar çünkü bizim bulaşık mak. hortumu 2.5 metre yaklaşık,2 hortum ekli yıllardır sorun olmadı ki apartmanda hidrofor var üstelik,seninki patladığına göre var bir şey hortumda.Tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın, hele bizim yaşlarda olanların tümüne.
Allah razı olsun teşekkür ederim dostum aslında elbette,ki hatayı ben biliyorum bu hata servisin hatası ama sorsan biz iyi taktık suçu iskiye atacaklar olayın aslı şu,ki servis daha makineyi kurarken hata yaptı çünkü orjinal kendi hortumunu takmadı nedeni ise bizim mutfak dolabının dikmesi tam muslıkların olduğu yere denk geliyor ve bu dikmeden dolayı orada çok dar bir alan hareket imkanı kısıtlı ve kendi hortumununda üzerinde kartuş,u var musluğa yakın bir yerde olduğu için onu ilk bir,iki deneme yaptılar kartuş o dikmeden dolayı musluğa ulaşıyor ama çevirme imkanı az olduğu için çok zorlandı usta ve takamayınca çantasından bildiğimiz nalburlardan aldığımız hortumlardan taktı tamam dedi sorun yok dedi ama maalesef ilk basınçlı suda olan durum bu oldu şimdi dava etmeye kalksan birsürü uğraş biz bununla kurtulduğumuza dua ediyoruz ha birde allahtan bizim bu tür durumlar için sigorta yaptırmıştık experler geldi yazdı biçti zararları karşılayacaklar ama işin diğer kötü bir yanı daha var o kadar suya karşın bizim evde çok fazla hasar yok bir kaç dolap bazası,parkelerin bir kısmı ve halılar,ın ıslanması dışında başka birşey yok ama altta,ki dükkanda bayağı bir hasar oldu 4 adet pc tavandaki paneller masalarda kabarma kamera sistemi ve koltukları gitti yine allahtan onlarında sigortası varmış,ki onlarda sigortadan karşılayacaklar :uzgun :bilmiyom :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Allah razı olsun teşekkür ederim dostum aslında elbette,ki hatayı ben biliyorum bu hata servisin hatası ama sorsan biz iyi taktık suçu iskiye atacaklar olayın aslı şu,ki servis daha makineyi kurarken hata yaptı çünkü orjinal kendi hortumunu takmadı nedeni ise bizim mutfak dolabının dikmesi tam muslıkların olduğu yere denk geliyor ve bu dikmeden dolayı orada çok dar bir alan hareket imkanı kısıtlı ve kendi hortumununda üzerinde kartuş,u var musluğa yakın bir yerde olduğu için onu ilk bir,iki deneme yaptılar kartuş o dikmeden dolayı musluğa ulaşıyor ama çevirme imkanı az olduğu için çok zorlandı usta ve takamayınca çantasından bildiğimiz nalburlardan aldığımız hortumlardan taktı tamam dedi sorun yok dedi ama maalesef ilk basınçlı suda olan durum bu oldu şimdi dava etmeye kalksan birsürü uğraş biz bununla kurtulduğumuza dua ediyoruz ha birde allahtan bizim bu tür durumlar için sigorta yaptırmıştık experler geldi yazdı biçti zararları karşılayacaklar ama işin diğer kötü bir yanı daha var o kadar suya karşın bizim evde çok fazla hasar yok bir kaç dolap bazası,parkelerin bir kısmı ve halılar,ın ıslanması dışında başka birşey yok ama altta,ki dükkanda bayağı bir hasar oldu 4 adet pc tavandaki paneller masalarda kabarma kamera sistemi ve koltukları gitti yine allahtan onlarında sigortası varmış,ki onlarda sigortadan karşılayacaklar :uzgun :bilmiyom :ok
Ben olsam verirdim mahkemeye ,ne olursa olsun. Onların hatasının ceremesini sigorta neden çeksin ,bilirkişide çıkar ortaya zaten hortumun kaldıracağı basınç.Hatta ceremesini sadece sigorta değil en büyük ceremeyi yenge hanım çekmiş görünüyor ,ben arardım firmayı (servisi değil) hatta mail atardım ve anlatırdım durumu ve hasarın ödenmesini isterdim yoksa mahkemeye vereceğimi söylerdim.Yani hortumu sen taksan anlarım susmanı da sen takmadın ki susasın ,isterse 5 yıl sürsün mahkeme ,attaki firma da aynı şekilde davransın hasarımın tazmini diye .Ama susmayı tercih etmişsiniz ,ben susmazdım doğrusu,hastane fişlerini de eklerdim maile tabii.Allah korusun ya çok daha kötü bir şey olsaydı.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Ben olsam verirdim mahkemeye ,ne olursa olsun. Onların hatasının ceremesini sigorta neden çeksin ,bilirkişide çıkar ortaya zaten hortumun kaldıracağı basınç.Hatta ceremesini sadece sigorta değil en büyük ceremeyi yenge hanım çekmiş görünüyor ,ben arardım firmayı (servisi değil) hatta mail atardım ve anlatırdım durumu ve hasarın ödenmesini isterdim yoksa mahkemeye vereceğimi söylerdim.Yani hortumu sen taksan anlarım susmanı da sen takmadın ki susasın ,isterse 5 yıl sürsün mahkeme ,attaki firma da aynı şekilde davransın hasarımın tazmini diye .Ama susmayı tercih etmişsiniz ,ben susmazdım doğrusu,hastane fişlerini de eklerdim maile tabii.Allah korusun ya çok daha kötü bir şey olsaydı.
Evet dostum doğru söylüyorsun ama emin ol şu durumda hiç uğraşacak ne vaktim ne zamanım var bir tarafta hanım böyle diğer tarafta biliyorsun kayınpeder hasta yatalak onları bırakıp mahkemelerde adliyede uğraşacak zamanım yok kayınpeder olmasaydı hanımda sağlığı tam olsaydı emin ol derhal adliyede alırdım soluğu,ki yüzde doksan,dokuz,da kazanırdım şuanda bile versem devlet kayınpederden dolayı engelli ve bende vasisi olduğum için beni haklı görürdü diyorum ama dediğim gibi şuan benim için sıkıntı çok expere anlattım durumu ama ne kadar yararlı olur bilemiyorum :bilmiyom

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Ben kaçar dostum hayırlı geceler güzel bir pazar sabahına uyanmanız dileklerimle

cbef8e5413d3d58a6f01834171e5abfec8c22c74d12fcc5c.jpg

29792297_1725412537585107_8090816286191269221_n8f27da5ea813da41.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Evet dostum doğru söylüyorsun ama emin ol şu durumda hiç uğraşacak ne vaktim ne zamanım var bir tarafta hanım böyle diğer tarafta biliyorsun kayınpeder hasta yatalak onları bırakıp mahkemelerde adliyede uğraşacak zamanım yok kayınpeder olmasaydı hanımda sağlığı tam olsaydı emin ol derhal adliyede alırdım soluğu,ki yüzde doksan,dokuz,da kazanırdım şuanda bile versem devlet kayınpederden dolayı engelli ve bende vasisi olduğum için beni haklı görürdü diyorum ama dediğim gibi şuan benim için sıkıntı çok expere anlattım durumu ama ne kadar yararlı olur bilemiyorum :bilmiyom
Kusura bakma ama bu sefer sana karşı muhalefetim ,firmayı arardım mutlaka hem de kesin arardım ,çok zorda kalırsam oğluma "gel burada dur" derdim ama işin peşini asla bırakmazdım ama neyse büyük geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt