Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,383
65
Benim tanıdık usta var ama evet malzemeyi Almanya'dan alıyorum söyle söyleyeyim, Türk bir malzemeci var epey büyük bir işletme. Oksijen sensörüne 96 euro dedi aynı markayı 16 euroya sipariş ettim. Neden pahalısınız diye sorduğumda biz tamirciler servis yapıyoruz ve o parçalar çıkma vs diye saçmaladı 🤣
Yooo, çıkma dediği orijinal parça, fabrika çıkışı yani . :ok Senin aldığın oem,orijinal değil,büyük fark var arada.Bunlar kaza yapmış aracı alıyorlar ,kullanılacak sağlam malzemeyi söküyorlar ,orjinal olarak ya satıyorlar ya takıyorlar :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kusura bakmazsanız araya bir soru gireceğim. Sayın Emmi. Bizim Pfaff 1202 (Pikolu) makinada dikiş dikerken (Sentetik kumaş tül perde kenarı, kalın değil tek kat.) kafa bölgesinden (Hatta sanki masıra bölümünden) lak lak diye ses gelmeye başladı. Var mıdır bir fikriniz?

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,383
65
WhatsApp-Image-2023-08-10-at-22.29.01-fix.jpg

Bu arabaya bir alıcı geldi,aracın başında duruyordum (boş bırakmaya gelmez çünkü) ,adam beni kaza yapan sandı yanıma gelip "abi geçmiş olsun,can kaybı yoktur inşallah" dedi,yok abim dedim,ne can kaybı ne yaralı.Bu sefer "satıyormusun arabayı" dedi :) , satmıyorum sigortam yaptıracak dedim ,geçmiş olsun deyip gitti.Yani alacaklar, sağlam malzemeyi sökecekler ve orijinal olarak satacaklar :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Bu arabaya bir alıcı geldi,aracın başında duruyordum (boş bırakmaya gelmez çünkü) ,adam beni kaza yapan sandı yanıma gelip "abi geçmiş olsun,can kaybı yoktur inşallah" dedi,yok abim dedim,ne can kaybı ne yaralı.Bu sefer "satıyormusun arabayı" dedi :) , satmıyorum sigortam yaptıracak dedim ,geçmiş olsun deyip gitti.Yani alacaklar, sağlam malzemeyi sökecekler ve orijinal olarak satacaklar :ok
Çekici gelmedi mi Emmi daha

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,383
65
Kusura bakmazsanız araya bir soru gireceğim. Sayın Emmi. Bizim Pfaff 1202 (Pikolu) makinada dikiş dikerken (Sentetik kumaş tül perde kenarı, kalın değil tek kat.) kafa bölgesinden (Hatta sanki masıra bölümünden) lak lak diye ses gelmeye başladı. Var mıdır bir fikriniz?
İğne vuruyor ve ses aldatıyor olabilir.Motor olmadan elle çevir bak bakalım ,belli olur o zaman.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Sayın Emmi. Malzemeyi sökmeden "Tramersiz" satabilirler. Eğer tramere kaydolmazsa ne aletler çıktı şimdi yok şase çektirme, yok robotize kaporta birleştirme. Cılkı çıktı. :rant1

Gerçi bütün geçmişini kitap gibi yazdığım araba ilanına adam arayıp "Kazasız, boyasızdı değil mi" diyen adama da müstehak mı bilmem. :rant1

Neyse sustum. :(

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,383
65
Sayın Emmi. Malzemeyi sökmeden "Tramersiz" satabilirler. Eğer tramere kaydolmazsa ne aletler çıktı şimdi yok şase çektirme, yok robotize kaporta birleştirme. Cılkı çıktı. :rant1

Gerçi bütün geçmişini kitap gibi yazdığım araba ilanına adam arayıp "Kazasız, boyasızdı değil mi" diyen adama da müstehak mı bilmem. :rant1

Neyse sustum. :(
Yok firma yaptıracakmış arabayı :ok

Geri
Üst Alt