Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,383
65
Evet denedim. Hatta kafayı açıp dişlilerde bir yapı değişikliği sürtme v.b. baktım. O yönden de sorun yok. İğne kafasını uzun zamandır yağlamıyorum. Ondan kaynaklanır mı?
Hımmm, boşta ses yok, elle çevirmede ses yok.O zaman kumaştandır diyebilirim.(bizde bir keresince çin malı iğne aldığımda çağanoza(öyleydi sanırım) vuruyordu,bir türlü çözemeyince orijinal iğne aldım ,sonra aklıma geldi meğer çin malının boyu uzundu,hepsini attık iğnelerin)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hımmm, boşta ses yok, elle çevirmede ses yok.O zaman kumaştandır diyebilirim.(bizde bir keresince çin malı iğne aldığımda çağanoza(öyleydi sanırım) vuruyordu,bir türlü çözemeyince orijinal iğne aldım ,sonra aklıma geldi meğer çin malının boyu uzundu,hepsini attık iğnelerin)
Hiç düşünmedim. Sanırım benim iğnede çin malı. Sorduğum çok iyi oldu valla. İğne ile çağanozun maliyetini karşılaştırınca (Hatta çağanozu parayla bile bulamayabilirim.) hemen kontrol edeyim.

Çok teşekkür ederim. 😍

Bu arada osmanke osmanke üstat hoşgeldin. Bir düşündün dikiş makinesi deyince. Kurcalayınca neler çıkıyor bizde. :)

osmanke Çevrimiçi

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,025
60
Selamunaleyküm canlar
04351d4cbcc8de57695db3194007ede52fd4d992fbc45c56.jpg

osmanke Çevrimiçi

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,025
60
Hiç düşünmedim. Sanırım benim iğnede çin malı. Sorduğum çok iyi oldu valla. İğne ile çağanozun maliyetini karşılaştırınca (Hatta çağanozu parayla bile bulamayabilirim.) hemen kontrol edeyim.

Çok teşekkür ederim. 😍

Bu arada osmanke osmanke üstat hoşgeldin. Bir düşündün dikiş makinesi deyince. Kurcalayınca neler çıkıyor bizde. :)
slowfood biraz makine yağı 1,2 damla yeter bence ses kesilir orjinali bozma derim bizdede bir tane var tarihi eser bodrumda yatıyor hani bir zamanlar reklamları vardıya her genç kızın rüyası zetina dikiş makinası motorsuz ayakla çevirmeli :clap2 :ok

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,383
65
Evet Emmi ben sat demiştim sen satmamıştın evden izin çıkmamış yoksa sen satardın :kiskis
Daha yeni yıldırım,geçen gün biri geldi sordu düğün için motoru çalıştırırken,fiyatları bilmediğimden 320 dedim ,sonra arkadaşı aradım arabayı anlattım bana "alocum en az 365 ver,sakın 320 falan verme "dedi. Ben de o kişiye söyledim fiyatı ,o zaman bana 350 teklif etti ,vermedim.168binde daha :) Bir de anlıyor sanırım her yerine bakmıştı ,"bunda değişen yok görünüyor" dedi,boya bile orjinal duruyor demişti.Ben anlamam arabadan ,sökerim takarım ama hiç anlamam :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood biraz makine yağı 1,2 damla yeter bence ses kesilir orjinali bozma derim bizdede bir tane var tarihi eser bodrumda yatıyor hani bir zamanlar reklamları vardıya her genç kızın rüyası zetina dikiş makinası motorsuz ayakla çevirmeli :clap2 :ok
Orijinalinde bir sıkıntı yok üstadım. Şimdi iğnelere baktım da kardeşim sağolsun orijinal pfaff iğnelerini kaybetmiş. Bende Singer' in uyumlu iğnelerini almıştım. Brezilya üretimiymiş. Bir de Schmetz' in universal iğneleri var. Sayın Emmi' nin dediği gibi iğne yüksekliğinden kaynaklanması muhtemel. Çocuklar şimdi uyuyor, sabaha açar kontrollerini yaparım. :ok

Onun Omegası var bizde. O ayrı. Az daha eskisin diye bekliyorum. Hatta sıfır kayış aldım geçenlerde aktif çalışır durumda. :deli1

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Emmi araba evde yatıyor kullanmıyorsun da satmıyorsun da bu açmaz nasıl çözülecek :haha1

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,383
65
Orijinalinde bir sıkıntı yok üstadım. Şimdi iğnelere baktım da kardeşim sağolsun orijinal pfaff iğnelerini kaybetmiş. Bende Singer' in uyumlu iğnelerini almıştım. Brezilya üretimiymiş. Bir de Schmetz' in universal iğneleri var. Sayın Emmi' nin dediği gibi iğne yüksekliğinden kaynaklanması muhtemel. Çocuklar şimdi uyuyor, sabaha açar kontrollerini yaparım.

Onun Omegası var bizde. O ayrı. Az daha eskisin diye bekliyorum. Hatta sıfır kayış aldım geçenlerde aktif çalışır durumda. :deli1
Biz inan tüm çin malı iğneleri attık,Çankaya'ya gidip bir sürü numaraya göre singer almıştım ,şimdi süper ,ne ses var ne de zınk diye kırılıyor :ok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Biz inan tüm çin malı iğneleri attık,Çankaya'ya gidip bir sürü numaraya göre singer almıştım ,şimdi süper ,ne ses var ne de zınk diye kırılıyor :ok
Singerler iyi diyorsun yani Sayın Emmi. O zaman bendekilerin Schmetz olanları alman, Singerler Brezilya. Ben iğne yüksekliğini kontrol edip yağlayıp tekrar deneyeyim. :ok

Makinayı tekrar bulamam. Şimdiki elektroniklerde onlar kadar sağlam gelmiyor bana. Gittiği yere kadar götürsün.

Geri
Üst Alt