Maksat muhabbet olsun ...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Belki de sizden iyi olmasın, toprağı bol olsun, çocukluk arkadaşımı (Tek arkadaşımdı hatta kardeşimdi diyebilirim.) üzerinizden ırak lösemiden kaybettiğim gün başladı hepsi.

Herkes feryat figan ağlarken ben koşuştururum normalde. Ne zaman bir kenara çekilsem o zaman başlar işte.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Estağfurullah Sayın Emmi. Tüm bakımları yapılmıştı siz geldiğinizde kesinlikle müsterih olunuz.

Gece gelen telefonlar beni de çok korkutur. Ama benim çok garip bir alışkanlığım vardır. Kayıpla ilgili yapılması gereken her şeyi yapıp bitirdikten sonra üstüme oturuyor böyle hüzün işte.
Ben o gün dedim ya "hanım bana kızacak hep" diye :) aynen kime anlatsa kızıyor bana , özellikle ufaklıklara elim boş gitti deyip duruyor ,ve "bunun yüzünden" diyor :) Ama aslında size uğrayıp oradan Koçarlı'ya gitmekti benim niyetim ,yani sadece görünmekti fakat muhabbet güzel olunca takıldım kaldım ,yani size ısınmasam 1 dakika bile durmazdım açıkçası ,belli olmaz belki yine bir süpriz yapabiliriz bak "iz" dedim "im" demedim :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
Dostlarım beni yanlış anlamayın evet hayvanlar allahın sessiz kullarıdır amma onlarında kaderi böyle bir insanın yerini asla tutamazlar elbette,ki insan alıştığı sevdiği bir varlığı unutamaz bu bir hayvanda olsa ama bu kadar üzülmeye gerek yok bence bir yakınımızı bile dahi kaybetsek bir süre üzülürüz ama ondan sonra hayat devam ediyor herkes kendi yoluna devam etmek zorunda geçmişe takılı kalırsak insanın başına ummadığı bir sürü hastalık gelir ilk başta psikolojik olarak yıpranırsın sonrasında olumsuzluklar peşini bırakmaz bizzat yaşamış biri olarak söylüyorum kendi yakınlarımdan dolayı:ciks

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ben o gün dedim ya "hanım bana kızacak hep" diye :) aynen kime anlatsa kızıyor bana , özellikle ufaklıklara elim boş gitti deyip duruyor ,ve "bunun yüzünden" diyor :) Ama aslında size uğrayıp oradan Koçarlı'ya gitmekti benim niyetim ,yani sadece görünmekti fakat muhabbet güzel olunca takıldım kaldım ,yani size ısınmasam 1 dakika bile durmazdım açıkçası ,belli olmaz belki yine bir süpriz yapabiliriz bak "iz" dedim "im" demedim :)
Sayın Emmi. Özellikle şu anda inanın yalan konuşmaya hiç gücüm yok. Bizi bildiniz, gördünüz, tanıdınız. Bizim için nefes önemli. Gelmiş olmanız, tanışmış olmamız gerçekten bize fazla fazla hatta ziyadesiyle yeterli. Asıl biz kusura bakmayın demeliyiz çünkü gelmenizle kalkmanız neredeyse bir oldu. Doğru düzgün ağırlayamadık. Şu konuda da kesinlikle emin olabilirsiniz, her ne kadar nezaketen davetlerde bulunsak bile bizde herkesi davet etmiyoruz. O yüzden kesinlikle ablamızın kızmasına hiç gerek yok. O gün de konuştuğumuz gibi bazen hiç plansız çıkmadığınız zaman hepten çıkılmayabiliyor. O yüzden mükemmel oldu ve her zaman tekrar tekrar tüm yüreğimizle bekleriz.

Bu arada ablamıza da çok teşekkür ederiz. Her ne kadar hiçbir şey yapamamış olsakta memnun kaldıysa gerçekten çok sevindik. :ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
Dostlar bana müsaade yarın malum cuma namaza gidecez uyuklamayalım namazda hepinize hayırlı geceler hayırlı cumalar

iyi-geceler-komik-caps448ea25e8056d5b6.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Dostlarım beni yanlış anlamayın evet hayvanlar allahın sessiz kullarıdır amma onlarında kaderi böyle bir insanın yerini asla tutamazlar elbette,ki insan alıştığı sevdiği bir varlığı unutamaz bu bir hayvanda olsa ama bu kadar üzülmeye gerek yok bence bir yakınımızı bile dahi kaybetsek bir süre üzülürüz ama ondan sonra hayat devam ediyor herkes kendi yoluna devam etmek zorunda geçmişe takılı kalırsak insanın başına ummadığı bir sürü hastalık gelir ilk başta psikolojik olarak yıpranırsın sonrasında olumsuzluklar peşini bırakmaz bizzat yaşamış biri olarak söylüyorum kendi yakınlarımdan dolayı:ciks
Evet üstadım. Haklı olduğunuz kısımlarda mevcut. Hepinizin bildiği üzere, Allah acıyı dağa taşa vermiş, yarılmış toplanamamış, Suya ırmağa vermiş, yatağını değiştirmiş geri dönmemiş, insana vermiş iki ağlamış, üçüncü de gülüvermiş derler. Hatta bundan dolayı acı bize mahsustur derler.

Ancak düzeninde, tertibinde ve gerçekten kendimizi parçalamadan, üzüntüyü de yaşayabilmeliyiz ki dengeyi sağlayabilelim. Şiirde de bahsettiğim gibi hayat illa ki el sallamaya devam ediyor. İlla ki peşinden gideceğiz son nefesi verene kadar. O süreçte her şeyi ne kadar dengeleyebilirsek o kadar sağlıklı oluyor. Acıyı yok sayıp içe atarsak nasır bağlıyor, fazla açığa çıkarırsak deliden hallice bir halimiz oluyor.

O yüzden Rahmetli Anneannemin söylediği gibi "Ölüye ağlarlar, deliye gülerler." denge her şeyi aslı. :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Elbette hayat devam ediyor ama ha deyince de unutulmuyor işte mübarek, mesela bizim hanım mutlaka muhabbet kuşu muhabbeti geçince alişi anlatır ,alış de benim adımdan gelme :haha1

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Elbette hayat devam ediyor ama ha deyince de unutulmuyor işte mübarek, mesela bizim hanım mutlaka muhabbet kuşu muhabbeti geçince alişi anlatır ,alış de benim adımdan gelme :haha1
Unutmak değil de alışmak desek sanırım daha doğru oluyor. Alışıyoruz, alışmaya çalışıyoruz ve hayat öylece gidiyor. Zaten bir şey dikkatimi çekti, (sözüm meclisten dışarı) üzüntüyü inkâr eden kişilerde genelde bir süre sonra merhamette yavaş yavaş kayboluyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Unutmak değil de alışmak desek sanırım daha doğru oluyor. Alışıyoruz, alışmaya çalışıyoruz ve hayat öylece gidiyor. Zaten bir şey dikkatimi çekti, (sözüm meclisten dışarı) üzüntüyü inkâr eden kişilerde genelde bir süre sonra merhamette yavaş yavaş kayboluyor.
Evet genelde öyle olur maalesef :ok Onların yanına bile yaklaşmayacaksın bırak sohbet etmeyi :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tüm üstadlara selam olsun. Çok teşekkür ederim bir sofrada paylaştıklarınız için. Sayın Emmi ablamızı fazla kızdırmayayım sonra geldiğinde "Sen tutuyorsun" demesin. (Sağolsun demiyor öyle birşey ama, ben de düşüncesizlik yapmayayım.)

Müsaadenizle... Hepinize hayırlı, sağlıklı, huzurlu Cuma geceleri, güzel uykular dilerim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Mümkün mertebe öyle yapmaya çalışıyoruz Sayın Emmi. Artık onlara harcayacak fazla vaktimiz olduğunu düşünmüyorum zaten.
Evet aynen ,ama ben çok yufka yürekliyimdir hanıma nazaran,sanki bir ara anlatmıştım,çalışırken bizimle uğraşan biri hastalanmıştı ,ben duyunca gittim ziyaretine ,adam beni görünce başladı ağlamaya"kırk yıl düşünsem geleceğin aklıma gelmezdi" dedi iyi mi :) Sonra helalleştik zaten 3-4 gün sonra vefat etti.,neyse :)

Geri
Üst Alt