Maksat muhabbet olsun ...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Gece zifiri karanlıktı,
Yas için kısa, kayıp için uzun,
Bitmesin derdi yas tutan, acıyı akıtmak için,
Kaybeden dayanamazdı en nihayetinde insan,
Her saniye hem yıl, hem yüzyıl, hem salise,
Nasıl dayanır yürek derken,
Hayat çıkagelirdi köşeden,
El sallardı, alaycı, ısrarcı,
Ben derdi, hep ben, son nefesine kadar ben,
Hadi ağla derdi, ağla, dök ağıyı, dön geri,
Daha çok işimiz var, çok acı var, çok sevda var.
Nasibine çıkanı vereceğim eline,
Artık keyfin hangisine yeterse,
Acıyı mı şekere bularsın, bala mı zehir damlatırsın,
Seç beğen ağla...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Gece zifiri karanlıktı,
Yas için kısa, kayıp için uzun,
Bitmesin derdi yas tutan, acıyı akıtmak için,
Kaybeden dayanamazdı en nihayetinde insan,
Her saniye hem yıl, hem yüzyıl, hem salise,
Nasıl dayanır yürek derken,
Hayat çıkagelirdi köşeden,
El sallardı, alaycı, ısrarcı,
Ben derdi, hep ben, son nefesine kadar ben,
Hadi ağla derdi, ağla, dök ağıyı, dön geri,
Daha çok işimiz var, çok acı var, çok sevda var.
Nasibine çıkanı vereceğim eline,
Artık keyfin hangisine yeterse,
Acıyı mı şekere bularsın, bala mı zehir damlatırsın,
Seç beğen ağla...
Hayırdır bakayım :alala

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hayır olsun slowfood üzgün gördüm seni:bilmiyom
Kusura bakmayın, yanlış yere yazdıysam, rahatsız ettiyse kaldırayım. Birçok şey üst üste geliyor. Bazı şeyleri de hatırlatıyor. Sanıyorum biraz fazla oldu.

Bugün kedimizi kaybettik. Bir açık yarası vardı, onu tedavi ederken dikişlerini açtı, tekrar dikip tedaviye devam ediyorum derken bu kez diğer bacağını gazlı gangren yaptı. Bugün kaybettik. Ben bir türlü alışamadım. Sonra oturunca bir baktım Cuma akşamıymış. Annem rahmetliyi de hem cuma akşamı hem Bayram arifesinde kaybettiğim aklıma geldi.

Bu arada telif v.s. sıkıntısı yoktur. Oturduğum gibi kendim yazdım, gönderdim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ooo, çok seviyorlardı ,şimdi üzülürler duyunca.Artık uygun dille ya anlatacaksınız veya pembe yalan söyleyip "aa kaçmış buradan" deyip minik erkek yavru bakacaksınız ufaklıklara
Emmi öyle bir şey ki. Kızı gördünüz, oğlan da aynı şekilde, anneleriyle bizden daha olgun! (Olgun mu denir bilemedim.) karşılıyorlar.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
Kusura bakmayın, yanlış yere yazdıysam, rahatsız ettiyse kaldırayım. Birçok şey üst üste geliyor. Bazı şeyleri de hatırlatıyor. Sanıyorum biraz fazla oldu.

Bugün kedimizi kaybettik. Bir açık yarası vardı, onu tedavi ederken dikişlerini açtı, tekrar dikip tedaviye devam ediyorum derken bu kez diğer bacağını gazlı gangren yaptı. Bugün kaybettik. Ben bir türlü alışamadım. Sonra oturunca bir baktım Cuma akşamıymış. Annem rahmetliyi de hem cuma akşamı hem Bayram arifesinde kaybettiğim aklıma geldi.

Ne demek rahasızlık dostum öncelikle başınız sağolsun annenize allah rahmet eylesin ama kedi bu elbette alışmışsınızdır candır ama bu kadar üzülmeye gerek varmı bilemedim şimdi annenizle bir kediyi bağdaştırma bilemedim yani :bilmiyom :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65

Ne kusuru mübarek ,burası muhabbet bölümü kusur mu olurmuş,lahavleeeee.Bizim geldiğimiz gün inşallah tedaviyi yarım bıraktırmamışızdır :alala Biz de tüm kayıpları gece vardğimizden şimdi hem ben hem hanım telefonu uçak moduna alıyoruz ,arayan olursa oğlumu arar bize ulaşamadıklarında.Gerçi kayınbiraderin ölümü gündüz olmuştu ama babaları ve annemi gece kaybettik ,zor tabii ...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ne demek rahasızlık dostum öncelikle başınız sağolsun annenize allah rahmet eylesin ama kedi bu elbette alışmışsınızdır candır ama bu kadar üzülmeye gerek varmı bilemedim şimdi annenizle bir kediyi bağdaştırma bilemedim yani :bilmiyom :ok
Sizler sağolun. Anlatırken belki karıştırmış olabilirim. Ama bizim için kayıp her şekilde kayıp olarak algılanıyor üstadım. Etrafımızda çok fazla kimse yoktur bizim. Sizler sağ olun birkaç dost ahbap o kadar. Hani bağdaştırma demeyelim de, benzer zamanlar olunca insanın aklına takılıyor. Mesleğim bu olsa da, sürekli bu işin içinde olsam da, iş olarak göremiyorum işte.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Öyle deme sevgili osmanke, bizde bir muhabbet kuşu vardı yıllar evvel,hanım çok severdi onu ,resmen oğlanın kamyonuna biner hanımın çekmesini(gezdirmesini ) beklerdi .Ölünce resmen tören yapıldı desem yalan olmaz,annem yaşarken "bir anneme(kendi annesine) üzüldüm bir de alişe "demişti hep (aliş kuşun adı) :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ne kusuru mübarek ,burası muhabbet bölümü kusur mu olurmuş,lahavleeeee.Bizim geldiğimiz gün inşallah tedaviyi yarım bıraktırmamışızdır :alala Biz de tüm kayıpları gece vardğimizden şimdi hem ben hem hanım telefonu uçak moduna alıyoruz ,arayan olursa oğlumu arar bize ulaşamadıklarında.Gerçi kayınbiraderin ölümü gündüz olmuştu ama babaları ve annemi gece kaybettik ,zor tabii ...
Estağfurullah Sayın Emmi. Tüm bakımları yapılmıştı siz geldiğinizde kesinlikle müsterih olunuz.

Gece gelen telefonlar beni de çok korkutur. Ama benim çok garip bir alışkanlığım vardır. Kayıpla ilgili yapılması gereken her şeyi yapıp bitirdikten sonra üstüme oturuyor böyle hüzün işte.

Geri
Üst Alt