Maksat muhabbet olsun ...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,614
59
Dostum 12 eylül olaylarının geçmişini iyi oku ve çok iyi araştır. O olayların olmasına sebep olanlardan biri de evrendir... Tam bir Amerikan uşağı... Tabi o zamanlar bilgi almak bu kadar kolay değildi. İnsanlar sadece devlet tarafından sunulan bir TV kanalına ve gazetelere muhtaçtı. TV ve gazeteler ne derse ona inanmak zorunda kalıyordu. Yıllar sonra gerçeğin öyle olmadığı, sağcısını da solcusunu da Amerikanın provoke ettiği ortaya çıktı. Aslında ihtilal için zemin hazırlanmıştı ve bunun içinde o zamanın gençliği kullanılmıştı.
Dostum amerikanın proveke ettiği doğrudur ancak bunların sorumluları bence o zamanda,ki hükümeti yönetenlerdir bügün onu kötülemek için sebep gösterenler içinse bugünkü hükümettir bugün milleti uyutanlar seni,beni buna inandırarak avutmaktır o zaman bunlar,da o siyasi olayların içindeydiler onların,da canı yandığı için böyle bir yol bularak şuçlu ilan ettiler özal seçilene kadar hiç bir olay nererdeyse olmazken sivil yönetim geldikten sonra yine terörist eylemler ve bir sürü değerli insanlar öldürülmeye başladı ve halen bu günkü politikalar yüzünden bir çok askerimiz ya şehit ya gazi oldu ve halende olmakta maalesef ama durumu iyi analiz etmek lazım yanlı değil genel olarak bakmak lazım amacım konuyu devam ettirip siyaset yapmak değildir ancak değerli insanları suçlu göterip bu günkü iktidarı sütten çıkmış ak kaşık gibi görmemek lazım geçmişleri bence hiçte temiz değil bir hoca sevdasına amerikan uşağını başımıza dert ettiler nerede ise bizi amerikanın sömürgesi yapacaklardı gerisi malum neyse surçi lisan ettikse affola .

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Dostum amerikanın proveke ettiği doğrudur ancak bunların sorumluları bence o zamanda,ki hükümeti yönetenlerdir bügün onu kötülemek için sebep gösterenler içinse bugünkü hükümettir bugün milleti uyutanlar seni,beni buna inandırarak avutmaktır o zaman bunlar,da o siyasi olayların içindeydiler onların,da canı yandığı için böyle bir yol bularak şuçlu ilan ettiler özal seçilene kadar hiç bir olay nererdeyse olmazken sivil yönetim geldikten sonra yine terörist eylemler ve bir sürü değerli insanlar öldürülmeye başladı ve halen bu günkü politikalar yüzünden bir çok askerimiz ya şehit ya gazi oldu ve halende olmakta maalesef ama durumu iyi analiz etmek lazım yanlı değil genel olarak bakmak lazım amacım konuyu devam ettirip siyaset yapmak değildir ancak değerli insanları suçlu göterip bu günkü iktidarı sütten çıkmış ak kaşık gibi görmemek lazım geçmişleri bence hiçte temiz değil bir hoca sevdasına amerikan uşağını başımıza dert ettiler nerede ise bizi amerikanın sömürgesi yapacaklardı gerisi malum neyse surçi lisan ettikse affola .
Bakın İngilizce öğretmeniyim ama bir tarih öğretmeni kadar olmasa bile ilgimden dolayı bayağı bir tarih bilgim vardır. Özellikle de Cumhuriyet tarihi... Her türlü belge ve hatta videolarla her şey açıklanmış durumda. O yüzden iyi araştırın diyorum. O zamanki yöneticiler suçsuz dememki zaten... Burada anlaşalım. Ama söylediklerinizde çelişki de var. O gün olayların içinde olan bugünkü yöneticiler Evreni göstermelik olarak, siyasi rant elde etmek için, yani oy devşirmek için suçlu gösterdiler yoksa onlar da Evrenle aynı zihniyette olan insanlardır. Artı bir sürü şehidimiz bugünkü politikalar yüzünden değil, Evrenin nadasını yaptığı yeni türkiye politikalarının devamı yüzünden oluyor ve olmaya da devam edecek. Aslına bakarsak Türkiyenin Atatürk devrimlerinden çıkmaya başlaması, Demokrat partiyle başlamıştı ancak Amerika istediğini tam olarak elde edememişti ve zamanı daralıyordu. Toprağı ekime hazırlamak aslında Demirele verilmiş bir görevdi ama o eline yüzüne bulaştırınca, nadas görevi Evren'e verildi.. Böylece tohumları ekme işini de Özal üstlendi. Çiller sulamasını yaptı. Bunlar da hasatı kaldırdı. Bu arada bir çok kişiyi uyutup kandırabilirler ama beni kimse uyutamaz, avutamaz ya da yanlış yönlendiremez, hele hele bugünki iktidar hiç yönlendiremez. O kadar yaşanmışlık, bilgi, belge olduğu zaman iş sadece bunları düzenlemeye kalıyor. Size önerim, önce Evrenin hatıralarını bir okuyun. Emekli olmak için herkese veda ziyaretine gitmesine ramak kalmışken, son anda nasıl olayların içine girdiğini, kendi ağzından okuyun. Sonra da diğer kesimlerin, bulgularını gözönüne getirin anlarsınız... O kadar tarihi belge var ki? Kaç kişinin öldürüldüğü daha tam olarak bilinmiyor. Kaç kişi işkence gördü? Kaç kişi işkencelerle öldürüldü? Sivil toplum kuruluşları neden lav edildi? Düşünsenize, o kadar çok olay olurken, ihtilalin hemen ertesi gününden itibaren hiçbir olay olmamaya başladı. Bu hiç dikkatinizi çekmiyor mu? Bu arada nacizane bir kaç önerim olacak: Birincisi; Amerikanın Mac Arthur döneminde ne olmuş onu bir öğrenin. İkincisi, Jack London'ın 'Demir Ökçe' kitabını okumanız. Bu arada bizdeki hangi kurmayların Amerikaya gittiğini bir araştırın ve Banu Avar'ın belgesellerini de izleyin. Özellikle 'Oltadaki balık Türkiye..' Cengiz Özakıncının Kitaplarını okuyacak zamanınız yoksa, en azından videolarını izleyin. O zaman ne demek istediğimi daha net anlarsınız... Ondan sonra da Hala Evren'i savunuyorsanız, o da sizin düşünceniz, kimse bir şey diyemez...

Son düzenleme:
sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Arkadaşlar herkese selamlar.
Geçen pencereden su sızması ile ilgili ne yaptığımı sizlerle paylaşayım dedim. Öncelikle müteahhit şerefim ve inancim üzerine acil yaptıracam dedi. Yaptırmadı.
Bir sonraki gün ben pencereci çağırdım. Su kacirmasinin nedeni ; eksik dış cephe, mermerin yanlış eğimi, adopen pencerenin iç su kanalların yetersiz kalmasi. Yaptiklarimiz köşelerden dışardan mermerin üzerinden 4 cm yükseklikte hepsinin köşelerini kırdık ve sağlam silikonlu ve alçılı ( havuzun iç kismina sürülen ) bir malzeme ile sivadik baştan. Kuruduktan sonra ,cok kaliteli bir silikon komple çektik. Camlar dahil söküp, pencerenin tüm su giderlerine ekstra fazladan delikler açtık. Delikleri büyüttük. Baya sağlam oldu.
Birde expertiz çağırdım. Dış izalosyon eksikliği nedeni ile , konut policemdeki hakkim olan 1000₺ ödeme yapacaklar.
Gerci parke, boya vs 1000₺ den fazla. Ama şuan için parkeler kabarmadi. Duvarlarda iyi durumda. Unutmadan gelen pvc ustasi 10 da geldi, aksam 5 e kadar beraber calistik. 200₺ ona verdim. Fazla verim dedi. Gerek yok dedi. Onada teşekkür ederim, ellerine kollarına saglik.allah razi olsun.
Unutmadan konut policenizin içeriğini iyice okuyun. Her police fiyati ucuz diye , herseyi karsilamaz. Örneği ben olayim

Sonuç ; müteahhiti beni soktuğu sıkıntı yüzünden, allaha havale ediyorum.

Siz degerli forumdaş dostlarima da teşekkür ederim.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
ANARŞİST :)

70 li yılların sonu gibi ,liseye gidiyorum yani lise2,sevdiğim arkadaşlarım var bir de sevmediğim :) ,son ders zil çaldı ,dışarı çıktık ,bizim ev Çiğli'de ,okul Soğukkuyu'da.Tam ana kapıdan çıkacaktım ki arkadaşım kaduş(asıl adı kadriye) brni görünce "aaa,alo tut şunları wc gideceğim,geliyorum" dedi.Elime tutuşturdu bir sürü sarı kağıt.
Ana kapıda elimde kağıtlar bekliyorum ,o sırada okula polisler geldi,3 araba.Birisi hemen yanıma gelip elimdekilerden birini aldı ve beni
arabaya bindirdi,biz 6-7kişi karakola gittik.Ne olduğunu anlamadığımdan elimdeki kağıtların hepsini masaya koyup "ben eve gidiyorum" dedim :hihi
Saatlerce bekledim ,salmazlar bir türlü.Bir ara karnım da acıktı ,ekmek arası getirdiler ,yerken birisi girdi karakola ve "alattin kim" dedi,benim dedim ,gel bakayım buraya dedi gittim yanına.
Beni aldı ve karakoldan çıkarttı ,yolda yürürken yanımıza turgut geldi ,(hem gitar çalar hem Türkçe öğretmeniydi ,yaşıyorsa kulakları çınlasın).Ulan ben sana "bunlara bulaşma" demedim mi dedi :)
Ne olduğunu anlamadım ki ,bir şeyler oluyor ama ne :kiskis
Neyse , meğer elimdeki kağıtlar bildiri kağıtlarıymış,bizim kaduş onları dağıtıyormuş ve igd (ilerici gençler derneği)üyesiymiş,polisin geleceğini anlayınca elime tutuşturmuş ,beni çıkartan da bizim turgutun babasıymış(başkomserdi rahmetli)
Yani sonunda "anarşist" de olmuştum 70lerde :haha1
O bildiriler dağıtilamadi diye geriye gidiyor gençlik ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri