Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
ANARŞİST :)

70 li yılların sonu gibi ,liseye gidiyorum yani lise2,sevdiğim arkadaşlarım var bir de sevmediğim :) ,son ders zil çaldı ,dışarı çıktık ,bizim ev Çiğli'de ,okul Soğukkuyu'da.Tam ana kapıdan çıkacaktım ki arkadaşım kaduş(asıl adı kadriye) brni görünce "aaa,alo tut şunları wc gideceğim,geliyorum" dedi.Elime tutuşturdu bir sürü sarı kağıt.
Ana kapıda elimde kağıtlar bekliyorum ,o sırada okula polisler geldi,3 araba.Birisi hemen yanıma gelip elimdekilerden birini aldı ve beni
arabaya bindirdi,biz 6-7kişi karakola gittik.Ne olduğunu anlamadığımdan elimdeki kağıtların hepsini masaya koyup "ben eve gidiyorum" dedim :hihi
Saatlerce bekledim ,salmazlar bir türlü.Bir ara karnım da acıktı ,ekmek arası getirdiler ,yerken birisi girdi karakola ve "alattin kim" dedi,benim dedim ,gel bakayım buraya dedi gittim yanına.
Beni aldı ve karakoldan çıkarttı ,yolda yürürken yanımıza turgut geldi ,(hem gitar çalar hem Türkçe öğretmeniydi ,yaşıyorsa kulakları çınlasın).Ulan ben sana "bunlara bulaşma" demedim mi dedi :)
Ne olduğunu anlamadım ki ,bir şeyler oluyor ama ne :kiskis
Neyse , meğer elimdeki kağıtlar bildiri kağıtlarıymış,bizim kaduş onları dağıtıyormuş ve igd (ilerici gençler derneği)üyesiymiş,polisin geleceğini anlayınca elime tutuşturmuş ,beni çıkartan da bizim turgutun babasıymış(başkomserdi rahmetli)
Yani sonunda "anarşist" de olmuştum 70lerde :haha1
Abi mevzu neydi daldılar sana. Hani ortalığı nasıl karıştırmış olabilirsin?
İşte mevzu buydu :kiskis ,anarşistim ya :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Ama dostum bizler aslında gerçek anarşistleriz... Tabi bizim gibi ülkelerde bu kavram başka türlü algılanıyor, çünkü işlerine öyle geliyor... Ama, anarşist olmasak bu kadar başarılı olamayız. Dalga geçmiyorum, ciddi söylüyorum: Bizler gerçek anarşistleriz... :yeah
Aynen katılıyorum :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Mont çok güzel linke tıklayıp bitmeden alın :)
Nasıl link bu böyle 10 kere tıklatıyor,her tıkladığımda sana para mı kazandrıyor mübarek :)

alodan-123.png

osmanke Çevrimiçi

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59
İşte mevzu buydu :kiskis ,anarşistim ya :haha1

teraspy teraspy dostum varya bizler nasıl derler hep aynı gruptanız heralde o zamanlar varya bende 78 lerde hemen,hemen aynı şeyleri yaşadım belkide daha fazlası olabilir cerrahpaşa lisesine gidiyoruz o zamanlar arkadaş birgün kapıdan içeri girecez kapıyı anarşiler tutmuş sen sağcımısın solcumusun arkadaş nedersin sağcı desek dövecekler solcu desek dövecekler ben sağ,sol tutmuyorum dedim olmaz içeri giremessin dediler illa birini tutacaksın bundan sonra sen sağcısın dediler her geldiğinde öyle diyeceksin neyse o gün geçti ertesi gün okulun ikinci bir kapısı var dedim ordan gireyim haydaaa ordada kapıyı tutmuşlar tam girecem dur bakalım sen sağcımısın solcumusun yine aynı mevzu ama adamların davranışları farklı nedesem yine ben sağ,sol tutmuyorum dedim olmaz solcu olmassan burdan geçemessin dediler eee ne yapcan tamam dedik bu hergün böyle giderse olmaz işin garibi esas burda adamlar resmen okulu paylaşmışlar bir gün sağcıların öğretmeni bir gün solcuların öğretmeni derse geliyor tam ders başlıyor gelen öğretmen kim dersiniz o zamanın teröristleri arkadaş ne dersi resmen bize silahla ilgi bilgiler veriyorlar söküp,takmasını nasıl nişan alınır temizlemesini falan baktım olacak gibi değil artık sabredemedim attım çantayı durumu anlattım dedim ben okula gitmem okumayacağım başladık çalışmaya ama arkadaş yine rahat yok sokağa çıkıyorsun hemen birkaç kişi başına geliyor sorgulamaya başlıyor yine aynı mevzular millet sokağa çıkmaya korkar olmuştu rabbim bize bir daha o günleri yaşatmasın inşallah allahtan evren paşa ihtilal yaptıda millet rahat bir nefes aldı okulda kalsaydık terorist olup çıkardık yoksa ihtilale kadar millet çok eziyet çekti kardeş,kardeşi oğlu,babasını vuruyordu hiç unutmam k,mustafapaşada bir kıraathanede kendilerinden olmayan birini herkesin gözü önünde yola çıkardılar kafasına taşla vura,vura öldürdüler onun o hali halen gözümün önünden gitmiyor rabbim bir daha yaşatmasın . kusura bakmayın böyle acı günlerden geçip bunları hatırlamak ve bu günümüze binlerce şükür olsun vatanımıza,bayrağımıza milletimize sahip çıkalım dostlarım türkün,türkten başka dostu yok her fırsatta içimize sızıp bizleri yok etmek istiyorlar gerek din ile gerekse terörist eylemlerle uyanık olalım çocuklarımızı,da uyaralım .biraz uzattım kusura bakmayın hakkını helal edin sağlıcakla iyi geceler.​

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64

teraspy teraspy dostum varya bizler nasıl derler hep aynı gruptanız heralde o zamanlar varya bende 78 lerde hemen,hemen aynı şeyleri yaşadım belkide daha fazlası olabilir cerrahpaşa lisesine gidiyoruz o zamanlar arkadaş birgün kapıdan içeri girecez kapıyı anarşiler tutmuş sen sağcımısın solcumusun arkadaş nedersin sağcı desek dövecekler solcu desek dövecekler ben sağ,sol tutmuyorum dedim olmaz içeri giremessin dediler illa birini tutacaksın bundan sonra sen sağcısın dediler her geldiğinde öyle diyeceksin neyse o gün geçti ertesi gün okulun ikinci bir kapısı var dedim ordan gireyim haydaaa ordada kapıyı tutmuşlar tam girecem dur bakalım sen sağcımısın solcumusun yine aynı mevzu ama adamların davranışları farklı nedesem yine ben sağ,sol tutmuyorum dedim olmaz solcu olmassan burdan geçemessin dediler eee ne yapcan tamam dedik bu hergün böyle giderse olmaz işin garibi esas burda adamlar resmen okulu paylaşmışlar bir gün sağcıların öğretmeni bir gün solcuların öğretmeni derse geliyor tam ders başlıyor gelen öğretmen kim dersiniz o zamanın teröristleri arkadaş ne dersi resmen bize silahla ilgi bilgiler veriyorlar söküp,takmasını nasıl nişan alınır temizlemesini falan baktım olacak gibi değil artık sabredemedim attım çantayı durumu anlattım dedim ben okula gitmem okumayacağım başladık çalışmaya ama arkadaş yine rahat yok sokağa çıkıyorsun hemen birkaç kişi başına geliyor sorgulamaya başlıyor yine aynı mevzular millet sokağa çıkmaya korkar olmuştu rabbim bize bir daha o günleri yaşatmasın inşallah allahtan evren paşa ihtilal yaptıda millet rahat bir nefes aldı okulda kalsaydık terorist olup çıkardık yoksa ihtilale kadar millet çok eziyet çekti kardeş,kardeşi oğlu,babasını vuruyordu hiç unutmam k,mustafapaşada bir kıraathanede kendilerinden olmayan birini herkesin gözü önünde yola çıkardılar kafasına taşla vura,vura öldürdüler onun o hali halen gözümün önünden gitmiyor rabbim bir daha yaşatmasın . kusura bakmayın böyle acı günlerden geçip bunları hatırlamak ve bu günümüze binlerce şükür olsun vatanımıza,bayrağımıza milletimize sahip çıkalım dostlarım türkün,türkten başka dostu yok her fırsatta içimize sızıp bizleri yok etmek istiyorlar gerek din ile gerekse terörist eylemlerle uyanık olalım çocuklarımızı,da uyaralım .biraz uzattım kusura bakmayın hakkını helal edin sağlıcakla iyi geceler.​

Derler ya "bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" diye ,arkadaş çok önemli çok.Bunun kız-erkek çocuk ayrımı da yok.Ben 12 eylülde askerdim ,Ankara'da üstelik.Ne günlerdi hiç unutulmaz,yazmış olmam lazım bu konuda ,neler yaşadık neler.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64

Dostum 12 eylül olaylarının geçmişini iyi oku ve çok iyi araştır. O olayların olmasına sebep olanlardan biri de evrendir... Tam bir Amerikan uşağı... Tabi o zamanlar bilgi almak bu kadar kolay değildi. İnsanlar sadece devlet tarafından sunulan bir TV kanalına ve gazetelere muhtaçtı. TV ve gazeteler ne derse ona inanmak zorunda kalıyordu. Yıllar sonra gerçeğin öyle olmadığı, sağcısını da solcusunu da Amerikanın provoke ettiği ortaya çıktı. Aslında ihtilal için zemin hazırlanmıştı ve bunun içinde o zamanın gençliği kullanılmıştı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Dostum 12 eylül olaylarının geçmişini iyi oku ve çok iyi araştır. O olayların olmasına sebep olanlardan biri de evrendir... Tam bir Amerikan uşağı... Tabi o zamanlar bilgi almak bu kadar kolay değildi. İnsanlar sadece devlet tarafından sunulan bir TV kanalına ve gazetelere muhtaçtı. TV ve gazeteler ne derse ona inanmak zorunda kalıyordu. Yıllar sonra gerçeğin öyle olmadığı, sağcısını da solcusunu da Amerikanın provoke ettiği ortaya çıktı. Aslında ihtilal için zemin hazırlanmıştı ve bunun içinde o zamanın gençliği kullanılmıştı.
Belgelerle ortaya kondu zaten olaylar.arkadaşımın bende özür dilemesi de bu yüzdendi zaten ,baya uzun uzun konuştuk herşeyi desem yeridir ,Tabii farklı bir şeyi daha ifade etti ama özellikle "bunu yazma" dedi (forumda yazacağım dedim ona çünkü) ,bende yazmadım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri