Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Nedenini yazayım :)
Bizim belediye otobüsünde bir "babil" hikayemiz vardı,çok eskiden.Yine otobüsteyiz, ama İstanbul'da,Avcılar'a gidiyoruz,falan durakta ineceğiz(unuttum şimdi adını,cami var o durakta),ee İstanbulu pek bilen biri değiliz karı-koca,sadece bineceğim otobüsün numarasını yazmışım kağıda :)
Hanım telaşlı"alo geçmeyelim bir de" deyip duruyor,dayanamadım otobüsün önüne geçtim ,kalabalık birde otobüs,arkaya dönüp" arkadaşlar biz falan durakta inmeliyiz,falan durağa geldiğimizde inecek varsa onun yanına gelelelim" diye bağırdım,o an otobüste sessizlik oldu,birisi öğrenciymiş "ben ineceğim" dedi,hanıma seslendim" gel kız yanıma" diye :)
Karı-koca çocuğun yanına geçtik ,indik beraber ,baktım o cami ,yani doğru durak :kiskis

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Bizim belediye otobüsünde bir "babil" hikayemiz vardı,çok eskiden.Yine otobüsteyiz, ama İstanbul'da,Avcılar'a gidiyoruz,falan durakta ineceğiz(unuttum şimdi adını,cami var o durakta),ee İstanbulu pek bilen biri değiliz karı-koca,sadece bineceğim otobüsün numarasını yazmışım kağıda :)
Hanım telaşlı"alo geçmeyelim bir de" deyip duruyor,dayanamadım otobüsün önüne geçtim ,kalabalık birde otobüs,arkaya dönüp" arkadaşlar biz falan durakta inmeliyiz,falan durağa geldiğimizde inecek varsa onun yanına gelelelim" diye bağırdım,o an otobüste sessizlik oldu,birisi öğrenciymiş "ben ineceğim" dedi,hanıma seslendim" gel kız yanıma" diye :)
Karı-koca çocuğun yanına geçtik ,indik beraber ,baktım o cami ,yani doğru durak :kiskis
???? Çılgın adamsın vesselam. Adem abinin kanalda tolkşov yapsanız çatır çutur gider

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59
o dediğin camii hacı şerif camii :ok ???

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
???? Çılgın adamsın vesselam. Adem abinin kanalda tolkşov yapsanız çatır çutur gider
Çok sıkılgan değilimdir ,pazarlık yapamam mesela hiç ,acaip girişken biriymişim .
Ev arıyorum,satın alacağım ,önceden okuduğum lisenin oraya gittim ,baya dolandım,bir kaç emlakçı ile konuştum falan,tam eve dönmek için durağa gidecektim ,aklıma geldi."Dur gezeyim okulumun sokağını" dedim kendime :)
Aaaa,ne göreyim (adını ve mesleğini yazmayayım) ,bizim o yıllardan kalma bir dükkan ve içinde beni döven bir guruptanbir arkadaşım :)
Girdim dükkana ...
Ben : Hayırlı işler
Arkdaşım : Sağol hoşgeldin (dedi ama beni tanıyamadı)
B:İsim falanca mı?
A: Evet
B:Merhaba,nasılsın,hiç değişmemişsin desem yalan olur,saçlar beyazlamış
A:?
B: Tanıyamadın tabii ( :) )
A:Yok tanıyamadım,nerdensin
B:Buradan,okuldan
A:Valla çıkaramadım
B:Çay ısmarlarsan anlatırım
Çay içiyoruz karşılıklı,okul yıllarını sordum bana "bu okulda okudum,babam da aynı işi yapıyordu devam ediyorum" dedi,biliyordum babasını zaten.Sonra ona işleri sordum ,anlattı ,ama ne anlatma,tam bir "demir eritme potası" gibi :)
Sonra ben kendimi tanıttım ona,okul numaramı verdim ,hemen hatırladı ,kalktı sarılacaktı,engelledim "pandemi var falan" dedim (falan onun adı),ama bana söylediği en güzel şey neydi biliyor musun "hata yapmışım" oldu,ardından özür üstüne özür :)
Numaramı istedi verdim ,sonra okulun oradaki mezarlık sokağına gittik ,değişmiş tabii her yer,beton olmuş.Neyse :)

Son düzenleme:
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59
oraya çok uzak sayılmam bir zamanlar yani 30 yıl önce avcılarda oturdum ordan biliyorum şimdi k,çekmece halkalı,da oturuyorum yinede uzak sayılmam herhangi bir işim çıkmadıkça o tarafa pek gitmiyorum çünkü e5 üzeri olduğu için çok yoğun trafiği var hele fuar zamanlarında bir kitlendimi k,çekmeceden beylikdüzüne bir saat,de gidemessin halbu,ki yol boş oldumu 7 dakkayı geçmez tabii bu büyük şehrin büyük ızdırabı.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Çok sıkılgan değilimdir ,pazarlık yapamam mesela hiç ,acaip girişken biriymişim .
Ev arıyorum,satın alacağım ,önceden okuduğum lisenin oraya gittim ,baya dolandım,bir kaç emlakçı ile konuştum falan,tam eve dönmek için durağa gidecektim ,aklıma geldi."Dur gezeyim okulumun sokağını" dedim kendime :)
Aaaa,ne göreyim (adını ve mesleğini yazmayayım) ,bizim o yıllardan kalma bir dükkan ve içinde beni döven bir guruptanbir arkadaşım :)
Girdim dükkana ...
Ben : Hayırlı işler
Arkdaşım : Sağol hoşgeldin (dedi ama beni tanıyamadı)
B:İsim falanca mı?
A: Evet
B:Merhaba,nasılsın,hiç değişmemişsin desem yalan olur,saçlar beyazlamış
A:?
B: Tanıyamadın tabii ( :) )
A:Yok tanıyamadım,nerdensin
B:Buradan,okuldan
A:Valla çıkaramadım
B:Çay ısmarlarsan anlatırım
Çay içiyoruz karşılıklı,okul yıllarını sordum bana "bu okulda okudum,babam da aynı işi yapıyordu devam ediyorum" dedi,biliyordum babasını zaten.Sonra ona işleri sordum ,anlattı ,ama ne anlatma,tam bir "demir eritme potası" gibi :)
Sonra ben kendimi tanıttım ona,okul numaramı verdim ,hemen hatırladı ,kalktı sarılacaktı,engelledim "pandemi var falan" dedim (falan onun adı),ama bana söylediği en güzel şey neydi biliyor musun "hata yapmışım" oldu,ardından özür üstüne özür :)
Numaramı istedi verdim ,sonra okulun oradaki mezarlık sokağına gittik ,değişmiş tabii her yer,beton olmuş.Neyse :)
Camlarını taşlasaydın ???

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
ANARŞİST :)

70 li yılların sonu gibi ,liseye gidiyorum yani lise2,sevdiğim arkadaşlarım var bir de sevmediğim :) ,son ders zil çaldı ,dışarı çıktık ,bizim ev Çiğli'de ,okul Soğukkuyu'da.Tam ana kapıdan çıkacaktım ki arkadaşım kaduş(asıl adı kadriye) brni görünce "aaa,alo tut şunları wc gideceğim,geliyorum" dedi.Elime tutuşturdu bir sürü sarı kağıt.
Ana kapıda elimde kağıtlar bekliyorum ,o sırada okula polisler geldi,3 araba.Birisi hemen yanıma gelip elimdekilerden birini aldı ve beni
arabaya bindirdi,biz 6-7kişi karakola gittik.Ne olduğunu anlamadığımdan elimdeki kağıtların hepsini masaya koyup "ben eve gidiyorum" dedim :hihi
Saatlerce bekledim ,salmazlar bir türlü.Bir ara karnım da acıktı ,ekmek arası getirdiler ,yerken birisi girdi karakola ve "alattin kim" dedi,benim dedim ,gel bakayım buraya dedi gittim yanına.
Beni aldı ve karakoldan çıkarttı ,yolda yürürken yanımıza turgut geldi ,(hem gitar çalar hem Türkçe öğretmeniydi ,yaşıyorsa kulakları çınlasın).Ulan ben sana "bunlara bulaşma" demedim mi dedi :)
Ne olduğunu anlamadım ki ,bir şeyler oluyor ama ne :kiskis
Neyse , meğer elimdeki kağıtlar bildiri kağıtlarıymış,bizim kaduş onları dağıtıyormuş ve igd (ilerici gençler derneği)üyesiymiş,polisin geleceğini anlayınca elime tutuşturmuş ,beni çıkartan da bizim turgutun babasıymış(başkomserdi rahmetli)
Yani sonunda "anarşist" de olmuştum 70lerde :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri