Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Evetttt,günlerden bir gün 2.ci el bir laptop almak için lenovo ilanı olan herkese telefon ettim.
Bu arada dükkandan da aramalarım devam etti,mesela Buca ve Konak ilçelerine otobüsle gittim.Bucadaki emre "alattin abi sana asus vereyim,50-70 yok elimde dedi,
Konaktaki gökhan ise "gel bir tane var elimde abi" dedi.Konağa gittim,o dükkana giderken karşıma bir başka dükkan daha çıktı,"hadi girip sorayım" dedim,ellerinde varmış ama fiyatı 3000 (yazı ile üç bin) Tl imiş,üzerinde de öyle yazıyordu zaten,bende "benim bütçem en fazla 2000 tl,hadi 100 daha verebilirim" dedim.Bana laptopu açtı(lenovo ama modelini bilmiyorum),ha bire anlatıp duruyor ve "amca,sen nerede kullanacaksın bunu,olmazsa sana toshiba vereyim ,hatta casper da var sana uygun" dedi.Ben de "ben bilinçli kullancıyım,yazılımdı şuydu buydu,bana iyi bir şey lazım" dedim :)
Bu arada panelin yan duvarlarında hafif kırıklar var,bir de menteşelerinin birisi kırık,yapıştırılmış,ama kişi ürününe toz kondurmuyor ,tam bana göreymiş bu laptop ve bana 2200 tlye verecekmiş,arkadaş ha bire "bak amca bu çok hızlı,windowsun alası var bunda,windows 10" deyip duruyor,artık sıkıldım iyice,bunaldım yani ,kişiye "sen beni laptoptan film izleyen,beceremeyince de oğluna-kızına "bak şuna " diyen biri sandın sanırım,hem ben bunları kullanmıyorum(winler) ,ben linux kullanıcısıyım,üstelik aynı kırıklıktaki laptopu elden 900-1000 tlye alacakken bu kırık laptop için 3000 ama sana 2200ze veririm diyorsun ,deyip kendi web sitemin adresini verdim "gir de bak,gerçi anlamam öyle şeylerden ama" dedim :),bu arada gerçekten buldum kırık bir laptop 950ye de vermişti bir başkası ama almadım tabii,çünkü emreye sordum "abim kasa aynı ama girişleri uymaz alma" demişti :ok
(Bucada'ki emre ile alışverişim var,daha önce de almıştım ondan laptop,tanışıklığım oradan geliyor)
Almadım tabii kırık 3000 tl'lik laptopu,gökhanın yanına gittim,gökhan da fiyatı bir türlü indirmeyince kaldı,almadım o gün.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt