Maalesef sonunda covid bizide yakaladı.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
valla pek beni inandırmadı, çünkü daha ilk günden 14 gün vücutta kalma süresi deyip, 10 güne düşüp şu an ise covid isen 7 gün temaslı isen 10 gün karantina vs zırvalığı olmazdı. dünya sağlık örgütü yada bizim bilir kişilerde bi sıkıntı var ama hangisi :bilmiyom
ben vücut olarak 20. günde atlattım, ağrılarım gitti vs Bu gün aynı benim gibi geçiren sanko86 sanko86 7 gün de kendisini nasıl toparlar bilmiyorum. Tamam 3-4 günde normal grip gibi oluyor ama tamamen düşmesi günleri alabiliyor.
He bu arada bana rapor parası yatmadı kalktı mı acaba ?
Rapor parası yatması lazım şimdiye e devletten sorguladın mı ne çıkıyor

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Hatırladığım kadarıyla eskiden(emekli olduğum 2009 yılına kadar)90 gün prim yatmadıysa rapor parası ödenmez diye biliyorum.Sonradan bir değişiklik olduysa onu bilemem.Sn.@fikoloji nerede çalıştığınızı bilmiyorum ama bu işleri yapan hastalık raporlarını Sgk ya bildiren ilgili biriminize sormanız lazım.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hatırladığım kadarıyla eskiden(emekli olduğum 2009 yılına kadar)90 gün prim yatmadıysa rapor parası ödenmez diye biliyorum.Sonradan bir değişiklik olduysa onu bilemem.Sn.@fikoloji nerede çalıştığınızı bilmiyorum ama bu işleri yapan hastalık raporlarını Sgk ya bildiren ilgili biriminize sormanız lazım.
aynen doğru :ok
iş değişikliligi yapınca sigorta gir çık olmuştu, bende bu sürede e devlette araştırken o sigortasız günler için de 17 tl borç çıkmış ödedim ama henüz silinmedi sanırım saat 5 geçti diye

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
90 gün ne ya. :sopa1
İnsan 1 gün çalışır hastalanır, 1500 gün çalışır hiç hasta olmaz.

Kendileri avanta peşinde koşup, işçinin hakkını çalmak... Neyse. :kas
Aslında bu bı nevi koruma amaçlı, çünkü çevremde vardı sigorta girişi yapıp ameliyat olup çıkış yapan. Tabi 2016 yıllarında değişti galiba kanun. He covid aynı keseye konulur mu bilemiyorum. Orası tartışılır çünkü salgın bu

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aslında bu bı nevi koruma amaçlı, çünkü çevremde vardı sigorta girişi yapıp ameliyat olup çıkış yapan. Tabi 2016 yıllarında değişti galiba kanun. He covid aynı keseye konulur mu bilemiyorum. Orası tartışılır çünkü salgın bu
Önlemi başka türlü almak mümkün değilse tamam, biz faydalı her şeyin suistimal edilmişini severiz... ?

Osmanlıı Çevrimdışı

Osmanlıı

Yeni Üye
29 Ara 2020
5
39
Öncelikle geçmiş olsun. Dünya genelinde araştuma şirketleri . Tıpçılar doktorlar lar dan milyonarca var. Para var tekoloji var . ama toplam bir avuç virüsü yok olmadı. Neden niçin kimse sormuyor .bilgi çok ama gerçek bilgi muamma.maske mesafe hijyen diyolar başka birşey yok.seneryo yazılmış figüranlar aktörler hazır içinde ölüm kalım mücadelesi var. Bizim inancımızda ölüm ne bir an önce ne bir an sonra olur . gerisi tedbir almaktı.kimler kazanıyor kimler kayıp ediyor. Hani insanlar gen kodu çözülüp hastalık diye bir şey kalmayacaktır Modern Tıp = para tıp ... Filimin başı ve sonu belli şimdi tam ortasındayım.vesselam.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Öncelikle geçmiş olsun. Dünya genelinde araştuma şirketleri . Tıpçılar doktorlar lar dan milyonarca var. Para var tekoloji var . ama toplam bir avuç virüsü yok olmadı. Neden niçin kimse sormuyor .bilgi çok ama gerçek bilgi muamma.maske mesafe hijyen diyolar başka birşey yok.seneryo yazılmış figüranlar aktörler hazır içinde ölüm kalım mücadelesi var. Bizim inancımızda ölüm ne bir an önce ne bir an sonra olur . gerisi tedbir almaktı.kimler kazanıyor kimler kayıp ediyor. Hani insanlar gen kodu çözülüp hastalık diye bir şey kalmayacaktır Modern Tıp = para tıp ... Filimin başı ve sonu belli şimdi tam ortasındayım.vesselam.
virüs bu. bilgisayarında bile tamamen çözümü yok. formatla belki kurtuluyorsun. biraz daha düşün bunları bence. virüsler belki milyonlarca yıldır var. insanlık en fazla 200.000 yıl.

Geri
Üst Alt