Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntü , ses , sinyal sorunları ve çözümleri

A Çevrimdışı

Atisaca

Yeni Üye
28 May 2021
18
36
M mcersin, linkteki apk dosyasını indirip Android tv veya tv box a kurup en net beyaz rengi elde edebilir farklı renklerde de paneli test edebilirsin apk yı Adem helvacı youtube kanalında videonun altından aldım uygulama onlara ait riskli bir şey değil yani.

Z Çevrimdışı

ZlpFilee

Yeni Üye
13 Haz 2021
2
23
Merhabalar. Bizim Vestel marka televizyonumuz var ve bir süredir açamıyoruz televizyonu.
Kumanda dan açma tuşuna basıyoruz vestel yazısı geliyo ve tekrar kapanıyor.
Fişini çekmediğimiz sürece döngüye giriyor sürekli açılıyor vestel yazısı geliyor ve tekrar kapanıyor. Televizyonu öylece bırakıyoruz belki akşama kadar kendiliğinden açılır diye ama bu durum can sıkmaya başladı.
Yazılımsal mı donanımsal mı bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
V.0.4.3f
(SVN; 102376)(/0009df/5581.dcf)
SatcoDX; MB25_W_TR_24.02.2013

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Merhabalar. Bizim Vestel marka televizyonumuz var ve bir süredir açamıyoruz televizyonu.
Kumanda dan açma tuşuna basıyoruz vestel yazısı geliyo ve tekrar kapanıyor.
Fişini çekmediğimiz sürece döngüye giriyor sürekli açılıyor vestel yazısı geliyor ve tekrar kapanıyor. Televizyonu öylece bırakıyoruz belki akşama kadar kendiliğinden açılır diye ama bu durum can sıkmaya başladı.
Yazılımsal mı donanımsal mı bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
V.0.4.3f
(SVN; 102376)(/0009df/5581.dcf)
SatcoDX; MB25_W_TR_24.02.2013
eski bir cihaza benziyor alttaki konuda arka kapakdaki serino yu paylaşın varsa ful yazılım verilir

C Çevrimdışı

calderon61

Yeni Üye
26 Haz 2021
4
41
Birden tvde böyle gölge oluştu çözüm için yardım lütfen. 2013 te alındı
IMG_20210626_112538.jpg

IMG_20210626_110851.jpg

H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
119
23
Merhabalar

Yaklaşık 3 hafta önce yetkili serviste faturalı bir şekilde televizyonumuzun led bar değişimini yaptırdık. Cihazı teslim almadan önce (rapora imza atmadan ve ödeme yapmadan önce) YouTube üzerinden birkaç video açıp ve uydu alıcısı yayınlarını açıp kontrolleri gerçekleştirdim. Herhangi bir aksaklık görmedim. Panelde vs de herhangi bir arıza görmedim.

Bu sabah birden bir problem ile karşılaştık. İki dakika önce başka odadaydım, döndüğümde bir baktım renkler bozulmuş haldeydi.. Olayın adı nedir bilmiyorum ama siyah-beyaz dengesi bozuktu. İlk başta acaba yayından mı diye düşünüp hem televizyonu hem uydu alıcısını kapattım. Açtığımda ise, normal şartlarda açılış ekranı siyah üzerine beyaz philips logosu şeklinde oluyordu (İnternetten bulduğum bir fotoğrafı ekliyorum), fakat açmaya çalıştığımda siyah yerine beyaz, beyaz yerine siyah şeklinde açıldı. Menü kısmı da beyaz oldu. Menü kısmının normal halini de ekliyorum. Panelin tam ortasında piksel piksel, anca yakından fark edilen dikey çizgi oluştu. Cihazın elektrik bağlantısını kesip yaklaşık 10 dakika beklettim. Bu sefer çerçevenin az üzerinde bir beyaz ışık kapladı. Yine elektrik bağlantısını kesip bu sefer 30-45 dakika arası bekledim. Bu sefer normal bir şekilde çalıştı.

Acaba sorun anlık bir şey midir? Yoksa tamirat sırasında büyük bir hasar gördüğü ancak bir şekilde çözüldüğünü mü belli etti?

philips-logo.jpg

Normal açışış logosu bu şekilde.

IMG_20210701_105806.jpg

İlk başımıza gelen sorun

IMG_20210701_105801.jpg

Ayarlar menüsü

menu.png

Şu video dan almış olduğum normal menü görüntüsü

IMG_20210701_110254.jpg

Cihazı 10 dakika sonra açtığımda oluşan beyaz çizgiler. Sol üst tarafta daha fazla belli oluyor.

IMG_20210701_110304.jpg

Burada çok belli olmuyor fakat yakından çekilmiş hali

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
119
23
Merhabalar

Yaklaşık 3 hafta önce yetkili serviste faturalı bir şekilde televizyonumuzun led bar değişimini yaptırdık. Cihazı teslim almadan önce (rapora imza atmadan ve ödeme yapmadan önce) YouTube üzerinden birkaç video açıp ve uydu alıcısı yayınlarını açıp kontrolleri gerçekleştirdim. Herhangi bir aksaklık görmedim. Panelde vs de herhangi bir arıza görmedim.

Bu sabah birden bir problem ile karşılaştık. İki dakika önce başka odadaydım, döndüğümde bir baktım renkler bozulmuş haldeydi.. Olayın adı nedir bilmiyorum ama siyah-beyaz dengesi bozuktu. İlk başta acaba yayından mı diye düşünüp hem televizyonu hem uydu alıcısını kapattım. Açtığımda ise, normal şartlarda açılış ekranı siyah üzerine beyaz philips logosu şeklinde oluyordu (İnternetten bulduğum bir fotoğrafı ekliyorum), fakat açmaya çalıştığımda siyah yerine beyaz, beyaz yerine siyah şeklinde açıldı. Menü kısmı da beyaz oldu. Menü kısmının normal halini de ekliyorum. Panelin tam ortasında piksel piksel, anca yakından fark edilen dikey çizgi oluştu. Cihazın elektrik bağlantısını kesip yaklaşık 10 dakika beklettim. Bu sefer çerçevenin az üzerinde bir beyaz ışık kapladı. Yine elektrik bağlantısını kesip bu sefer 30-45 dakika arası bekledim. Bu sefer normal bir şekilde çalıştı.

Acaba sorun anlık bir şey midir? Yoksa tamirat sırasında büyük bir hasar gördüğü ancak bir şekilde çözüldüğünü mü belli etti?

philips-logo.jpg

Normal açışış logosu bu şekilde.

IMG_20210701_105806.jpg

İlk başımıza gelen sorun

IMG_20210701_105801.jpg

Ayarlar menüsü

menu.png

Şu video dan almış olduğum normal menü görüntüsü

IMG_20210701_110254.jpg

Cihazı 10 dakika sonra açtığımda oluşan beyaz çizgiler. Sağ üst tarafta daha fazla belli oluyor.

IMG_20210701_110304.jpg

Burada çok belli olmuyor fakat yakından çekilmiş hali
Cihazı fişen çekip bekledikten sonra düzelse bile 30-45 dakika daha çalışınca tekrar sorun ortaya çıkıyor.

Son düzenleme:
Ö Çevrimdışı

özerr

Yeni Üye
1 Tem 2021
3
45
Merhaba,
55NU8000 Samsung tv nin sol tarafında kararma oluşuyor. TV fişten çekilip biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırıldığında düzelmiş oluyor. 1-2 gün çalışan tv tekrar aynı sorunu yapıyor. Arıza ile ilgili birkaç kişi ile görüştüğümde LED barların değişmesi gerektiği iletildi ve ciddi farklı fiyatlar verildi.Arıza hakkında yardımcı olabilir misiniz?

TV-resim-1.jpg
tv-resim3.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,443
Merhaba,
55NU8000 Samsung tv nin sol tarafında kararma oluşuyor. TV fişten çekilip biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırıldığında düzelmiş oluyor. 1-2 gün çalışan tv tekrar aynı sorunu yapıyor. Arıza ile ilgili birkaç kişi ile görüştüğümde LED barların değişmesi gerektiği iletildi ve ciddi farklı fiyatlar verildi.Arıza hakkında yardımcı olabilir misiniz?

TV-resim-1.jpg
tv-resim3.jpg
Led bar arızası var. Takım olarak değiştirilmesi gerekir.

Geri
Üst Alt