Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntü , ses , sinyal sorunları ve çözümleri

Y Çevrimdışı

Yusufkp

Yeni Üye
2 Mar 2021
21
40
Yani sinyal kaliteli de olsa kablo ekli veya eski olması bu tip sorunlar çıkarabi diyorsunuz.?.Peki İnternetten anten kablosu alsam özellik olarak ne marka yada kalite almam gerekiyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Yani sinyal kaliteli de olsa kablo ekli veya eski olması bu tip sorunlar çıkarabi diyorsunuz.?.Peki İnternetten anten kablosu alsam özellik olarak ne marka yada kalite almam gerekiyor.
Deneyebilirsen, o kabloyu harici uydu alıcısında da denemelisin ki kablo markası olmasa da bir tavsiye verilsin.Bence ya elinde olan veya arkadaşından bulacağın harici uydu alıcısında dene önce bakalım :ok

E Çevrimdışı

EmmRe

Yeni Üye
17 Kas 2021
1
41
Merhaba Samsung Neo Qled QN85A marka bir televizyon almıştım. Daha sonra bu televizyonun çerçevesinde açıklıklar fark ettim servis çağırdım. Samsung merkezden aradılar ve televizyonumu QN90A model ile değiştirileceğini söylediler. Yeni televizyonu gelip kurdular ancak aşağıda linkini paylaştım gibi bir problem yaşamaya başladım. Televizyonu izlerken sorun yok ancak her kapattığımda 10 saniye sonra TIK diye bir ses geliyor ve akabinde farklı noktalardan videoda gördüğünüz gibi parlamalar oluyor. Servis çağırdım onlarda video çektiler merkezle paylaştılar. Samsung merkez bu durumun normal olduğunu söylemiş. İşin enteresan tarafı servis elemanı bana dedi ki; isterseniz içerisinde bir parçayı değiştirip deneyelim bakalım aynı şeyi yapacak mı. Samsung merkezden açıklama talep ettim. Tüm video ve görsellerin incelendiği GTI denen teknik bölümden bu durumun normal olduğu ve değişim gerektirmediği bilgisi verilmiş. Tvyi alalı daha 2 ay olmadı anladığım kadarıyla samsungta 3.kez değiştirmek istemiyor. Videoda izlediğiniz duruma nasıl normal denilebilir anlamış değilim. Sanırım tüketici heyetine başvuruda bulunup değiştirilmesinde ısrarcı olacağım.

VİDEO LİNKİ:

B Çevrimdışı

burakkrlangc

Yeni Üye
16 Ara 2021
15
33
Merhaba sabah kalktığımda tv ekranı daha önce hiç görmediğim bir sorun oluşmuş kendiliğinden garantisi var tam ortasında siyah kalun bur kararma var kalım bir çizgi akıyor gibi alt ve üstünde belli belirsiz görüntüler var

Ö Çevrimdışı

ömeracay

Yeni Üye
28 Eki 2021
4
46
Foto eklermisin. Resim ekle bu tonuna tıklayıp ekliyebilirsin.

WhatsApp-Image-2021-12-19-at-20.33.456235bdc801bd5397.jpg
WhatsApp-Image-2021-12-19-at-20.36.32f318c87171ec8976.jpg
WhatsApp-Image-2021-12-19-at-20.36.32-19d5c231777a6049e.jpg

merhaba.elimde vestel kutusunda 32 pf 7017 (arkasında 32 pf 9322) yazan vestelin ilk çıkardığı smart tv var.efsane bir televizyon.özellikle görüntü kalitesi şu andaki üst model televizyonlarla yarışır.lg panel.televizyonda resimdeki gibi renkler karışık oluyor.ısındığı zaman yapıyor.adem helvacı beye fethiyede pixel teknoloji varken pandeminin ilk başladığı zamanda bir kere anakartını değiştirttim.yine anakartı sorunlu gibi.bu televizyonun anakartını bulabilir miyiz?televizyonun paneli okadar kaliteliki çöp olsun istemiyorum.

bu arada yanlış yere sorumu eklemişim.bu konuda acemiyim.mesajımı silemedimde.kusura bakmayın

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
WhatsApp-Image-2021-12-19-at-20.33.456235bdc801bd5397.jpg
WhatsApp-Image-2021-12-19-at-20.36.32f318c87171ec8976.jpg
WhatsApp-Image-2021-12-19-at-20.36.32-19d5c231777a6049e.jpg

merhaba.elimde vestel kutusunda 32 pf 7017 (arkasında 32 pf 9322) yazan vestelin ilk çıkardığı smart tv var.efsane bir televizyon.özellikle görüntü kalitesi şu andaki üst model televizyonlarla yarışır.lg panel.televizyonda resimdeki gibi renkler karışık oluyor.ısındığı zaman yapıyor.adem helvacı beye fethiyede pixel teknoloji varken pandeminin ilk başladığı zamanda bir kere anakartını değiştirttim.yine anakartı sorunlu gibi.bu televizyonun anakartını bulabilir miyiz?televizyonun paneli okadar kaliteliki çöp olsun istemiyorum.

bu arada yanlış yere sorumu eklemişim.bu konuda acemiyim.mesajımı silemedimde.kusura bakmayın
Anakartda işlemcinin sökülüp yeniden ayak yapılıp takılması lazım bulunması zor bir anakart

J Çevrimdışı

jagatai

Yeni Üye
1 Eyl 2021
15
34
Sanırım yeni konu açmadan buradan çözüm üretebilirim. Hisense bir tv aldım(yurtdışından geldi) ekranda bir piksel hatası var koyu renklerde belli oluyor aslında çok takılmıyorum hatta dikkat etmediğim zaman görmüyorum ama tamiri mümkün mü merak ettim. Eğer mümkünse satıcıdan tamir bedelini isteyip ok derse yqptırabilirim.

IMG_20211223_152633.jpg

IMG_20211222_162809.jpg

G Çevrimdışı

goldwing

Yeni Üye
24 Ara 2021
5
25
Benim sorum gece ekranın gri olmasına çözüm nedir, ips glow olayı bir sorun değil homojen ama azalsa fena olmaz, parlaklığı sıfır yapıyorum hala var biraz

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
Sanırım yeni konu açmadan buradan çözüm üretebilirim. Hisense bir tv aldım(yurtdışından geldi) ekranda bir piksel hatası var koyu renklerde belli oluyor aslında çok takılmıyorum hatta dikkat etmediğim zaman görmüyorum ama tamiri mümkün mü merak ettim. Eğer mümkünse satıcıdan tamir bedelini isteyip ok derse yqptırabilirim.

IMG_20211223_152633.jpg

IMG_20211222_162809.jpg
Piksel hatasının tamiri yok panel değişimi yapılır.

J Çevrimdışı

jagatai

Yeni Üye
1 Eyl 2021
15
34
Piksel hatasının tamiri yok panel değişimi yapılır.

bende öyle tahmin etmiştim. PEki bu marka ülkede yok haliyle ben buna uygun panel nasıl bulurum? Görüntü anlamında tüm tercihlerimizi panel belirlemiyor mu? Gidip sony xj90 panel taksam performansı o olmayacak mı görüntü olarak? Çok basite indirgenmiş bir soru farkındayım ama temelde panel bu değil mi? İşlemci o panelden alınan performansı etkiler diye düşünüyorum sony %100 performans alırda vestel %70 alır gibi.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
bende öyle tahmin etmiştim. PEki bu marka ülkede yok haliyle ben buna uygun panel nasıl bulurum? Görüntü anlamında tüm tercihlerimizi panel belirlemiyor mu? Gidip sony xj90 panel taksam performansı o olmayacak mı görüntü olarak? Çok basite indirgenmiş bir soru farkındayım ama temelde panel bu değil mi? İşlemci o panelden alınan performansı etkiler diye düşünüyorum sony %100 performans alırda vestel %70 alır gibi.
Panel neredeyse tv fiyatıdır farklı panel tvye takıldığında panel yazılımını da bulup yüklemek gerekir.

Geri
Üst Alt