Koronavirüs maalesef Türkiye'de de tespit edildi.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
İşte akıla verilen en mantıklı cevabı izleyelim evde kapalıyken...

Siz akılı mantığı bu adamın seviyesine indirirseniz işimiz zor. Dünyamız hızla değişiyor hepsine bir kılıf uydurmaya çalışırsak terzi olur çıkarız. Online ve uluslararası öğrenme-çalışma yıllardır olan ancak pek tercih edilmeyen bir durum. Bu kötü bir şey de değil istersem gidip dünyanın en iyi teknik üniversitesinin derslerini ücretsiz olarak alabiliyorsam ya da dünya da bu işi en iyi yapan insanlardan bir şeyleri özgürce öğrenebiliyorsam bu olumlu bir gelişmedir. Artık bilginin tekelleşmesi diye bir şey yok bilgiye erişim çok kolay, isteyen çabalayan herkes istediği konuda bir şeyler öğrenebilir hatta uzmanlaşabilir. Bu da planlı olan bir şey değil bu arkadaşın söylediği "akıllı insanların" ellerindeki imkanları kullanarak bir kaç kişi daha akıllansın diye attığı adımlar. Çalışma da da her sektörde olmasa da verimi ve iş gücü potansiyelini arttırabilecek bir gelişme ancak insanımız yıllardır bu imkanların yüzene bakmayıp komplolar peşinde koşarsa yapacak bir şey yok.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Şimdi kimse yanlış anlamasın, konu farklı noktaya gelmesin isterim. Okullar kapalı ama Kur'an kurslarına izin çıktı. Kur'an öğretirken hoca harflerin çıkış şeklini gösterirken maskeyi çıkarmak zorunda, yeri gelecek yüksek sesle tekrar edecekler, bu risk değil mi? Değilse o zaman okullar da açılmalı. Geçen sefer okullar kapalıyken mahalledeki imam hatip orta okulu öğrenci kaynıyordu, sanırım kurs vardı. Bu örnekler böyle uzar gider.
Yanlış bilgilendirme yapmışsınız. Nasıl ki nüfusun seyrek olduğu yerlerde Okullar açılıyorsa aynı yerleşim yerlerinde ki Kuran kurslarıda açılıyor. Yani Şehirde Kuran kursları kapalı. Şuanlık sadece online olarak eğitim görüyorlar.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Yanlış bilgilendirme yapmışsınız. Nasıl ki nüfusun seyrek olduğu yerlerde Okullar açılıyorsa aynı yerleşim yerlerinde ki Kuran kurslarıda açılıyor. Yani Şehirde Kuran kursları kapalı. Şuanlık sadece online olarak eğitim görüyorlar.
Doğru bilgilendirme için teşekkürler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hadi o örnekleme, yanlış bilgiden ibaret, doğru değil... Peki, otellerin açılıp, kahvelerin kapanması, lokantaların kapanıp, avmlerin açık olması, apartman yönetiminin bile genel kurul yapması yasakken, parti kongrelerinin spor salonlarında yapılması, miting düzenlenmesi, sarayda vur patlasın çal oynasın alkollü eğlence yapılması nedir?

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Hadi o örnekleme, yanlış bilgiden ibaret, doğru değil... Peki, otellerin açılıp, kahvelerin kapanması, lokantaların kapanıp, avmlerin açık olması, apartman yönetiminin bile genel kurul yapması yasakken, parti kongrelerinin spor salonlarında yapılması, miting düzenlenmesi, sarayda vur patlasın çal oynasın alkollü eğlence yapılması nedir?
Bunları bana neden soruyorsun?
Yani muhalefetlik yaparkende doğru bilgilerin arasına yanlış bilgi karıştırmayin. Alkollü eğlence yapılmadı. O kadar doğrunun içine illa yalan bilgi vermeye gerek yok. Defalarca açıklandı ama gözünüz sadece inanmak istediği şeyi görüyor.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Yayımlanan kararlarda eğitim kurumlarında yüksek sesli etkinlerin yapılmaması konusunda uyarı vardı. Buna istinaden yorum yaptım.

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bunları bana neden soruyorsun?
Yani muhalefetlik yaparkende doğru bilgilerin arasına yanlış bilgi karıştırmayin. Alkollü eğlence yapılmadı. O kadar doğrunun içine illa yalan bilgi vermeye gerek yok. Defalarca açıklandı ama gözünüz sadece inanmak istediği şeyi görüyor.
Gözümün gördüğüne inanırım, kulağımın duyduğuna, Saray eşrafının yaptığı açıklamaya değil... Şimdi görüntüler montaj da dersin ya neyse, tartışmaya gerek yok...

Muhataplığına teşekkür ederim selametle...

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Gözümün gördüğüne inanırım, kulağımın duyduğuna, Saray eşrafının yaptığı açıklamaya değil... Şimdi görüntüler montaj da dersin ya neyse, tartışmaya gerek yok...

Muhataplığına teşekkür ederim selametle...
Tamamdır domestos, sensin. Sen doğrusun. Sen her şeyi bilirsin.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Siz akılı mantığı bu adamın seviyesine indirirseniz işimiz zor.
Keşke önce bu adamın kim olduğunu bir araştırsaydınız...
Her zaman karşılaştığımda çok üzüldüğüm bir dururmdur. Elindeki 10 kg. kapasiteli tartıyla tartamayacağı kapasitedeki ağırlığı ben ölçtüm deyip 10+x kg inan bana diyenlerdir.

Adam geçmişten bahsederken sadece gelecek ile tahminlerde bulunurken analizlerinde veri olarak kullanıyor. Adı üstünde tahmin, tahminlerinin olmasını istediğini de söylemiyor. Görünen bu diyor. Üstelik dünyanın her yerinden her seviyeden insanların fikirlerinden yararlanarak ortak akılla milleti uyandırmak tedbirli olmalarını sağlamak için söylüyor. Videolarına reklam almıyor, ne siyaset yapıyor, ne de yönlendirme yapıyor.
Siz de videolar yayınlayın sizin de analizlerinizi yüksek seviyeden izleyelim.

Bilgiye erişim kolay demişsin, sadece gülerim, bu gün en pahalı ve paylaşılmaz şeydir bilgi. Bilgiden kastın basılı pahalı kitapların yerine dijital materyalden bahsediyorsan (pubic) ortaya saçılmış bu bilgiden bahseden kim. Bu bilgi zaten artık değeri düşük bilgidir. Teknoparklarda ya da arge merkezlerin de çok yüksek masraflarla peşinde koşulan bilgiye nasıl ulaşabileceksin.

Önyargılı biri değilseniz, tavsiyem diğer videolarını da izleyin, hatta tvde yayınlara katılıyor bazı hafta sonları o yayınları veya videolarını izleyin, belki hakkındaki fikrinizin değişmesine katkısı olur.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bir çok yerde yazdım ama insanoğlu sadece işine geldiği gibi görür...

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Keşke önce bu adamın kim olduğunu bir araştırsaydınız...
Her zaman karşılaştığımda çok üzüldüğüm bir dururmdur. Elindeki 10 kg. kapasiteli tartıyla tartamayacağı kapasitedeki ağırlığı ben ölçtüm deyip 10+x kg inan bana diyenlerdir.

Adam geçmişten bahsederken sadece gelecek ile tahminlerde bulunurken analizlerinde veri olarak kullanıyor. Adı üstünde tahmin, tahminlerinin olmasını istediğini de söylemiyor. Görünen bu diyor. Üstelik dünyanın her yerinden her seviyeden insanların fikirlerinden yararlanarak ortak akılla milleti uyandırmak tedbirli olmalarını sağlamak için söylüyor. Videolarına reklam almıyor, ne siyaset yapıyor, ne de yönlendirme yapıyor.
Siz de videolar yayınlayın sizin de analizlerinizi yüksek seviyeden izleyelim.

Bilgiye erişim kolay demişsin, sadece gülerim, bu gün en pahalı ve paylaşılmaz şeydir bilgi. Bilgiden kastın basılı pahalı kitapların yerine dijital materyalden bahsediyorsan (pubic) ortaya saçılmış bu bilgiden bahseden kim. Bu bilgi zaten artık değeri düşük bilgidir. Teknoparklarda ya da arge merkezlerin de çok yüksek masraflarla peşinde koşulan bilgiye nasıl ulaşabileceksin.

Önyargılı biri değilseniz, tavsiyem diğer videolarını da izleyin, hatta tvde yayınlara katılıyor bazı hafta sonları o yayınları veya videolarını izleyin, belki hakkındaki fikrinizin değişmesine katkısı olur.
Basılı pahallı kitaplarda gizli bir bilgi yok, tam olarak ne beklediğinizi bilmiyorum ama öyle sadece en elit insanların ulaşabileceği özel bir kütüphane de yok. Artık her şeyin dijital kopyası var. Arge merkezinde ki adamlar peşinde koştukları şeyi ortaya saçmak için çalışıyor zaten. Amaçları bu. Buldukları şeyi yayınlamadıktan sonra pekte bir anlamı yok. Günümüzde bilimsel topluluk paylaşım ve ortaklık üzerine kurulu. Her gün dünya kadar makale araştırma yayınlanıyor bunların içeriği ne sanıyorsunuz? Bilgiye erişim kolay derim çünkü bu gün herkes gidip OpenCourseWare programı sayesinde MIT de işlenen dersleri birebir ücretsiz alabilir. Buyrun link:
Yapay zekadan kripto paralara her şeyle ilgili dersler tüm materyalleri ile yayında. Bu bilgi değersiz mi şimdi. Dünyanın sayılı üniversitelerinden mezun olan, her türlü teknolojiyi üreten geliştiren adamlar da oradan mezun oluyor. Onlar da mı değersiz?
YouTube da 10 binlerce saatlik envai çeşit bilim ve zanaat içeriği de mi değersiz? Bilgi her yerde yeterki değerlendirebilecek insan olsun. Onlarda guruplar haline gelip teknoparklarda, arge merkezlerinde çalışıyor zaten.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt