Koronavirüs maalesef Türkiye'de de tespit edildi.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
En korktuğum olay bu aslında yaşlı, dayanıksız bünyeye virüs bulaştırmak.İnsanlar bu konuda çok dikkatli olmalı ama yok.Allah yardımcıları olsun.
Amin, İnşallah iyileşirler. En çok da yaşlılar ve çeşitli rahatsızlığı olanlar etkileniyor. 1 senedir bazıları kuralları benimseyemedi. En yakınları virüs kapınca mı anlayacaklar acaba?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
dün 41 yaşında bir meslektaşımızı toprağa verdik bu illet yüzünden ?
bunun yaşı ve şakası yok maalesef. Allah yardımcımız olsun
Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin, tüm geçmişlerimizin de mekanını cennet eylesin inşallah.

Sebep olanların vebali, hayatını kaybedenlere kefaret olur inşallah.

Amin.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin, tüm geçmişlerimizin de mekanını cennet eylesin inşallah.

Sebep olanların vebali, hayatını kaybedenlere kefaret olur inşallah.

Amin.
Amin Amin. inşallah.
valla çok üzücü bir durum. 5 ay önce annesini kaybetmişti. şimide kendisi
inanmayıp umursamazca dışarıda dolaşanlar, bana bir şey olmaz deyip salak salak gezen insanları gördükçe sinirlerim iyice bozuluyor maalesef

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
dün 41 yaşında bir meslektaşımızı toprağa verdik bu illet yüzünden ?
bunun yaşı ve şakası yok maalesef. Allah yardımcımız olsun
İşte bu noktada hak, hukuk,vicdan devreye giriyor.Yapmayın etmeyin.Sayılar 30.000'e dayandı. Kendinizi düşünmüyorsanız.Zor durumda bırakacağınız kişileri ve ailelerini düşünün ve önlem alın.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Virüs bana bulaşmaz yeaaa diyen cahil insanlar,
Hafta sonu çakma bi yazı çıkartıp fıldır fıldır sahil turu atanlar,
Malum kongreler,
Kamera görmeden denetleme yapmayanlar,
Döviz lazım diyip beldeleri görmezden gelenler,

Vs. olduğu sürece o sayılar düşmez.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Dertlerini anlatmak için bu almanların kafası bir başka çalışıyor. İki dakika süren vidyoyu ön yargısız izlemek, değişik bir açıdan bakmaya yardımcı olabilir. Alttaki linki vlc ile veya benzeyi oynatıcılarla yapıştırıp izleyebilirsiniz.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
IMG_20210425_005634.jpg

Son düzenleme:
Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Muhtemelen yarın öbür gün bende de tespit edilecek. Dün arkadaşla yedik içtik sabah koronayim dedi?hadi hayırlı işler

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Muhtemelen yarın öbür gün bende de tespit edilecek. Dün arkadaşla yedik içtik sabah koronayim dedi?hadi hayırlı işler
pcr testi yaptırırsanız pozitif çıkma ihtimali yüksek . göğüs hastalıkları uzmanına gidin bende aynısını yaptım sonuç negatif. pcr testinin mucidi pcr testi herhangibir virüsü tespit etmediğini belirtiyor. testi 60 döngüde yaparsanız herkes pozitif çıkar.
dsö
-pcr testi kesin tanıda kullanılamaz
-hastanın viral yükü ile pcr döngü sayısı ters orantılıdır yani test pozitifliği covid var anlamına gelmiyor dr nin klinik yorumu önemli buda uzman bir dr ye muayene olmadan geçiyor ((bende öyle yaptım tomoya bile gerek kalmadı))
-yalancı pozitifliğe neden olan 40-45 döngü sayısı derhal 30 döngüye düşürmeli.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43

pcr testi yaptırırsanız pozitif çıkma ihtimali yüksek . göğüs hastalıkları uzmanına gidin bende aynısını yaptım sonuç negatif. pcr testinin mucidi pcr testi herhangibir virüsü tespit etmediğini belirtiyor. testi 60 döngüde yaparsanız herkes pozitif çıkar.
dsö
-pcr testi kesin tanıda kullanılamaz
-hastanın viral yükü ile pcr döngü sayısı ters orantılıdır yani test pozitifliği covid var anlamına gelmiyor dr nin klinik yorumu önemli buda uzman bir dr ye muayene olmadan geçiyor ((bende öyle yaptım tomoya bile gerek kalmadı))
-yalancı pozitifliğe neden olan 40-45 döngü sayısı derhal 30 döngüye düşürmeli.
Hollanda'da bunları yapacak doktoru bulmak zor. markette 2.5 Euroya test satılıyor, devlet bedava yapıyor ama yoğun. Hastahaneye aile doktoru sevk etmedikçe gidemezsin. Acile bile aramadan gel denmeden gidemezsin ?
a test satılıyor

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49

Hollanda'da bunları yapacak doktoru bulmak zor. markette 2.5 Euroya test satılıyor, devlet bedava yapıyor ama yoğun. Hastahaneye aile doktoru sevk etmedikçe gidemezsin. Acile bile aramadan gel denmeden gidemezsin ?
a test satılıyor
şu musluğa tutulan hamilelik testi ne benzeyen kitlerden bahsediyorsanız onlar tamamen ticari üretim yani cebimizdeki euroları almakdan başka birşey değil:hihi

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
şu musluğa tutulan hamilelik testi ne benzeyen kitlerden bahsediyorsanız onlar tamamen ticari üretim yani cebimizdeki euroları almakdan başka birşey değil:hihi
Yarın belki olacak, arkadaş 2.5 euro ya olandan aldı pozitif sonra hastahaneye gitti orda da test yapıldı, sonuç yarın çıkacak. Doğruluğu kanıtlanacak? ama belirtiler var arkadaşta muhtemelen Korona. Aksam test sonrası kapıdan şarj aletini almak için uğradı, mutfakta rakı görünce ayak üstü 1 kadeh fondip yaptı gitti iyileşmiştir?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt