Koronavirüs maalesef Türkiye'de de tespit edildi.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Karşıt görüşler illaki olacaktır. Bende corona teşhisinin tam olarak doğru konulamadığı düşünüyorum ne zaman kış geldi corona daha da çoğaldı. Adam 10 defa test yaptırıyor 6 sı negatif 5i pozitif çkıyor. Neye güvenip tedavi olunalacak belli değil. Amerikada yapılan araştırmalarda sıtma ilacı kulananların ölüm oranlarının kullanmayanlara göre daha fazla olduğu açıklanmıştı . Sağlık bakanı da bunların gerçek dışı olduğunu açıklamıştı .

Peki güncel durumda yani aylar sonra ne oldu Amerika ve Fransa corona tedavisinde sıtma ilacının kullanımını yasakladı.

Türkiye ne yaptı ? tabiki Türkiyede yasakladı .

Önceden bir sürü kişiye sıtma ilacı kullandırdılar . O kadar ölen adam o zaman coronadan mı öldü yoksa sıtma ilacından mı .?

Zaten pcr testinin mucidi hastalıkların teşhisi için pcr testinin kullanılmaması gerektiğini kendisi söylemiş.

Şimdi aşıya güveniliyor muyum ?

ingilizce olarak dinlemek isteyenler

Hocam PCR testlerinde genel olarak yanlış negatif oranı yanlış pozitiften çok daha fazla oluyor zaten. Yanlış pozitif verme ihtimali çok çok düşük. Yani pozitifse tanı çok büyük ihtimalle doğru oluyor. Birde semptomlar zaten bastırmaya başlıyor yakın zamanda, kanıtlamış oluyor. Ama negatif test sonucu gelirse garanti olmuyor bazen test göremiyor hastalığı ya da daha teste yakalanmayacak kadar erken evrede oluyor. Umarım PCR yanlışlıklarına biraz açıklık getirmiştir. Saygılar.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Hocam PCR testlerinde genel olarak yanlış negatif oranı yanlış pozitiften çok daha fazla oluyor zaten. Yanlış pozitif verme ihtimali çok çok düşük. Yani pozitifse tanı çok büyük ihtimalle doğru oluyor. Birde semptomlar zaten bastırmaya başlıyor yakın zamanda, kanıtlamış oluyor. Ama negatif test sonucu gelirse garanti olmuyor bazen test göremiyor hastalığı ya da daha teste yakalanmayacak kadar erken evrede oluyor. Umarım PCR yanlışlıklarına biraz açıklık getirmiştir. Saygılar.

Merhaba . Paylaştığım son videoyu izlediniz mi bilmiyorum pcr mucidi aslında gayet net açıklamış.
Bu doktor da dediğinizin tam tersini söylüyor

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bana kalırsa aşı ellerinde patladı.mutasyon yalanı ile maskeleme ye çalışıyor lar yada aşıyı zorunlu kılacaklar.bu Avrupa yı kapamak demek bizim ekonomimiz Avrupa ya bağlı 2021 2020ye göre daha da Zorlu geçicek görünüyor

Aşıya ilgi beklenen kadar olmamış olabilir dediğiniz gibi zorunlu kılmak içinde uydurulmuş olabilir

Ekonomi demişken Avrupanın kapanmasından ziyade daha Biden tahtına oturmadı bi otursun o zaman daha fazla şekillenmeye başlayacak ekonominin gidiş şekli gerçi gittiği de söylenemez ya

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Aha aslı varmı Twitter okudum Almanya sağlık bakanlığı kovid aşının İngiltere deki mutasyona uğrayan virüse karşı etkili olduğunu söylemiş. Yoksa İngiltere ye Ab den ayrılmanın faturasımı kesiliyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Yazının sonunda '' " belirten bilimden anlayan cümle sine katılıyorum sırf haber yapmak için bişerler yazılmamalı

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Şu virüs sonrası dünyaca kıtlık, kuraklık, çekeceğiz. Hayat iyice yaşanmaz hâle geliyor.

Bu bahsettiklerin yıllardır üstüne koyarak büyüyen bir sıkıntı tabiki günümüz şartlarında virüsün de üretim kanallarına büyük etkisi oldu

Giderek artan bir tüketim çılgınlığı var kaynaklar gün geçtikçe yetersiz kalmaya devam edecek

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Yazının sonunda '' " belirten bilimden anlayan cümle sine katılıyorum sırf haber yapmak için bişerler yazılmamalı
Hımm,ama 4 ülkeye uçuşların yasaklanması bir şeylerin olduğunu belirtiyor gibi bana göre,yoksa neden yasaklansın :)
Şu virüs sonrası dünyaca kıtlık, kuraklık, çekeceğiz. Hayat iyice yaşanmaz hâle geliyor.
Aslında biz ülke olarak çekiyoruz diyebilirim ,tam olmasa da var maalesef,köydeki çiftçiden duyuyorum bunları ,sular azalıyor mesela ,kuyuları kapananlar var maalesef.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Hımm,ama 4 ülkeye uçuşların yasaklanması bir şeylerin olduğunu belirtiyor gibi bana göre,yoksa neden yasaklansın :)

Aslında biz ülke olarak çekiyoruz diyebilirim ,tam olmasa da var maalesef,köydeki çiftçiden duyuyorum bunları ,sular azalıyor mesela ,kuyuları kapananlar var maalesef.

Önümüzdeki 30 yıl içinde iç bölgeler de zaten kuralik baya ilerlemiş olacak

Biz göremeyiz orası kesin ama ön görülen 2080 li yıllarda Türkiye de kuraklık çekilmeyen yer Orta ve Doğu Karadeniz olarak belirtiliyor sonrası için bilemiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Gençler hadi sustum,konuyu takip edeceğim ama :)

Yaz emmi susma :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri