Koronavirüs maalesef Türkiye'de de tespit edildi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İkinci dalga ikinci dalga diye diye oldurdular.Birinci dalgada popüler isimler ile başlamıştı.İkinci dalgada popüler isimler ile devam edecek gibi.

Virüsten kaçınmak için gerekenler yapılmadıkça bu iş sürer maalesef.
En önemlisi sosyal mesafe, ama uyan yok maalesef.
Sokakta insanlar sanki virüs yokmuş gibi iç içeler.
Düğünler sanırım yasaklanmış yine, iyi oldu yasaklanması.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
valla burada mekanlar oldukça dolu idi ama son 1 haftadır sinek avlıyorlar!
sanırım bazı bilgiler netleştikçe(palavra olmayan tabiki)millet tırsmaya başladı gibi!

ama biz de hala şu fikir hemen herkeste vardır;...yaw biz Türküz bile bir şey olmaz....:haha

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Dün bizim evin karşısında boş yeni yapılan 3 katlı evde biri intihar girişiminde bulundu öğrendiğimiz şey karantida imiş, eşini ve çocuklarını istiyormuş.
Polise dedim bırakın atlasin bir sürü kişiyi heder etti ? polis, ambulans, itfaiye, danışman vs
Boşa atraksiyon....
En azından biri daha ölmuş virüsten derdik ?

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Virüsten kaçınmak için gerekenler yapılmadıkça bu iş sürer maalesef.
En önemlisi sosyal mesafe, ama uyan yok maalesef.
Sokakta insanlar sanki virüs yokmuş gibi iç içeler.
Düğünler sanırım yasaklanmış yine, iyi oldu yasaklanması.

mitinge gğidenler denize gidenleri eleştiriyo avmleere gidenler düğündekileri toplu taşımaya binenler cafelerdekileri eleştiriyo
herkes birini eleştiriyo bu ülkede ama olan sağlık çalışanlarıyla dikkat eden vatandaşa oluyor maalesef.
eleştirdiğimiz kadar birde duyarlı olabılsek keske

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
valla burada mekanlar oldukça dolu idi ama son 1 haftadır sinek avlıyorlar!
sanırım bazı bilgiler netleştikçe(palavra olmayan tabiki)millet tırsmaya başladı gibi!

ama biz de hala şu fikir hemen herkeste vardır;...yaw biz Türküz bile bir şey olmaz....:haha

Abi en ufak bir iyileşme verisi bizim toplumda fena bir etki yaratıyor.
Yani işin ucunda ekonomi olmasa ben olsam vaka sayısı 0 olana kadar iyileşme dair sinyaller vermem topluma. :kiskis
En ufak bir belirti bile rehavete sokuyor bizim milleti.
Ben cafe'ye falan oturmuyorum, dışarıda en fazla markete gidiyorum, kaparsam oradan kaparım diye düşünüyorum. :bilmiyom
Onun dışında bisiklet sürmeye devam. :krotey

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
mitinge gğidenler denize gidenleri eleştiriyo avmleere gidenler düğündekileri toplu taşımaya binenler cafelerdekileri eleştiriyo
herkes birini eleştiriyo bu ülkede ama olan sağlık çalışanlarıyla dikkat eden vatandaşa oluyor maalesef.
eleştirdiğimiz kadar birde duyarlı olabılsek keske

Maalesef.
Paranın bizdeki önemini biliyorsun. :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
valla Cafe filan olmaz artık,böyle yerler ciddi vaka kapılacak riskli yerler
geçen hafta Antalya bazlı bir duyuru oldu,sanırım etkisi de ciddi oldu ki
mekanlar ciddi müşteri kaybetti!
ben böyle yerlere gitmem,sadece 8/10KM yürürüm hergün,Bisiklet bizim
bu sahilde çok kişide var,arada onlar yüzünden yürüme yolunda ufak kazalar
bile oluyor:kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
valla Cafe filan olmaz artık,böyle yerler ciddi vaka kapılacak riskli yerler
geçen hafta Antalya bazlı bir duyuru oldu,sanırım etkisi de ciddi oldu ki
mekanlar ciddi müşteri kaybetti!
ben böyle yerlere gitmem,sadece 8/10KM yürürüm hergün,Bisiklet bizim
bu sahilde çok kişide var,arada onlar yüzünden yürüme yolunda ufak kazalar
bile oluyor:kiskis

Burada da son zamanlarda belediye aracı anons yaparak geziyor, pazar yerlerinde ateş ölçümü falan yapmaya başlamışlar, iş yine ciddiye bindi belli ki. :kiskis

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Virüsün yayılımından korkuyoruz ama yaşadığım yerde çocuk parklarının durumu korkunç. Yaklaşık 30 çocuğun parkta oynadığını biliyorum. Maske yok sosyal mesafe yok. Bu kalabalığa aileler de dahil oluyor. Okula gitseler daha güvende olurlar bundan eminim. İlkokul çocuğu o saatte EBA'da ders dinlemesi gerekirken pazarda mal satıyordu üstelik maskesiz. Bu olmaz. Bir eğitimci okulların ivedilikle açılması gerektiğini düşünüyorum. Biz yetişkinlere büyük iş düşüyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Virüsün yayılımından korkuyoruz ama yaşadığım yerde çocuk parklarının durumu korkunç. Yaklaşık 30 çocuğun parkta oynadığını biliyorum. Maske yok sosyal mesafe yok. Bu kalabalığa aileler de dahil oluyor. Okula gitseler daha güvende olurlar bundan eminim. İlkokul çocuğu o saatte EBA'da ders dinlemesi gerekirken pazarda mal satıyordu üstelik maskesiz. Bu olmaz. Bir eğitimci okulların ivedilikle açılması gerektiğini düşünüyorum. Biz yetişkinlere büyük iş düşüyor.

Okullar açılsa bir dert açılmasa ayrı dert.
Önlem almadıkça bu iş uzuyor bence.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt