Koronavirüs maalesef Türkiye'de de tespit edildi.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
arkadaşlar durum ciddi, biraz önce çocuğun kontrolü için hastaneye gittim, ziyaretçi kapatılmış, kapıda dezanfektan , çıkarken dezenfektan sıkıyorlar, hasta yakını olarak 1 kişi alıyorlar. önlemler güzel ama bana bulaşmaz deme önlemini al, allaha şükür ölen olmadı ama vaka sayısı her geçen gün artıyor.

corona-virus-riskine-karsi-14-kural.jpg

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
merak etmeyin gece kulüpler, barlar kapatılmış, eğlenceye çok düşkün bir virüs olan korona artık hapı yuttu. zinhar camilere, toplu taşımalara, avmlere, düğün salonlarına kesinlikle giremeyen vürsün işi bitti sayılır.
not: ağır ironi vardır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,728
Bu iş bu noktaya vurdum duymaz, aşağılık insanlar nedeniyle geldi.

Çoğu birey kendine düşen ödevi,görevi yapmaktan imtina ediyor.

Pervasızca sağa sola aksırıp,tıksıran, balgam-tükürük saçan, 2 ayaklıların
aciliyetle gen havuzundan çıkarılması gerekiyor.

Getirilen yasakları aklım almakta zorluk çekiyor.

Okulu,kreşi tatil et ama düğün salonu,toplantı salonları,avm,ibadethane,sinemalari açık bırak. :hmm

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
yaw biz öyle bir milletiz ki; "önce tedbir sonra tevekkül" etmesini öğrenemedik gitti!!!
hem dini hem de soyal anlamda en azında bir Müslüman olarak böyle yapmamız
gerekirken,tam tersini yapıp Kader/Nasip diyoruz yaw
hayatımız "Kadercilik" ile geçiyor!

Atasözlerimiz de için de zaten bu yönde tanımlamalar vardır,ya da günlük hayat da
uydurduğumuz böyle şeyler vardır,kısaca "bize bir şey olmaz" bunun en güzel örneğidir!
yada biz TÜRKÜZ bize bir şey olmaz gibi.....

şimdi "Tedbir" alınıyor/alındı v.s iyi de yaw bunlar bize ters Hocam bozar bizi!ne
gereği bunların şimdi!
Abdestini düzgün al!
şu şu DUA ları da oku
sonra her yere gir çık,nasılsa bir şey olmaz sana!
yaw ölümden öteye de Köy filan yoktur de!
KADER ve ya nasip de!
yürü git işine bak sen!

DUA lar için bazı Hocalarımız vardır,onları da iyi izle,özellikle SAYI veriyor bazıları
aman sayıları da sakın atlama bir eksik okursan OLMAZ işin!

işin şakası bir yana ama beyler bu illet dünyanı acaip etkiledi,biraz dışarı basını izledim
sonra sıkıldım yaw,bazı ülkeler de işin dozu öyle abartılmış ki bunların yanında bizim
ülkemizdeki tedbirler hikaye kalır:kiskis
Rabbim korusun bizleri

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
14. gün kıçını kırıp oturmak yerine
Tüm sevdiklerini,toplumu riske atan birine
Ne denir. Bu şahsiyetin topluma ne yararı olabilir ki.

20200316_143448.jpg
ben onlarıda kınamıyorum ki abi, sonuçta adam diyor ben iyim ama o yurtta misal 5 kişi karantina şüphelisi onun için ben yan yana neden hasta olayım diyebilir :)
ama bu düşünce haricinde kaçmaya çalışıyorsa onlarda bu hastalık çıkınca ailesi önünde halini görünce anlar belki durumun ciddiyetini.

edit; ama durumun ciddiyetini pek kabullenemedik, herkes aynı durumda bence bilinçli olunup söylenilenleri dikkate almalıyız

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,728
ben onlarıda kınamıyorum ki abi, sonuçta adam diyor ben iyim ama o yurtta misal 5 kişi karantina şüphelisi onun için ben yan yana neden hasta olayım diyebilir :)
ama bu düşünce haricinde kaçmaya çalışıyorsa onlarda bu hastalık çıkınca ailesi önünde halini görünce anlar belki durumun ciddiyetini.

edit; ama durumun ciddiyetini pek kabullenemedik, herkes aynı durumda bence bilinçli olunup söylenilenleri dikkate almalıyız
Italya hastalığın neden bukadar yayıldığını biliyor musunuz.

Kabul etmediler, edemediler. (Halktan bahsediyorum)

Sosyal hayatlarına devam etmenin ceremesini çekiyorlar.

Bunun yanında okulların tatil edilmesi birlikte genç nüfus sokaklara aktı.

karantina ilan edilecek bölgenin adı sağda solda konuşulunca o bölgede ki halk başka yerlerlere akın edince.
is çığrından çıktı.

paylaştığım görsele bakınca ,başkasının düştüğü hataya düşecek misiz gibi geliyor.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47

Sağlık bakanlığı karantina usulü her kesin tek tek izole edildiğini söylemişti. Yanımdakinden bana geçer endişesi olmaması lazım.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
yaw biz öyle bir milletiz ki; "önce tedbir sonra tevekkül" etmesini öğrenemedik gitti!!!
hem dini hem de soyal anlamda en azında bir Müslüman olarak böyle yapmamız
gerekirken,tam tersini yapıp Kader/Nasip diyoruz yaw
hayatımız "Kadercilik" ile geçiyor!

Atasözlerimiz de için de zaten bu yönde tanımlamalar vardır,ya da günlük hayat da
uydurduğumuz böyle şeyler vardır,kısaca "bize bir şey olmaz" bunun en güzel örneğidir!
yada biz TÜRKÜZ bize bir şey olmaz gibi.....

şimdi "Tedbir" alınıyor/alındı v.s iyi de yaw bunlar bize ters Hocam bozar bizi!ne
gereği bunların şimdi!
Abdestini düzgün al!
şu şu DUA ları da oku
sonra her yere gir çık,nasılsa bir şey olmaz sana!
yaw ölümden öteye de Köy filan yoktur de!
KADER ve ya nasip de!
yürü git işine bak sen!

DUA lar için bazı Hocalarımız vardır,onları da iyi izle,özellikle SAYI veriyor bazıları
aman sayıları da sakın atlama bir eksik okursan OLMAZ işin!

işin şakası bir yana ama beyler bu illet dünyanı acaip etkiledi,biraz dışarı basını izledim
sonra sıkıldım yaw,bazı ülkeler de işin dozu öyle abartılmış ki bunların yanında bizim
ülkemizdeki tedbirler hikaye kalır:kiskis
Rabbim korusun bizleri
Kimse alınmasın bu bir öz eleştiri. Biz künyesinde Müslüman yazan bir milletiz maalesef :( Kalbimize nakşedemediğimiz sürece taklitçiyiz.

Geri
Üst Alt