Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber!

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Nasıl olsa kapandık, bari olup bitene kapanmayalım. Neler oluyor, günceli güzel ve reel analiz yapmış, insanın gözünü açıyor. Zaten ilk 5000 takipçisi yokken izlemeye almıştım twitter da 690 bini aştı izlenmesi ise 350 bin aboneyi geçti. Bence bir çok haber kanalından bile daha fazla takip ediliyor.
Olan bitene uzaktan bakıp çerçeveve dışında kalarak gördüğünü akla mantığa uygun anlatıyor.

Durumumuzu kötü değil berbat olarak tanımlıyor.

500uhttps3a2f2fitkv.tmgrup.com.tr2f20202f112f222fturkiyede-kisitlamalar-basladi-dukkanlarin-onunde-son-yemekler-yendi-1606008801620.jpg

Bu haberi okuyunca tam halimizi şu sözümüz tam anlatıyor; 'Ali yazar veli bozar'
Rahmetlisinin şarkısının sözleri de olayı geçmişten özetliyor, bizim tıynetimiz kolay kolay değişmiyor sanki.

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Beyfendinin söylediği birçok şey mantıklı ve hatta gerçek olabilir ancak dedikleriyle ilgili nereden baksanız 10 tane film izlemiştim.

Aşı ile ilgili ise katılmıyorum şuan dünyada birbirinden bağımsız oldukça fazla sayıda çalışma var.Hatta ülkemizde de var.Aşı oluşturmak için birkaç farklı yöntem varmış bu biontec in bulduğu ise canlı aşı dedikleri türden bu yüzden soğuk hava zincirine ihtiyaç duyuyormuş.Lafın özü birbirinden bağımsız aşı çalışmalarının hepsi ile videoda bahsedilenin olması imkansıza yakın ki üzerine basarak söylüyorum hepsi birbirinden bağımsız çalışmalar.Zaten ülkemizde ki çalışmalar tamamlandığında biz kendi aşımızı uygularız diye düşünüyorum.En azından bu ülkenin bunu yapabilecek kapasitesi olduğuna inanıyorum.

Son olarak bahsettiği big data olayı için böyle komplo teorilerine gerek yok elimizde şuan kullandığımız akıllı telefonlar ,smart tv ler , uygulamalar ile çok daha rahat şekilde yapılabiliyor.Artık öyle abartı planlara da gerek yok en basitinden 11.11 , kara cuma diye birşey icat ettiler hersene bu zamanda insanlar ihtiyaçları olmadığı halde para harcıyorlar.? sağlıcakla...
aşı konusundaki fikrim bu-umarım aşıyı zorunlu tutmazlar. Ben aşı olmak istemiyorum eğer öyle bir zorunluluk gelirse bu memlekete-devlete-hükümete gram sevgim kalmaz.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Facebook'da dolaşırken denk geldim. Ve şimdi aşının neden zorunlu olduğunu şimdi daha net anladım!

corona-2.jpg
corona-1.jpg
Bu tür konular shop yapılarak çok suistimal edilebiliyor ama bazen çok değerli dökümanlarda düşüyor bunların arasına keşke kaynak belirtip ekleseydiniz görüntüleri bizde değerlendirmiş olurduk. Direk bunları red etmememin sebebi 2004-2005 yıllarında BOP projesinin bütün detayları internete sızmıştı o zamanlarda yaşım küçüktü ama araştırmayı sorgulamayı severdim ve detaylı okumuştum ama inanarak okumamıştım belki bir ihtimal doğrudur diye okudum içerisinde haritalar dahi mevcuttu tabi yıllar geçti üzerinden hepsi bir bir çıktıkça o dökümanları arayıp bulmaya çalıştım bulamadım bu yüzden direk red etmiyorum okuyorum anlamaya çalışıyorum kaynak bulursam daha fazla bilgi edinmeye çalışıyorum.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Bu tür konular shop yapılarak çok suistimal edilebiliyor ama bazen çok değerli dökümanlarda düşüyor bunların arasına keşke kaynak belirtip ekleseydiniz görüntüleri bizde değerlendirmiş olurduk. Direk bunları red etmememin sebebi 2004-2005 yıllarında BOP projesinin bütün detayları internete sızmıştı o zamanlarda yaşım küçüktü ama araştırmayı sorgulamayı severdim ve detaylı okumuştum ama inanarak okumamıştım belki bir ihtimal doğrudur diye okudum içerisinde haritalar dahi mevcuttu tabi yıllar geçti üzerinden hepsi bir bir çıktıkça o dökümanları arayıp bulmaya çalıştım bulamadım bu yüzden direk red etmiyorum okuyorum anlamaya çalışıyorum kaynak bulursam daha fazla bilgi edinmeye çalışıyorum.

Haklısın ben direk facede resim olarak gördüğüm için o şekilde attım orada da kaynak yoktu. Kendim kaynağına bakmıştım zaten ama yine de ekleseydim daha iyi olurdu. Belirttiğin için teşekkürler. Kaynaklar google yazınca çıkıyor, herhalde yeterlidir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt