KOMBİ Tavsiyesi

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Merhaba, yeni konu açmadan burdan sorayım dedim, hali hazırda konvensiyonel kombi olan evde, premix yoğuşmalı kombi takılsa, yeniden proje falan çizilmesine gerek yoktur değil mi ? Sonuçta kombi yeri aynı, sadece teknolojisi değişmiş olacak ?

Bir de 80 m2 evde konvensiyonel, oda termostatsız kombi kullanıyorum, günlük 5m3 falan sanırım gaz kullanımım, premix kombiye geçsem çok büyük bir fark olur mu acaba ? Hali hazırda yaklaşık 200 tl ye yakın dogalgaz parası ödüyorum kışın, bunu 100 e falan düşürürse premix kombiye geçeyim diyorum ? ?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Merhaba, yeni konu açmadan burdan sorayım dedim, hali hazırda konvensiyonel kombi olan evde, premix yoğuşmalı kombi takılsa, yeniden proje falan çizilmesine gerek yoktur değil mi ? Sonuçta kombi yeri aynı, sadece teknolojisi değişmiş olacak ?

Bir de 80 m2 evde konvensiyonel, oda termostatsız kombi kullanıyorum, günlük 5m3 falan sanırım gaz kullanımım, premix kombiye geçsem çok büyük bir fark olur mu acaba ? Hali hazırda yaklaşık 200 tl ye yakın dogalgaz parası ödüyorum kışın, bunu 100 e falan düşürürse premix kombiye geçeyim diyorum ? ?
Kombi değiştiği zaman yeni proje çizilir

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Peki Hermetik Konvansiyonel kombi olan yere (kombi banyoda eski tip) kombi değişim olarak, Tam yoğuşmalı kombi takılabilir değil mi ? Yoksa aynı yere sadece hermetik mi bulmam gerekiyor ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğum eve demir döküm NİTROMİX taktırmıştım, 2 sen oldu memnunum, o zamanlar çok kafam karışmıştı hangisi hangisi diye ama bunda karar kılmıştım, aynı anda 4 arkadaşımla aldık hepmizinki aynı model, hiç birince şikayet yok.
servisciler bunu tavsiye etmişti yoğuşmaya takılma dediler. tek farkımız benimki orta kat onun dışında petek boyu ve ev boyutu aynı gibi
demirdökümde ücretsiz keşif vardı, tesisat içinmi kombi için mi bilemem :)

hocam merhabalar kombi ihtiyaçımız doğdu araştırıyorum sizde nitromix kullanıyor muşsunuz memnummusunuz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Premix'ler bence gaz tüketiminde güzel. Daha hassaslar. (Uzaktan davulun sesi öyle geliyor.)
Bakır boru internette okuduğum kadarıyla daha hızlı kireçleniyordu sanırım.

Bu iş bir bütün olduğu için her koşulun ayrı önemi mevcut. (Evdeki ısı kaybı, tesisat projesi vs.)

Demirdöküm'de alsanız ECA'da alsanız içindeki parçalar aşağı yukarı yabancı menşeii olacaktır diye düşünüyorum.
Bence önemli olan kronik sorunu olmayan bir model ve iyi bir yetkili servis.
umut merhaba.Sen kombi konusunda bilgilisin sanırsam kombi ihtiyaçımız doğdu ne alayım nasıl alayım??

Demirdöküm nitromix

sanıca ve warmhaus markaları dikkatimi çekti daha doğrusu benim kombi dolabının derinliği 33 cm max ve bu 3 marka sığıyor .Birde eca nın birkaç modeli var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
umut merhaba.Sen kombi konusunda bilgilisin sanırsam kombi ihtiyaçımız doğdu ne alayım nasıl alayım??

Demirdöküm nitromix

sanıca ve warmhaus markaları dikkatimi çekti daha doğrusu benim kombi dolabının derinliği 33 cm max ve bu 3 marka sığıyor .Birde eca nın birkaç modeli

Bölgene bakan hangi firma servisi iyiyse ondan al derim.
Bilgili değilim, sadece yaptığım araştırmaları derledim.
Bütçe elveriyorsa Premix al derim. En yeni teknoloji o.
Gaz tüketimi daha hassas kontrol edilebiliyor Premix'lerde.

Yerli firmalar hakkında bir bilgim yok ama kendi parçasını üreten var mı bilmiyorum.
Çoğu Vestel gibi dışarıdan temin ettiği parçaları birleştiriyor tahminimce.
Mühendislik ve performans olarak birbirlerinden çok farkı olacağını düşünmüyorum o yüzden.
Bu benim tahminim tabi, belki kendi pompasını eşanjörünü üreten yerli firma vardır.

Özellikle Premix kombileri düşünün derim ben.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bölgene bakan hangi firma servisi iyiyse ondan al derim.
Bilgili değilim, sadece yaptığım araştırmaları derledim.
Bütçe elveriyorsa Premix al derim. En yeni teknoloji o.
Gaz tüketimi daha hassas kontrol edilebiliyor Premix'lerde.

Yerli firmalar hakkında bir bilgim yok ama kendi parçasını üreten var mı bilmiyorum.
Çoğu Vestel gibi dışarıdan temin ettiği parçaları birleştiriyor tahminimce.
Mühendislik ve performans olarak birbirlerinden çok farkı olacağını düşünmüyorum o yüzden.
Bu benim tahminim tabi, belki kendi pompasını eşanjörünü üreten yerli firma vardır.

Özellikle Premix kombileri düşünün derim ben.

ilgine teşekkürler.Açıkcası nasipse 1+1 ev alıyoruz anlaştık sayılır ama kombi yok.Parasını fiyattan düştük adam takacaktı uğraşma dedim ev sahibine.Benim evdeki de dizayn düz kombi pek memnun değilim 400 küsür lira gelmeye başladı son zamlardan sonra.

Diyorum kendi evime iyi birşey alayım benim kombiyi de bakımını yaptırayım 1+1 e taktırayım nasılsa 2 petek bir havlupan var ki ben 5 senedir iyi kötü kullanıyorum şükür yarı yolda bırakmadı.

buderus gb 012 alayım dedim eski teknoloji

062 iyi ama fiyat 4500 civarı

warmhaus 2900 özellikleri güzel

birde nitromix var.senin konuyu aradım bulamamıştım sağol link için.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
ilgine teşekkürler.Açıkcası nasipse 1+1 ev alıyoruz anlaştık sayılır ama kombi yok.Parasını fiyattan düştük adam takacaktı uğraşma dedim ev sahibine.Benim evdeki de dizayn düz kombi pek memnun değilim 400 küsür lira gelmeye başladı son zamlardan sonra.

Diyorum kendi evime iyi birşey alayım benim kombiyi de bakımını yaptırayım 1+1 e taktırayım nasılsa 2 petek bir havlupan var ki ben 5 senedir iyi kötü kullanıyorum şükür yarı yolda bırakmadı.

buderus gb 012 alayım dedim eski teknoloji

062 iyi ama fiyat 4500 civarı

warmhaus 2900 özellikleri güzel

birde nitromix var.senin konuyu aradım bulamamıştım sağol link için.

İyi bir kombi zaten 4-5 arası gördüğüm kadarıyla.
Ev 1+1, muhtemelen 24 KW bir model işini görür.
Bence paraya kıy Premix kombi al. Biz de kirada oturuyoruz, kombiyi kullanan ilk biziz. 10-11 sene oldu eve taşınalı.
Aldırırsam Premix aldırırım daireye muhtemelen, ev sahibinin zaten durumu iyi. :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
İyi bir kombi zaten 4-5 arası gördüğüm kadarıyla.
Ev 1+1, muhtemelen 24 KW bir model işini görür.
Bence paraya kıy Premix kombi al. Biz de kirada oturuyoruz, kombiyi kullanan ilk biziz. 10-11 sene oldu eve taşınalı.
Aldırırsam Premix aldırırım daireye muhtemelen, ev sahibinin zaten durumu iyi. :kiskis
baktıklarım hepsi premix zaten.ama marka model sıkıntı aslında en büyük derdim kombi dolabı derinliğinin max 33 cm olması .Evi alırken özenerek yaptırdık şimdi kombi dolabını sök yeni dolap yaptır orijinal i bozmak istemiyorum bu yüzden baktığım 3 marka da derinliğ 33 cm den az modeller.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
baktıklarım hepsi premix zaten.ama marka model sıkıntı aslında en büyük derdim kombi dolabı derinliğinin max 33 cm olması .Evi alırken özenerek yaptırdık şimdi kombi dolabını sök yeni dolap yaptır orijinal i bozmak istemiyorum bu yüzden baktığım 3 marka da derinliğ 33 cm den az modeller.

Daikin reklamları çıkıyordu forumda, epey övünüyordu Daikin efendi derinliği ile.
O işin kolayı var, dolabı söktür duvardan, kaç cm derimlik gerekiyorsa, bir o kadar daha ek parça kesip koysunlar araya.
Derdiniz büyükmüş cidden. :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Daikin reklamları çıkıyordu forumda, epey övünüyordu Daikin efendi derinliği ile.
O işin kolayı var, dolabı söktür duvardan, kaç cm derimlik gerekiyorsa, bir o kadar daha ek parça kesip koysunlar araya.
Derdiniz büyükmüş cidden. :kiskis
aklıma gelmedi ne yalan söyleyeyim ama altta küçük granit parça var heralde oda az ileri çıkartılır.sağolasın valla teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
aklıma gelmedi ne yalan söyleyeyim ama altta küçük granit parça var heralde oda az ileri çıkartılır.sağolasın valla teşekkürler.

Dolap sunta veya MDF ise dediğim iş kolay.
Başka bir malzemeyse onu bilemeyeceğim.
Ama şu var, dolabı yaptırırken biraz pay bırakmanız iyi olurdu. Sonuçta bu kombiye bakım da yapılacak, tamir de yapılacak. :bilmiyom :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt