KOMBİ Tavsiyesi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

bu link videoyu seyrettim
paslanmaz dayanılıklı ( özel ) metal niye kullanmamışlar dedim !!!
sonra düşündüm orjinal parçası değildir dedim .
sormak gerek orjinal parçası plastik mi acaba ?
belkide lastik olması gerekli ( özel durum )

yorumlarınız ?

kirik-para.png

ALLAH'ın izni ile şimdiden hayırlı olsun .

tavsiyelerim
basınç takınız ,
diğer pahalı bir ürünler ( bu fiyatlara deymez )
kazanlı istemlerde kullanılır .
tortu ayırıcı , filtreli , mıknatıslı çok fonkiyonlu .
otomatik hava purjörü ( hava ayırıcı )

çok pahalı

sağolun hocam teşekkürler.Bende çok para vermemek istiyorum zira 10 yıl ekonomik ömrü olan bir cihaz için mantıklı gelmiyor.Marka diyelim Bosch ,buderus , Demirdöküm ,baymak,eca için dünya kadar şikayet var bayilerde doğruluyor müşteri kaynaklı büyük kısmı diyorlar.Neticeye bakacak olursak evet ünlü markalarda kalitesiz parçalar kullanabiliyor , müşteri memnuniyeti olmayabiliyor,servis politikaları iyi olmayabiliyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Warmhaus'ta ek garanti uygulaması var mı?
vardır hocam ama kurumsallık adına yolun başındalar 10 dk da müşteri hizmetleri ne bağlandım ürünleriniz firmanız hakkında bilgi almak istiyorum dedim.Müşteri temsilcisi ben teknik bilgiye sahip değilim buradna sadece şikayet kaydı oluşturabiliyoruz ,isterseniz bölge bayi ve servisi irtibat numarasını paylaşabilirim dedi.Yarın bir ara servise gideceğim orda çalışan abi zaten tanıdık.Whatsapp dan görüştüğümde alabilirsin iyi cihazlar dedi.Öncesinde nitromix iyidir dedi ama Edirne de bayiler 4000 den aşağıya inmiyorlar Internette de 3700 falan zaten.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
vardır hocam ama kurumsallık adına yolun başındalar 10 dk da müşteri hizmetleri ne bağlandım ürünleriniz firmanız hakkında bilgi almak istiyorum dedim.Müşteri temsilcisi ben teknik bilgiye sahip değilim buradna sadece şikayet kaydı oluşturabiliyoruz ,isterseniz bölge bayi ve servisi irtibat numarasını paylaşabilirim dedi.Yarın bir ara servise gideceğim orda çalışan abi zaten tanıdık.Whatsapp dan görüştüğümde alabilirsin iyi cihazlar dedi.Öncesinde nitromix iyidir dedi ama Edirne de bayiler 4000 den aşağıya inmiyorlar Internette de 3700 falan zaten.

Altyapısını oturtmuş firmadan ürün alın derim.
Servisi tanıdık da olsa yarını belli olsun bu işin değil mi? :bilmiyom

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,059
Warmhaus'ta ek garanti uygulaması var mı?

buderus var bİldiğim .

sağolun hocam teşekkürler.Bende çok para vermemek istiyorum zira 10 yıl ekonomik ömrü olan bir cihaz için mantıklı gelmiyor.Marka diyelim Bosch ,buderus , Demirdöküm ,baymak,eca için dünya kadar şikayet var bayilerde doğruluyor müşteri kaynaklı büyük kısmı diyorlar.Neticeye bakacak olursak evet ünlü markalarda kalitesiz parçalar kullanabiliyor , müşteri memnuniyeti olmayabiliyor,servis politikaları iyi olmayabiliyor.

Bende çok para vermemek istiyorum zira 10 yıl ekonomik ömrü olan bir cihaz için mantıklı gelmiyor.

bence de . ( her ihtimale karşı artısı ve eksisini düşünmek gerek )
gaz harcaması artı etkisi ( verim ) önemi

yeni takmış olduğum oda termostatı hoşuma gitmedi , ek olarak elimde bulunan zaman saati röleli koysam diyorum sistem uyarı mı bakalım .
termostatik vana daha iyi .

ALLAH'ın izni ile hayırlısı ne ise .

üst yazıma bakım palavra demiştim konvansiyonel kombi için geçerli . ( benim için )
yoğuşmalı kombilerde temizlik bakım önemi .

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Altyapısını oturtmuş firmadan ürün alın derim.
Servisi tanıdık da olsa yarını belli olsun bu işin değil mi? :bilmiyom
öylede hocam Demirdöküm servisinden de okadar çok şikayet varki adamlar keyfe keder haftasonu hizmet vermiyorlar mış yani.

buderus var bİldiğim .

Bende çok para vermemek istiyorum zira 10 yıl ekonomik ömrü olan bir cihaz için mantıklı gelmiyor.

bence de . ( her ihtimale karşı artısı ve eksisini düşünmek gerek )
gaz harcaması artı etkisi ( verim ) önemi

yeni takmış olduğum oda termostatı hoşuma gitmedi , ek olarak elimde bulunan zaman saati röleli koysam diyorum sistem uyarı mı bakalım .
termostatik vana daha iyi .

ALLAH'ın izni ile hayırlısı ne ise .

üst yazıma bakım palavra demiştim konvansiyonel kombi için geçerli . ( benim için )
yoğuşmalı kombilerde temizlik bakım önemi .

evet hayırlısı hocam.

bende şuanki konvansiyonel kombime 3 yıldır bakım yaptırmıyorum maşallah ı var.

ama yoğuşmalı lar bendece en fazla 2 yılda bir bakım şart .Her yıl bakım yaptırmayı saçma buluyorum.Zaten malum mevsimlerden dolayı kışın bile aralıksız çalışmıyor artık cihazlar.Misal şuan Edirne de dışarıda güneş var kapılar açık, camlar açık, oysaki 2 gün önce gece kar yağmıştı.

hele bir servise gideyim bakalım nitromix ve ewa 24 için neler diyecekler.Serviste onay verirse alır geçerim warmhaus u 900 lira cebimde kalır .

Çok şükür aldığım daire kentsel dönüşüm statüsünde olduğu için tapu harcı ,döner sermaye bedeli çıkmayacak mış.
ama evin aspiratör, ocak,kombi, doğal gaz abonelik ücreti 627 tl , perde , portmanto vs. masrafları var ee birde benim kombi değişimi falan biraz masraf olacak haliyle nereden kısarsam benim için kar olacak.

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Diğer firmalara bakın? Bir de yazılan şikayetler ne kadar doğru acaba?
Adam gıcık kaptığı için bile yalan yanlış yazabiliyor. :haha1
yukarıda yazdığım gibi şikayet miktarı satış miktarı ile doğru orantılı.Ama benim için önemli olan memnuniyet oranı.

şimdi bunu yorumlamak gerekirse warhhaus ciddi sağlam ilerliyor .Tv lere boş boş reklam vererek olmuyormuş demekki bu iş.Hangi ustaya sorsam eskisi gibi premix teknoloji sinde ayırt edici kalite performans farkı olmadığını , hepsinin belirli başlı parçalar ve aynı teknoloji yi kullandıklarını söylediler.

İnanıyorum ki warmhaus ve sanıca markaları yakın tarih ve gelecekte ülkemizde çok iyi konumda olacaklar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
şimdi bunu yorumlamak gerekirse warhhaus ciddi sağlam ilerliyor .Tv lere boş boş reklam vererek olmuyormuş demekki bu iş.Hangi ustaya sorsam eskisi gibi premix teknoloji sinde ayırt edici kalite performans farkı olmadığını , hepsinin belirli başlı parçalar ve aynı teknoloji yi kullandıklarını söylediler.

Aslında bu ithal parça kullanan her üretici için geçerli.
Premix'e özgü değil de, dışarıdan parça alıp kombi üreten her firma için geçerli bence.
Sonuçta kendi parçasını geliştiren daha iyi mühendislik yapabilir diye düşünüyorum.

Üreticinin birisinde sorun çıkarken bir diğerinde sorun çıkmamış olabilir tabi, bu da mühendislik ve kalite kontrol ile ilgili bir durum.
Ben de Premix kullanmış biri değilim ama Inverter motor ne ise, bu Premix'de bana o geliyor.
İçinize hangisi siniyorsa onu alın geçin, sonuçta arıza olduğunda muhatapınız servis.
Baktınız firma yan çizmekte ısrarcı, bu kış günü zor olur ama, THH'ye gidersiniz başka kombi alırsınız sonra.

Sonuçta teoride hepsi bir şeyler vaadediyor, bütçe de belli.
Bu işin Miele'si var mıdır bilmiyorum. :kiskis

Warmhaus içinize sindiyse alın gitsin hocam. :bilmiyom

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Premix'e özgü değil de, dışarıdan parça alıp kombi üreten her firma için geçerli bence.
Sonuçta kendi parçasını geliştiren daha iyi mühendislik yapabilir diye düşünüyorum.

Üreticinin birisinde sorun çıkarken bir diğerinde sorun çıkmamış olabilir tabi, bu da mühendislik ve kalite kontrol ile ilgili bir durum.
Ben de Premix kullanmış biri değilim ama Inverter motor ne ise, bu Premix'de bana o geliyor.
İçinize hangisi siniyorsa onu alın geçin, sonuçta arıza olduğunda muhatapınız servis.
Baktınız firma yan çizmekte ısrarcı, bu kış günü zor olur ama, THH'ye gidersiniz başka kombi alırsınız sonra.

valla içime sindi hocam mesala hidrolik grup warmhaus un patentli pirinç ten üretilmiş diğerleri bu hareketli parçayı plastikten yapmışlar.Yani kendi argeleride var.

Demirdöküm kapalı kutu satan adam dama pompa markasını bilmiyor.Modülasyon oranı belli değil, pompası modülasyon lonmu oda belli değil.

warmhaus da bir teknoloji varki hiç birinde yok gaz adaptif sistemi gazın kalite sine ve basınç kaliteli değerlerine göre yakma sağlıyormuş.

hele abartılan buderus ve baymakın bazı modelleri , Demirdöküm atron , alüminyum silisyum eşanjör kullanırken warmhaus sadece çelik eşanjör kullanıyormuş.

Benim içime sindi aradaki 900 lira fark önemli benim için. olmadı o paraya ilave garanti yaptırırım

mielesi olarak Vaillant , wiesman, remaha ve birkaç marka gösteriliyor.Ama fiyatları çok ucuk.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
valla içime sindi hocam mesala hidrolik grup warmhaus un patentli pirinç ten üretilmiş diğerleri bu hareketli parçayı plastikten yapmışlar.Yani kendi argeleride var.

Demirdöküm kapalı kutu satan adam dama pompa markasını bilmiyor.Modülasyon oranı belli değil, pompası modülasyon lonmu oda belli değil.

warmhaus da bir teknoloji varki hiç birinde yok gaz adaptif sistemi gazın kalite sine ve basınç kaliteli değerlerine göre yakma sağlıyormuş.

hele abartılan buderus ve baymakın bazı modelleri , Demirdöküm atron , alüminyum silisyum eşanjör kullanırken warmhaus sadece çelik eşanjör kullanıyormuş.

Benim içime sindi aradaki 900 lira fark önemli benim için. olmadı o paraya ilave garanti yaptırırım

mielesi olarak Vaillant , wiesman, remaha ve birkaç marka gösteriliyor.Ama fiyatları çok ucuk.

Gaz adaptif sistem ECA SCOT'da vardı. Şimdiki modellerinde var mı bilmiyorum.
Hidrolik grup derken içerideki su borularını mı kastediyorsunuz?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Gaz adaptif sistem ECA SCOT'da vardı. Şimdiki modellerinde var mı bilmiyorum.
Hidrolik grup derken içerideki su borularını mı kastediyorsunuz?
eca scot 4000 tl den başlıyor hocam.

yok hocam 4 yollu vana.Hani sıcak suyu açtığınızda akışı peteklerden musluğa yönlendiren hareketli parça.Farketmişsinizdir musluk açılınca kombi tak tuk yapar.Bu parça arıza riski en fazla olan parçalardan biridir.Birçok markada plastik .

arıza olasılığı olan yerler riskin büyüklüğüne göre

4 yollu vana hidrolik grup
gaz walfi
sensörler ntc ,ptc
fan motoru
pompa motoru
anakart ve güç kartı
eşanjör

tabi şansa göre bu sıralama değişebiliyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
eca scot 4000 tl den başlıyor hocam.

yok hocam 4 yollu vana.Hani sıcak suyu açtığınızda akışı peteklerden musluğa yönlendiren hareketli parça.Farketmişsinizdir musluk açılınca kombi tak tuk yapar.Bu parça arıza riski en fazla olan parçalardan biridir.Birçok markada plastik .

arıza olasılığı olan yerler riskin büyüklüğüne göre

4 yollu vana hidrolik grup
gaz walfi
sensörler ntc ,ptc
fan motoru
pompa motoru
anakart ve güç kartı
eşanjör

tabi şansa göre bu sıralama değişebiliyor.

Hocam bizdeki ECA Proteus'da da plastik diye biliyorum o parça, şu zamana kadar bir sorunu olmadı.
En sıkıntı çıkaran parçalar arasında motorize vana olduğunu okumuştum kombi konusunu hazırlarken ama bizim kombinin de mesela kılavuzunda özelliklerde şöyle bir şey var, motorize vana blokaj koruması diye.

Siz hidrolik grup diyince kombi içindeki boruları plastik zannettim.

SCOT üretimi bitmiş sanırım, ECA'nın sitesinde yok;

Özelliklere baktım, gaz adaptif sistemden bahsetmiyor.
Var da mı yazılmamış yoksa firma bu özelliği kullanmaktan vaz mı geçti bilemiyorum.

ECA'ya sormak lazım aslında. :hmm

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Bizim evdeki kombiyi değiştirmek istediğimizde gidip proje çizdirmemiz gerekmiyor mu yani?
Çünkü bu konu tam bir muamma sanırım ve dağıtım şirketinden dağıtım şirketine değişiyor sanırım. :hmm

Şöyle söyleyeyim, şimdi eski bacalı bir kombiniz var, ve artık bacalı kombiler yasak, ama aynı tip kombiyi YERİNİ DEĞİŞTİRMEDEN, aynı yere almak isterseniz yetkili gaz mühendisleri (adını tam bilmiyorum, sertifikalı yerler) projeye falan gerek olmadan sadece kombi değişim formuyla (100 lira falan masrafı varmış) kombi takabiliyorlar. Şurdan biliyorum, arkadaşın bacalı 25 yıllık kombisi bozuldu, benim kombicime danıştım, hallederiz dedi... :)
Ama ola ki kombinin yeri değişmesi icap oldu, o zaman proje çiziliyor, sonra uygun bir kombi alınması gerekiyor...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şöyle söyleyeyim, şimdi eski bacalı bir kombiniz var, ve artık bacalı kombiler yasak, ama aynı tip kombiyi YERİNİ DEĞİŞTİRMEDEN, aynı yere almak isterseniz yetkili gaz mühendisleri (adını tam bilmiyorum, sertifikalı yerler) projeye falan gerek olmadan sadece kombi değişim formuyla (100 lira falan masrafı varmış) kombi takabiliyorlar. Şurdan biliyorum, arkadaşın bacalı 25 yıllık kombisi bozuldu, benim kombicime danıştım, hallederiz dedi... :)
Ama ola ki kombinin yeri değişmesi icap oldu, o zaman proje çiziliyor, sonra uygun bir kombi alınması gerekiyor...

10-11 senelik konvansiyonel kombi işte hocam.

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
10-11 senelik konvansiyonel kombi işte hocam.

Tamam Hermetik bacalıdır muhtemelen, benimki de öyleydi, ama artık piyasa da fazla kalmadığı için fiyatları premixler kadar, hatta bazıları daha pahalı, benim vaillant 202 modeliydi, bunun üst ve üretilen son konvansiyonel modeli 202 5 - 3 müş sanırım, sıfırına 4900 dedi, e dedim premix 3900, niye daha eski teknolojiye o kadar para vereyim dedim, premix taktırdım...

O bahsettiğim arkadaşa mesela 2000 lira civarı kombi var dediler, totalde 2500 e falan herşey içinde değişir diye tahmin ediyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt