slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kendi klimalarından bahsediyorum
Sota Sota Başkan' dan öğrendiklerimi ben yazayım; :hihi

Arçelik, Beko > LG > Aluminyum
LG > LG > Bakır
Samsung > Samsung > Aluminyum
Haier > Haier > Bakır
Bosch, Siemens > Midea > Aluminyum
Fujiplus > Gree > Aluminyum
Airfel > Midea > Aluminyum
Baymak > Aux > Aluminyum
Demirdöküm, Vaillant > Gree > Aluminyum
Daikin > Daikin > Bakır
M.Electric > M. Electric > Bakır
Midea > Midea > Bakır

Yalnız burada şöyle bir nüans noktası var. Mesela Midea' nın Airfel Fasonu ile Bosch, Siemens Fasonu aynı kalitede olacak diye bir kural yoktur. Fason ürettiren firma hangi kalitede ürün isterse üretici firma o kalitede ürün çıkarır.

Listede eksik, yanlış olabilecek bilgiler ivedilikle düzeltilecektir.
:ok

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Şimdi oldu 😀 😀 😀

Firmalar ilk ne zaman alüminyum boru kullanmaya başladılar? :alala Bundan 10 sene önce de var mıydı alüminyum boru?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şimdi oldu 😀 😀 😀

Firmalar ilk ne zaman alüminyum boru kullanmaya başladılar? :alala Bundan 10 sene önce de var mıydı alüminyum boru?
Aslında olmuştu zaten de. :durt 😉

O kadarını tam olarak bilmiyorum. Benim hatırladığım LG ve arçelik bekonun ilk dönemlerinde aluminyum yoktu. Hep bakır boru vardı. Ama biliyorsunuz ben klimanın icadını hatırlıyorum. :haha

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
2011 yılında marketim vardı.Arçelik marka klima almıştım. Sonradan dükkanı kapatıp kiraya verdim klima ile birlikte.Geçen gün sordum klima çalışıyormuş hiç bozulmamış. (Sadece yaz aylarında kullanılıyor)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,858
Yanıt için teşekkürler üstad . Evde Klima dış ünite koyacak yer önceden yapılmış malesef derinlik 34 cm. Bu klimanın dış ünite oraya sığmıyor . Mitsubishi Elektrik ve Mitsubishi Heavy dış ünite derinlikleri 28,5. Büyük ihtimalle iki markadan birini seçeceğim.
Keşif için iki markadan da randevu alacağım .

ME için 55 bin diyor MH ise 49 bin .

Hangisi tercih edilmeli acaba.
koyulacak yerin fotosunu atabilir misin merak ettim.
kafes gibi bir alansa kesinkle o alana kurdurma.

B Çevrimdışı

ByRl38

Yeni Üye
16 Ağu 2023
3
23
klimayi kör noktaya kurdurmayın tam odaya hakim olacağı konumu belirleyip oraya kurdurun.

Vakum konusu zaten kırmızı çizgimiz.

IMG-20230817-WA0002b4c35eeab12674f6.jpg

koyulacak yerin fotosunu atabilir misin merak ettim.
kafes gibi bir alansa kesinkle o alana kurdurma.
Derinlik 33 cm.
Çoğu markanın 12 binlik dış ünite derinliği uyuyor , sadece Mitsubishi de 24 binlik olan modellerin derinliği 285mm diyor .

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Arçelik-Beko-LG aynı bantta Türkiyede üretiliyor.
hocam samsung önermez misiniz peki ? 17 binin altında sorunsuz bir ürün yok mudur ? 12000 btu için soruyorum bütçe 17 bine çıkar ama sıkıntıya sokar beni diye sordum

salon zaten kuzey cephe de akşama kadar güneş almıyor neyse ki o yüzden 12000 yeter umarım

Bu ürünler arasında fark var mı varsa hangisi daha iyi ?

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,858
hocam samsung önermez misiniz peki ? 17 binin altında sorunsuz bir ürün yok mudur ? 12000 btu için soruyorum bütçe 17 bine çıkar ama sıkıntıya sokar beni diye sordum

salon zaten kuzey cephe de akşama kadar güneş almıyor neyse ki o yüzden 12000 yeter umarım

Bu ürünler arasında fark var mı varsa hangisi daha iyi ?
üstteki cihaz UV modeli. İç ünite içerisinde zamanla oluşacak bakteri, küf, mantarın oluşumunu geciktirir.

Samsung alınmaz demiyorum ben evime alıp takmam diyorum.
Evime alıp takmayacağım malı size neden önereyim.

Kısıtlı bütçeyle alınabilecek makinalar
Midea fasonları olabilir ama o kadar para verdikten sonra az daha verip LG alır mis gibi kullanırım.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
üstteki cihaz UV modeli. İç ünite içerisinde zamanla oluşacak bakteri, küf, mantarın oluşumunu geciktirir.

Samsung alınmaz demiyorum ben evime alıp takmam diyorum.
Evime alıp takmayacağım malı size neden önereyim.

Kısıtlı bütçeyle alınabilecek makinalar
Midea fasonları olabilir ama o kadar para verdikten sonra az daha verip LG alır mis gibi kullanırım.
Baymakta 5 yıl garanti avantajı var lg sanırım ücretli veriyor uzun garantiyi

bakteri küf oluşumu derken bunları her yıl temizletmek mi lazım hocam ? temizletmezsek hasta eder o zaman bizi

Geri
Üst Alt