ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
124
36
Sota Sota Başkan' dan öğrendiklerimi ben yazayım; :hihi

Arçelik, Beko > LG > Aluminyum
LG > LG > Bakır
Samsung > Samsung > Aluminyum
Haier > Haier > Bakır
Bosch, Siemens > Midea > Aluminyum
Fujiplus > Gree > Aluminyum
Airfel > Midea > Aluminyum
Baymak > Aux > Aluminyum
Demirdöküm, Vaillant > Gree > Aluminyum

Yalnız burada şöyle bir nüans noktası var. Mesela Midea' nın Airfel Fasonu ile Bosch, Siemens Fasonu aynı kalitede olacak diye bir kural yoktur. Fason ürettiren firma hangi kalitede ürün isterse üretici firma o kalitede ürün çıkarır.

Listede eksik, yanlış olabilecek bilgiler ivedilikle düzeltilecektir.
Hah işte aradığım yorum bu. Elinize sağlık. Bakır kullanan başka marka varmı acaba?

B Çevrimdışı

ByRl38

Yeni Üye
16 Ağu 2023
3
23
27000tl çiçek makina.
Bir ME değildir ama aradaki fiyat farklı tüketim olarak asla kapanmaz.

Yanıt için teşekkürler üstad . Evde Klima dış ünite koyacak yer önceden yapılmış malesef derinlik 34 cm. Bu klimanın dış ünite oraya sığmıyor . Mitsubishi Elektrik ve Mitsubishi Heavy dış ünite derinlikleri 28,5. Büyük ihtimalle iki markadan birini seçeceğim.
Keşif için iki markadan da randevu alacağım .

ME için 55 bin diyor MH ise 49 bin .

Hangisi tercih edilmeli acaba.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hah işte aradığım yorum bu. Elinize sağlık. Bakır kullanan başka marka varmı acaba?
Mümkün olduğunca mesajı güncelleyeceğim. Ara ara kontrol edilebilir. Eğer uygun görülürse ilk mesaja da ekleyebiliriz. Ancak öncesinde Sota Sota Başkan' da müsait bir zamanda kontrol etmeli. Eksik yanlış v.b. yönünden.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Test esnasında iç ünite ağzını ölçecek bir termometre bulunsun. Montaj kitinde yapılması gerekenleri yukarıdaki mesajlarda yazmıştık zaten. :ok
Ben kendi evime 2 adet klima taktırdım o esnada iç ünite sıcaklığını ölçmek aklıma gelmedi hiç 😀 Sıcaklık ölçen cihazım var ama 😀 Teşekkür ederim birazdan sipariş vereceğim 😀

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ben kendi evime 2 adet klima taktırdım o esnada iç ünite sıcaklığını ölçmek aklıma gelmedi hiç 😀 Sıcaklık ölçen cihazım var ama 😀 Teşekkür ederim birazdan sipariş vereceğim 😀
Eeee ne demişler ihtiyar gençten (miydi o neydi.) İhtiyar de geç işte üstadım.

Şaka bir yana servis hazır oradayken kontrol ederseniz hem montaj esnasında kaçak göçek v.b. sıkıntı yaşanmadığı anlaşılır. Hem de sorun yoksa servis personeli arkadaş onore olur. "Bak ne güzel olmuş" dersiniz. 😉

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Eeee ne demişler ihtiyar gençten (miydi o neydi.) İhtiyar de geç işte üstadım.

Şaka bir yana servis hazır oradayken kontrol ederseniz hem montaj esnasında kaçak göçek v.b. sıkıntı yaşanmadığı anlaşılır. Hem de sorun yoksa servis personeli arkadaş onore olur. "Bak ne güzel olmuş" dersiniz. 😉
Eyvallah teşekkür ederim. Bu arada yukarıda hangi markalar hangi montaj kitini kullanıyor diye yazmışsın da dikkatimi çekti Midea alüminyum montaj kiti mi kullanıyor?

Geri
Üst Alt