M Çevrimdışı

mwwo33

Yeni Üye
16 Ağu 2023
6
35
Hocam Seg de mi bu Greeye ait . Çünkü aynı olay onda da var daha 26 derecenin altina alamadım klimayı .
Hocam bende Daikin ,mutsibushi ,Siemens , seg ve LG klimalar mevcut bugün dediğim gibi FujiPlus taktirdim ya böyle bir soğuma yok :) yani titretti sizlatti kısa sürede fakat iyi mi kötü mü bu olay zamanla deneyim edeceğiz anlaşılan .

Hocam bende Daikin ,mutsibushi ,Siemens , seg ve LG klimalar mevcut bugün dediğim gibi FujiPlus taktirdim ya böyle bir soğuma yok :) yani titretti sizlatti kısa sürede fakat iyi mi kötü mü bu olay zamanla deneyim edeceğiz anlaşılan .
Ha yakıt konusuna gelince onu buradaki üstadlar illaki test etmişlerdir . Fazla yakiyorsa bir avantaji yok .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,866
:) evet hocam herşeyin aşırısı fazla , umarim pişman etmez .
O Klimanın çalışma dinamiklerini iyi çözmeniz gerekir.
Yazılımını yapan mühendis kör mü diye bazen sorasım geliyor.

kışın 21 derece ayarlıyıp içerisi 27 olmuş daha cayır cayır çalışan makinalar gördük kullanıcı o benim klimam iyi ısıtıyor diyor.
Bilmiyor ki makina o an ocağına incir ağacı diktiğini :rock

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
44
44
Merhabalar.

Bazı modellerde bu(Otomatik dikey üfleme özelliği ile homojen ortam sıcaklığı.)şekilde bir özellik olduğu yazıyor. Ne anlama gelmektedir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,866
Merhabalar.

Bazı modellerde bu(Otomatik dikey üfleme özelliği ile homojen ortam sıcaklığı.)şekilde bir özellik olduğu yazıyor. Ne anlama gelmektedir?
Merhaba, otomatik olarak havayı saga-sola-yukari-asagiya yönlendirme özelliği.

örneğin hava direk sizin uzerinize vurursa, yanal kanatları kumanda üzerinden diğer yöne yonledirirsiniz.

bu fonksiyon otomatik olarak yoksa cihaz üzerinden sizin cevirmeniz gerekir.

Çok önemli bir özellik mi.?
belki lazım olur.

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
124
36
Sota Sota slowfood slowfood Hocalarım hangi markayı kim üretiyor şöyle bildiklerinizi bi tablo halinde yazıp birleştirsek. Bu sayede biz bilmeyen tüketiciler de klima alırken buna dikkat ederek fiyat/performans oranı iyi cihazları bilip alsak çok güzel olmaz mı?Mesela;
Fujiplus-->Gree üretimi gibi vs.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sota Sota slowfood slowfood Hocalarım hangi markayı kim üretiyor şöyle bildiklerinizi bi tablo halinde yazıp birleştirsek. Bu sayede biz bilmeyen tüketiciler de klima alırken buna dikkat ederek fiyat/performans oranı iyi cihazları bilip alsak çok güzel olmaz mı?Mesela;
Fujiplus-->Gree üretimi gibi vs.
Sota Sota Başkan' dan öğrendiklerimi ben yazayım; :hihi

Arçelik, Beko > LG > Aluminyum
LG > LG > Bakır
Samsung > Samsung > Aluminyum
Haier > Haier > Bakır
Bosch, Siemens > Midea > Aluminyum
Fujiplus > Gree > Aluminyum
Airfel > Midea > Aluminyum
Baymak > Aux > Aluminyum
Demirdöküm, Vaillant > Gree > Aluminyum
Daikin > Daikin > Bakır
M.Electric > M. Electric > Bakır
Midea > Midea > Bakır

Yalnız burada şöyle bir nüans noktası var. Mesela Midea' nın Airfel Fasonu ile Bosch, Siemens Fasonu aynı kalitede olacak diye bir kural yoktur. Fason ürettiren firma hangi kalitede ürün isterse üretici firma o kalitede ürün çıkarır.

Listede eksik, yanlış olabilecek bilgiler ivedilikle düzeltilecektir.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt