U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
ilk çalışma aşamasında kompresör üst devirlerde çalışır amacı ortamı hızlıca ayarladığınız dereceye getirmek.

kompresör hızlandıkça tüketim artar, kompresör ınıltısı duyulmaya başlanır.

videonuzu biryerd upload edip buraya link atın.
Beni unuttunuz 😂😂 video yükledim siteye 🙂

M Çevrimdışı

mwwo33

Yeni Üye
16 Ağu 2023
6
35
İyi akşamlar . 4 gün önce bimden FujiPlus Sakura 12 lik klimayı 11.250 TL'ye aldım . Servisi aradım 4 gün sonrası için gün verip bugün gelip montajını yaptılar . Şuan 4 saatdir çalışıyor aşırı memnun kaldım umarım performansı bu şekilde devam eder . Evimde LG dual Eko ve Seg marka iki yeni model daha klimam var fakat şuan için Fujiplus randıman , soğutma olarak ikisinde de önde şaşırtıcı bir şekilde . Biraz da montaja gelen servisteki ustanın mahareti sanirim klima işi .
Şuan 26 derece de en düşük fanda Mersin'de yaşamama rağmen birhayli üşüttü beni . Ayrıca görsel olarak da şık bir model şuanlik tavsiye edebilirim cihazı .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,866
Şuan 26 derece de en düşük fanda Mersin'de yaşamama rağmen birhayli üşüttü beni .
Merhaba hayırlı olsun. Odanıza varsa bir termometrw koyun siz 26 ayarladığınız halde kaç dereceye düşürdüğü için üşüdüğünü anlayacaksınız.

Bunu size şöyle anlatayım. siz aracınızla gaza yavaşca basarak 100 km hızla gitmek istiyorsunuz ama aracınız pedala yavaş bastığınız halde 200km hızla gidiyor.

100 ve 200km hız arasındaki yakıt tüketi mi sizece aynı mı.?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,866
evin tüm odalarının kapıları açık evde suan 3 adet klima 12 klima çalışıyor.

tüm klimalar 25 dereceye ayarli.

istenilen derece ve ortam arasındaki stabilite

20230816_222804.jpg

M Çevrimdışı

mwwo33

Yeni Üye
16 Ağu 2023
6
35
IMG_20230816_184851.jpg

Merhaba hayırlı olsun. Odanıza varsa bir termometrw koyun siz 26 ayarladığınız halde kaç dereceye düşürdüğü için üşüdüğünü anlayacaksınız.

Bunu size şöyle anlatayım. siz aracınızla gaza yavaşca basarak 100 km hızla gitmek istiyorsunuz ama aracınız pedala yavaş bastığınız halde 200km hızla gidiyor.

Evet hocam haklısınız çünkü soğutma normal değil :) sizlatma derecesine geldi şuan 29 dereceye aldım istenilen kıvama geldi birazdan olcecegim sicakligi .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,866
IMG_20230816_184851.jpg

Evet hocam haklısınız çünkü soğutma normal değil :) sizlatma derecesine geldi şuan 29 dereceye aldım istenilen kıvama geldi birazdan olcecegim sicakligi .
Benim mesajlarıma geriye dönük oku.
Gree üretimi hiçbir klimayı kimseye önermem
sebebinide kullarak öğrenmiş oldun.

Şuan makina ortamı senin istediğinde daha fazla soğutarak fazla tüketime neden oluyor.
Sorsan o klima inverter.:fiskos

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

Şuan makina ortamı senin istediğinde daha fazla soğutarak fazla tüketime neden oluyor.
bugün elektrik toptancısına gittim yanındada gree klima satan bayi vardı içeri girdim fiyat sordum salağa yattım gree klimalar nasıl diye sordum öve öve bitiremediler.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mwwo33

Yeni Üye
16 Ağu 2023
6
35

:) evet hocam herşeyin aşırısı fazla , umarim pişman etmez .

M Çevrimdışı

mwwo33

Yeni Üye
16 Ağu 2023
6
35
Hocam Seg de mi bu Greeye ait . Çünkü aynı olay onda da var daha 26 derecenin altina alamadım klimayı .

Geri
Üst Alt