I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
44
44
Merhabalar;

İstanbul-Hadımköyde Ara kat,yalıtılım,Güney Batı cephe Öğlen saatlerinde başlayıp gün batımına kadar güneş alan 16 m² salonumda kullanmak üzere klima arayışı içindeyim.

Klimanın direkt üstümüze çarpmamasını istiyoruz. Wind-Free harici bu özelliğe yakın modeller bulunmakta mıdır ? İletmiş olduğum bilgilere istinaden aşağıda belirttiğim modeller ve 20.000 TL civarında farklı modeller için değerli öneri,tavsiye ve bilgilerinizi rica ederim.

1.LG Sirius Dual DC12RTH 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
2.Samsung Wind-Free Premium AR12TSFCAWK/SK A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhabalar;

İstanbul-Hadımköyde Ara kat,yalıtılım,Güney Batı cephe Öğlen saatlerinde başlayıp gün batımına kadar güneş alan 16 m²msalonumda kullanmak üzere klima arayışı içindeyim.

Klimanın direkt üstümüze çarpmamasını istiyoruz. Wind-Free harici bu özelliğe yakın modeller bulunmakta mıdır ? İletmiş olduğum bilgilere istinaden değerli öneri ve bilgilerinizi rica ederim.

2.Samsung Wind-Free Premium AR12TSFCAWK/SK A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
Benim tavsiyem Sirius olur. Hatta Dual Plus' a da bakılabilir. Aslında klimanın üzerinize vurup vurmamasından ziyade ortam iklimlendirmek için 24 saat esasına göre çalışması rahatsız olma ihtimalini azaltır. Genel itibariyle biz zaten doğrudan kullanıcıya yönlendirilmiş klima flapı durumunu tavsiye etmiyoruz. Soğutmadaki fizik kuralları gereği flapların yukarıya bakıyor olması gerekir. Eğer montajı da doğru konuma yapılmışsa zaten rahatsızlık hissi vermez.

Ancak, yukarıda bahsettiğim koşullarda kullanılmayan, tabir yerindeyse sıcaklandığı anda vantilatör açarmış gibi kullanılan klima hem çok enerji harcar, hem rahatsızlık yaratır. :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Merhabalar;

İstanbul-Hadımköyde Ara kat,yalıtılım,Güney Batı cephe Öğlen saatlerinde başlayıp gün batımına kadar güneş alan 16 m² salonumda kullanmak üzere klima arayışı içindeyim.

Klimanın direkt üstümüze çarpmamasını istiyoruz. Wind-Free harici bu özelliğe yakın modeller bulunmakta mıdır ? İletmiş olduğum bilgilere istinaden aşağıda belirttiğim modeller ve 20.000 TL civarında farklı modeller için değerli öneri,tavsiye ve bilgilerinizi rica ederim.

wind-free özelliği söyle yada böyle demem doğru olmaz.
Bana göre klima nekadar iyi üflerse ortami o kadar homojen şekilde iklimlendirir.

Bunun yanında samsung klima grubu alüminyumdan imal edildiğini bilmeniz gerekir.

İşin hakkının bakırdır. Bu yüzden Samsung tavsiye listemizde yer almıyor.
Alıp memnun olan yok mu tabiki var ama sahsen evime almayacağım makinayı başkasına aldıramam.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Merhabalar;

Ben yatak odamda windfire kullanıyorum genel olarak windfire özelliği kullanıyorum soğutmada hiç bir fark yok gibi avantajı ise rüzgar ve ses duymuyorsunuz bir dezavantıjı ise dış ünite 24. Lük lg klimama göre sesli çalışıyor hepsini böyle benimki mi böyle bilmiyorum ama windfire dış ünitesi sesli diye bir kaç yerde okumuştum. Alüminyum - bakır olayı var birde bilgili arkadaşlar yazdı zaten. ben salonda ve oturma odamda lg 24 ve 12 lik kullanıyorum yatak odamda ise Samsung 12 lik windfire kullanıyorum genel olarak hepsinden de memnunum dediğim gibi samsung olanda dış ünite sesi bir tık fazla özellikle ilk çalıştırmada titreşim yapıyor.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Arkadaşlar merhaba,

Birkaç hafta önce aldığım ECA Spylos klima montajı bugün yapıldı. Montaj sonrası vakum yapıldı, ürün denemesi uzatma kablo ile yapıldı ve gitti arkadaşlar. Sonrasında ben bir türlü çalıştıramadim klimayı, montajı yapan arkadaşı aradım elektrik kablosu zayıf veya voltaj düşük geliyor olabilir dedi. Fişi çekip bekledim bir yarım saat, sonra tekrar denedim bir süre çalıştı yine durdu. Dış ünite kablolarında da aşağıdaki gibi bir ıslanma oluyor normal mi bilemedim?
Uzatma kablodan kaynaklı veya voltaj dan dolayı böyle olabilir mi? Yarın buvattan direkt elektrik çekeceğim.

Yalnız kafama takılan bir kaç soru var. Ürünün dış üniteden gelen kablosu 2.5'luk ama ic ünitenin fişi 1.5'luk. Montajı yapan arkadaş 2.5'lul kablo kullanın dedi. Şimdi ben elektriği iç ünite fişine mi bağlayayim yoksa yoksa direkt dış uniteye mi elektrik çekeyim?

IMG-20230815-WA0020.jpg
IMG-20230815-WA0018.jpg

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
44
44
1692129962878307713273757619643.jpg

Merhabalar,
12.000 Btu klimayı resmin sağ tarafındaki kalorifer peteğinin bulunduğu duvara montajlanması konum olarak uygun mudur?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Arkadaşlar merhaba,

Birkaç hafta önce aldığım ECA Spylos klima montajı bugün yapıldı. Montaj sonrası vakum yapıldı, ürün denemesi uzatma kablo ile yapıldı ve gitti arkadaşlar. Sonrasında ben bir türlü çalıştıramadim klimayı, montajı yapan arkadaşı aradım elektrik kablosu zayıf veya voltaj düşük geliyor olabilir dedi. Fişi çekip bekledim bir yarım saat, sonra tekrar denedim bir süre çalıştı yine durdu. Dış ünite kablolarında da aşağıdaki gibi bir ıslanma oluyor normal mi bilemedim?
Uzatma kablodan kaynaklı veya voltaj dan dolayı böyle olabilir mi? Yarın buvattan direkt elektrik çekeceğim.

Yalnız kafama takılan bir kaç soru var. Ürünün dış üniteden gelen kablosu 2.5'luk ama ic ünitenin fişi 1.5'luk. Montajı yapan arkadaş 2.5'lul kablo kullanın dedi. Şimdi ben elektriği iç ünite fişine mi bağlayayim yoksa yoksa direkt dış uniteye mi elektrik çekeyim?

IMG-20230815-WA0020.jpg
IMG-20230815-WA0018.jpg
Etli izolasyon kullanılmadığı için ısının bir kısmı daha yolda kaybolmaya başlıyor.
Borudaki soğuk akışkan ince izolasyon nedeniyle nemli havaya temas ettiği için boru üzerinde yoğuşma suyu oluşuyor korkutacak bir durum değil.

Cihaz 12likse fişli kullanın mahsuru olmaz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Ben yatak odamda windfire kullanıyorum genel olarak windfire özelliği kullanıyorum soğutmada hiç bir fark yok gibi avantajı ise rüzgar ve ses duymuyorsunuz bir dezavantıjı ise dış ünite 24. Lük lg klimama göre sesli çalışıyor hepsini böyle benimki mi böyle bilmiyorum ama windfire dış ünitesi sesli diye bir kaç yerde okumuştum. Alüminyum - bakır olayı var birde bilgili arkadaşlar yazdı zaten. ben salonda ve oturma odamda lg 24 ve 12 lik kullanıyorum yatak odamda ise Samsung 12 lik windfire kullanıyorum genel olarak hepsinden de memnunum dediğim gibi samsung olanda dış ünite sesi bir tık fazla özellikle ilk çalıştırmada titreşim yapıyor.
Şuan yatak odasında kafamın üzerinde en yüksek fanda klima çalışıyor.
O sesi odak noktası haline getirmediğim sürece mümkünatı yok duymam.

Sessiz mod vb. fonksiyonları hiç kullanmam.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Şuan yatak odasında kafamın üzerinde en yüksek fanda klima çalışıyor.
O sesi odak noktası haline getirmediğim sürece mümkünatı yok duymam.

Sessiz mod vb. fonksiyonları hiç kullanmam.
Orası öyle tabi hele ki yorgun olduktan sonra top patlasa duymam ama windfree özelliği bu normalde o ses ve rüzgarı illaki hissediyorsunuz ama windfree aktifken ses ve rüzgar sesi olmadan aynı seriniliği veriyor tabi ölçüm yapılsa belki farklılık oluşur. Birde yazdım ya bu klimamın ilk açılışta titreşimi biraz yüksek oluyor çekebilirsem atarım videoyu buraya yemin ederim 24. Lük lg çok çok daha sezsiz samsung 12 liğe göre bu hepsindemid böyle yoksa bende mi anormallik var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
Orası öyle tabi hele ki yorgun olduktan sonra top patlasa duymam ama windfree özelliği bu normalde o ses ve rüzgarı illaki hissediyorsunuz ama windfree aktifken ses ve rüzgar sesi olmadan aynı seriniliği veriyor tabi ölçüm yapılsa belki farklılık oluşur. Birde yazdım ya bu klimamın ilk açılışta titreşimi biraz yüksek oluyor çekebilirsem atarım videoyu buraya yemin ederim 24. Lük lg çok çok daha sezsiz samsung 12 liğe göre bu hepsindemid böyle yoksa bende mi anormallik var.
Samsung klimalarında kendi kompresörünü kullanir genel olarak sessis ve titreşimsiz olarak çalışırlar.

Ürün kasasında üretim kaynaı yada montaj hatası olabileceğini düşünüyorum.

siz çekimi yapın bakalım.

Geri
Üst Alt