U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Samsung klimalarında kendi kompresörünü kullanir genel olarak sessis ve titreşimsiz olarak çalışırlar.

Ürün kasasında üretim kaynaı yada montaj hatası olabileceğini düşünüyorum.

siz çekimi yapın bakalım.
Video eklemeyi bulamadım ancak dediğiniz gibi montaj kökenli dış ünite ile oynayınca ses tamamen kesiliyor bende bu saatte üşenmedi. 13 anahtar ile dış ünte ayak somunlarını sonuna kadar sıktım baya gevşekti ama bir düzelme olmadı eylül ekim gibi servise arıza kaydı bırakayım gelip baskın en oluru bu gibi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Video eklemeyi bulamadım ancak dediğiniz gibi montaj kökenli dış ünite ile oynayınca ses tamamen kesiliyor bende bu saatte üşenmedi. 13 anahtar ile dış ünte ayak somunlarını sonuna kadar sıktım baya gevşekti ama bir düzelme olmadı eylül ekim gibi servise arıza kaydı bırakayım gelip baskın en oluru bu gibi.
Somunları tamamen sıkmak titreşimin sönümlemesini tamamen ortadan kaldırabilir. Yine en azından çeyrek tur gevşek olsun. Ama söylediğiniz gibi en garantisi genel bir kontrol yapılması.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Somunları tamamen sıkmak titreşimin sönümlemesini tamamen ortadan kaldırabilir. Yine en azından çeyrek tur gevşek olsun. Ama söylediğiniz gibi en garantisi genel bir kontrol yapılması.
Günaydın :) anlamadığım şekilde sadece klima ilk çalıştırmada yapıyor bunu ama şu montaj işleri hafiflesin Eylül gibi arıza kaydı oluşturcam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,866
Günaydın :) anlamadığım şekilde sadece klima ilk çalıştırmada yapıyor bunu ama şu montaj işleri hafiflesin Eylül gibi arıza kaydı oluşturcam.
ilk çalışma aşamasında kompresör üst devirlerde çalışır amacı ortamı hızlıca ayarladığınız dereceye getirmek.

kompresör hızlandıkça tüketim artar, kompresör ınıltısı duyulmaya başlanır.

videonuzu biryerd upload edip buraya link atın.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
ilk çalışma aşamasında kompresör üst devirlerde çalışır amacı ortamı hızlıca ayarladığınız dereceye getirmek.

kompresör hızlandıkça tüketim artar, kompresör ınıltısı duyulmaya başlanır.

videonuzu biryerd upload edip buraya link atın.

linki burada dediğim gibi titreşim sesi geliyor baya elimle kasaya bastınca düzeliyor bırakınca geri başlıyor ayakları sonuna kadar sıktım aynı.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Etli izolasyon kullanılmadığı için ısının bir kısmı daha yolda kaybolmaya başlıyor.
Borudaki soğuk akışkan ince izolasyon nedeniyle nemli havaya temas ettiği için boru üzerinde yoğuşma suyu oluşuyor korkutacak bir durum değil.

Cihaz 12likse fişli kullanın mahsuru olmaz.
Başkan şimdi elektrikçi geldi elektrik bağlantısını yaptı salterini takti vs. Fakat klimayı açtığımda ışıkları yanıyor 1-2 sn dönüyor içindeki fan ve hemen devreden çıkıyor, dış ünite devreye girmiyor. Neden olabilir? Servis kaydı açtım ama çok basit birşeyde olabilir belki sorunun kaynağı

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Başkan şimdi elektrikçi geldi elektrik bağlantısını yaptı salterini takti vs. Fakat klimayı açtığımda ışıkları yanıyor 1-2 sn dönüyor içindeki fan ve hemen devreden çıkıyor, dış ünite devreye girmiyor. Neden olabilir? Servis kaydı açtım ama çok basit birşeyde olabilir belki sorunun kaynağı
Klimanın elektrik bağlantısında bir sıkıntı var. Dış ünitenin kartında sigorta açık devre olmuş olabilir. Herhangi bir yerine dokunmadan doğrudan servis kaydı açtırmanızı tavsiye ederim.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Klimanın elektrik bağlantısında bir sıkıntı var. Dış ünitenin kartında sigorta açık devre olmuş olabilir. Herhangi bir yerine dokunmadan doğrudan servis kaydı açtırmanızı tavsiye ederim.
Klimayı Self clean modunda açtım dış ünite çalıştı hatta bakır borular bembeyaz oldu buz tuttu ( bu normal mi bilmiyorum). Tabi soğutma yapmadı iç ünite fanı çalışmadi. Sonra dış ünite yine kendi kendine durdu. Sanırım temizleme bitti, zaten dün takıldı çokta pis degildir diye tahmin ediyorum :hihi

Eğer elektrikte bir arıza olsaydı self clean modunda da çalışmazdi diye düşünüyorum. Başka birşey var ama ne ?

IMG_20230816_161002.jpg
IMG-20230815-WA00180ffb055e96f55667.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,866
Klimayı Self clean modunda açtım dış ünite çalıştı hatta bakır borular bembeyaz oldu buz tuttu ( bu normal mi bilmiyorum). Tabi soğutma yapmadı iç ünite fanı çalışmadi. Sonra dış ünite yine kendi kendine durdu. Sanırım temizleme bitti, zaten dün takıldı çokta pis degildir diye tahmin ediyorum :hihi

Eğer elektrikte bir arıza olsaydı self clean modunda da çalışmazdi diye düşünüyorum. Başka birşey var ama ne ?

IMG_20230816_161002.jpg
IMG-20230815-WA00180ffb055e96f55667.jpg
klimayı kapat gaz kaçağı var gibi görünüyor.

B Çevrimdışı

ByRl38

Yeni Üye
16 Ağu 2023
3
23
İyi forumlar . 24000 lik klima bakıyorum , aklıma iki marka var Arçelik ve Mitsubishi.
Arçelik 35 bin Mitsubishi 50 bin . Mitsubishi fiyat farkına değer mi sizce ?

Geri
Üst Alt