I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
44
44
Marka ve modele göre değişiyor. Bazı ürünlerde yalnızca iç üniteden, bazı ürünlerde yalnızca dış üniteden veriliyor.
Daha önce ilettiğim aşağıda yer alan ürün için soruyorum.

Ayrıca bu marka ve model özelinde montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenler.

Vakum.
Bakır borunun bir turdan fazla sarılmadı.
Kör noktaya kurulmaması
Montajla kiti. Buna benzer dikkat edilecek şeyler okudum ekleyeceğiz başka hususlar var mıdır?

Ayrıca bu model dış ünite bakır mıdır?

LG DC12RTH Sirius 12000 BTU A++ Inverter Duvar Tipi Klima​

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Daha önce ilettiğim aşağıda yer alan ürün için soruyorum.

Ayrıca bu marka ve model özelinde montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenler.

Vakum.
Bakır borunun bir turdan fazla sarılmadı.
Kör noktaya kurulmaması
Montajla kiti. Buna benzer dikkat edilecek şeyler okudum ekleyeceğiz başka hususlar var mıdır?

Ayrıca bu model dış ünite bakır mıdır?

LG DC12RTH Sirius 12000 BTU A++ Inverter Duvar Tipi Klima​

Araştırmalarınız doğrudur. Bunlara ek olarak test çalıştırmasında ağız sıcaklığını ölçecek bir termometre elinizde olursa sağlıklı olur.

LG genel itibariyle bakırdır.

Elektrik bağlantısı dış ünitedendir.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
44
44
Araştırmalarınız doğrudur. Bunlara ek olarak test çalıştırmasında ağız sıcaklığını ölçecek bir termometre elinizde olursa sağlıklı olur.

LG genel itibariyle bakırdır.

Elektrik bağlantısı dış ünitedendir.
Merhabalar,

Vakumun süresi ne kadar olursa evet tam olarak yapılmış denebilir?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhabalar,

Vakumun süresi ne kadar olursa evet tam olarak yapılmış denebilir?
Eğer sistem tam ayarlı ve düzeninde ise 5 dk bile yeter. Barometrede basıncın sabitlenmesi önemlidir.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
Selamlar ,Mevcut kullanmis oldugum sharp marka 18.000btu klimamı annemin evine tasiyacagim ,bunun yerine iki ic uniteli Arcelik klima almayi dusunuyorum ikinci ic uniteyi yatak odasina takacagim fakat benim kapasite secme sansim varmi ? alisveris sitelerine baktigimda 9+9 btu yada 12+12 btu gibi setler var ben 18+9 btu isteme sansim varmi ? tesekkur ederim.

Selamlar ,Mevcut kullanmis oldugum sharp marka 18.000btu klimamı annemin evine tasiyacagim ,bunun yerine iki ic uniteli Arcelik klima almayi dusunuyorum ikinci ic uniteyi yatak odasina takacagim fakat benim kapasite secme sansim varmi ? alisveris sitelerine baktigimda 9+9 btu yada 12+12 btu gibi setler var ben 18+9 yada 15+9 btu isteme sansim varmi ? tesekkur ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,858
Selamlar ,Mevcut kullanmis oldugum sharp marka 18.000btu klimamı annemin evine tasiyacagim ,bunun yerine iki ic uniteli Arcelik klima almayi dusunuyorum ikinci ic uniteyi yatak odasina takacagim fakat benim kapasite secme sansim varmi ? alisveris sitelerine baktigimda 9+9 btu yada 12+12 btu gibi setler var ben 18+9 btu isteme sansim varmi ? tesekkur ederim.
iç ünitede istediğinizi kapasiteyi seçebilirsiniz yanlız iç ünite kapasite toplamına göre dış ünite belirlenir.

9+12 aldığınız 18.000btu dış ünite size yeter.
ama 12+18 iç ünite alıp 18.000 dış takamazsınız.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
iç ünitede istediğinizi kapasiteyi seçebilirsiniz yanlız iç ünite kapasite toplamına göre dış ünite belirlenir.

9+12 aldığınız 18.000btu dış ünite size yeter.
ama 12+18 iç ünite alıp 18.000 dış takamazsınız.
Tesekkur ederim salon icin 15.000btu benim icin yeterli olur diye dusunuyorum Arcelikte 15.000btu var sanirim yatak odası icin 9 yazdim ama yatak odamiz cok buyuk degil 7000btu yeterli olacak gibi binada isı yalitimida var ,15 +7 icin 24.000 btu dis unitemi olamasi gerekiyor ?

Geri
Üst Alt