heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Hayırlı günler.,
Manisa Turgutluda ki ailem için klima bakıyorum.
Ev en üst katta, çatı vs yok. Dolayısıyla güneş direk vuruyor. Güneş batarken de odanın içine vuruyor. Duvarlar sıcacık oluyor mesela.

Böyle bir daire için klima önerisi istiyorum eğer mümkünse. Yazın ve kışın kullanılacak. Bütçe yi mümkün olduğunda minimum tutma arayışı içerisindeyiz. Şuanlık bütçe 20 bin TL. Eğer daha az bütçeli makineler kurtarırsa daha da güzel olur. Daha fazla bütçe ayrılması gerekiyorsa ona göre kendimizi hazırlarız.

Tavsiyeniz ne olur hocalarım, ustalarım ?

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Senin montaj sıkıntılı olmuş kaçak vs bişeyler var.
Sota Sota Başkan servisten ne talep etsin servis ilgili değil gibi geldi.
Servis geldi, iç ünite fan motoru ve kartı değişmesi gerekiyormuş.. hemen benim uzatma kabloya b.k attı, uzatma kablo kaynaklı olabilir diye geveledi. Ya bırak kardeşim dedim, en ufak bir elektrik kesintisinde, ki öyle birşey yok, böyle bozulacaksa sök götür dedim.. yok abi biz ürünün arkasındayız falan filan.

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Hayırlı günler.,
Manisa Turgutluda ki ailem için klima bakıyorum.
Ev en üst katta, çatı vs yok. Dolayısıyla güneş direk vuruyor. Güneş batarken de odanın içine vuruyor. Duvarlar sıcacık oluyor mesela.

Böyle bir daire için klima önerisi istiyorum eğer mümkünse. Yazın ve kışın kullanılacak. Bütçe yi mümkün olduğunda minimum tutma arayışı içerisindeyiz. Şuanlık bütçe 20 bin TL. Eğer daha az bütçeli makineler kurtarırsa daha da güzel olur. Daha fazla bütçe ayrılması gerekiyorsa ona göre kendimizi hazırlarız.

Tavsiyeniz ne olur hocalarım, ustalarım ?
mesela şu ürün beklentilerimizi karşılar mı sizce ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,858
mesela şu ürün beklentilerimizi karşılar mı sizce ?

Gree üretimi kullanan başka arkadaşlar aramızdaki konuşmanın bir bölümü

alıntı tiklayin açılan sayfada aşağıya doğru okuyun.

İyi akşamlar . 4 gün önce bimden FujiPlus Sakura 12 lik klimayı 11.250 TL'ye aldım . Servisi aradım 4 gün sonrası için gün verip bugün gelip montajını yaptılar . Şuan 4 saatdir çalışıyor aşırı memnun kaldım umarım performansı bu şekilde devam eder . Evimde LG dual Eko ve Seg marka iki yeni model daha klimam var fakat şuan için Fujiplus randıman , soğutma olarak ikisinde de önde şaşırtıcı bir şekilde . Biraz da montaja gelen servisteki ustanın mahareti sanirim klima işi .
Şuan 26 derece de en düşük fanda Mersin'de yaşamama rağmen birhayli üşüttü beni . Ayrıca görsel olarak da şık bir model şuanlik tavsiye edebilirim cihazı .

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,858
Servis geldi, iç ünite fan motoru ve kartı değişmesi gerekiyormuş.. hemen benim uzatma kabloya b.k attı, uzatma kablo kaynaklı olabilir diye geveledi. Ya bırak kardeşim dedim, en ufak bir elektrik kesintisinde, ki öyle birşey yok, böyle bozulacaksa sök götür dedim.. yok abi biz ürünün arkasındayız falan filan.
iç unite tam devreye girmezse dönüşüde karlandırabilir.
tahmin ettiğim gibi dönüşünde karlanması iç üniteden devreye girmemesi kaynaklı.

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Gree üretimi kullanan başka arkadaşlar aramızdaki konuşmanın bir bölümü

alıntı tiklayin açılan sayfada aşağıya doğru okuyun.
teşekkür ederim hocam. Gree üretimi cihazları tavsiye etmiyorsunuz.
Ben yukarıda ki ürünü 12 bin - 16 bin btu arasında çalışabildiği için almak istemiştim.

Sizin paylaşmış oludğunuz şu klima yukarıda bahessiğim daire için uyarmı, iş çıkarır mı acaba ? 5 yıl önce LG Titan almıştım ben. LG den çok memnun kalmıştım. Yakıtı neredeyse kokluyor gibiydi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,858
teşekkür ederim hocam. Gree üretimi cihazları tavsiye etmiyorsunuz.
Ben yukarıda ki ürünü 12 bin - 16 bin btu arasında çalışabildiği için almak istemiştim.

Sizin paylaşmış oludğunuz şu klima yukarıda bahessiğim daire için uyarmı, iş çıkarır mı acaba ? 5 yıl önce LG Titan almıştım ben. LG den çok memnun kalmıştım. Yakıtı neredeyse kokluyor gibiydi.

Üstadım sen orada 15k btu yazdığına bakma o değer max hz değeridir.
Cihazın nominal değerini baz almanızda fayda var.

LG titan ve prestige özel makinalardı.

Odanın m² nedir.?

Geri
Üst Alt