Y Çevrimdışı

yasin21

Yeni Üye
25 Tem 2023
11
31
Bana göre en mantıklısı LG. Dikkat etmeniz gereken klima açıkken kesinlikle kapağını açmamanız. UV ışığa direkt maruziyet riski almayın.

Genel olarak sebepleriniz neler, bir de Mitsubishi Electric Legendera ve Krigamine Zen fiyat listelerinde 20.000 TL civarında yer alıyor. Bu fiyatlar gerçekten bu şekilde mi bayilerde bilginiz var mı ?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Genel olarak sebepleriniz neler, bir de Mitsubishi Electric Legendera ve Krigamine Zen fiyat listelerinde 20.000 TL civarında yer alıyor. Bu fiyatlar gerçekten bu şekilde mi bayilerde bilginiz var mı ?
Şimdi sizin keşif için görüştüğünüz nokta Mitsubishi Heavy. Ancak fiyat bilgisini ME olarak aktardınız. Herşeyden önce MH ve ME aynı ürünler değildir. Eğer Kirigamine Zen o fiyatlarda alınabiliyorsa tabii ki tercih edilebilir. Bizim LG önermemizin sebebi komple cihaz ve montaj kitinin bakır olmasıdır. Kurulum hizmetiyle ilgili birkaç kullanıcı şikayet bildirdi, o konuda bir garanti vermemiz mümkün değil. Ancak ürün dayanıklılığı konusunda herhangi bir olumsuz geri dönüş olmadı.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Salonda bir buat bir de priz var. Buat krokide kapının olduğu duvarda. Priz (iç üniteye daha yakın) ise sol tarafta kalan duvarda. Ben en iyisi bir elektrikçi çağırayım :)

Özür dileyerek klima seçeneklerine hiç cevap yazmadınız :)

24.000 TL teklif verildi:

20.000 TL teklif verildi:

15.000 TL, diğerlerine alternatif olur mu:
Sadece soğutma amaçlı kullanılacaktı değil mi.?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
şota ustan bu tcl klima alınırmı uygun fiyatlı klima bakıyorum (pedere ).yakın zamanda gaz basılan lg beko klimanın randumanı iyicene düştü lg alacaktım fakat malum fiyatları onunda yükselmiş o nedenle iş görecek ucuz yollu bir klima arıyorum.
Gree üretimi hiçbir klimayı yıllardır alıp kullanmam başkasında tavsiye etmem.

Çalışma dinamiği begenmediğimi defalarca söyledim.
Benim yersiz şekilde firmaya tavrım olduğu düşünen
klima-tv gurusu abiniz girip Olefini aldı.

Daha sonra Midea karşılaştırması yapınca
Gree'nin gerek verimlilik gerekse çalışma düzenin ne kadar kötü olduğunu gördü.

Ben bunu yıllardır yazıyorum. Benim 5 yil gerimden gelip Aaa bu böyleymiş denilmesi komik oluyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Gree üretimi hiçbir klimayı yıllardır alıp kullanmam başkasında tavsiye etmem.

Çalışma dinamiği begenmediğimi defalarca söyledim.
Benim yersiz şekilde firmaya tavrım olduğu düşünen
klima-tv gurusu abiniz girip Olefini aldı.

Daha sonra Midea karşılaştırması yapınca
Gree'nin gerek verimlilik gerekse çalışma düzenin ne kadar kötü olduğunu gördü.

Ben bunu yıllardır yazıyorum. Benim 5 yil gerimden gelip Aaa bu böyleymiş denilmesi komik oluyor.
hocam o zaman midea üretimi ucuz yollu bir şey bakayım tşk.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün bir klima aldım, ötesine berisine bakmadan sadece fiyatına bakıp aldım. Kampanya olduğu içinde öyle çok üstünde durmadan aldım, olan oldu yani, ama ben yine de sormak istiyorum. ECA Spylos 12bin BTU klima aldım. nasıl bilirsiniz bu arkadaşı?
Vallahi ustam ürünü rafta görmek harici deneyimleme şansım olmadı.

Nedir ne değildir kullanılan donanım hakkında birhaberim.

Bu tarz urunlere market malı dediğim için incelemeyi gereksiz buluyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
dün yan komşu samsung bugünde arka komşu toshiba klima taktırdı millette para yok diyorlar fakat bu paraları nirden buluyorlar anlamış değilim.

Y Çevrimdışı

yasin21

Yeni Üye
25 Tem 2023
11
31
Sadece soğutma amaçlı kullanılacaktı değil mi.?
Selam, evet soğutma amaçlı

Şimdi sizin keşif için görüştüğünüz nokta Mitsubishi Heavy. Ancak fiyat bilgisini ME olarak aktardınız. Herşeyden önce MH ve ME aynı ürünler değildir. Eğer Kirigamine Zen o fiyatlarda alınabiliyorsa tabii ki tercih edilebilir. Bizim LG önermemizin sebebi komple cihaz ve montaj kitinin bakır olmasıdır. Kurulum hizmetiyle ilgili birkaç kullanıcı şikayet bildirdi, o konuda bir garanti vermemiz mümkün değil. Ancak ürün dayanıklılığı konusunda herhangi bir olumsuz geri dönüş olmadı.

Burada bir yanlış anlaşılma olmuş. Bu sabah ayrıca Mitsubishi Electric bayisi ile konuştum verdiği fiyatlar (tamamı 12BTU) şöyle;

Legendera: 44.000 TL [Bilgi amaçlı koydum :) ]
Krigamine zen: 32.000 -
Noviro: 29.000 -

MHI SRK35ZS-W 24000 TL -

Ben şu anda ME olarak Zen ve Noviro arasındayım. MHI tarafında ise Premium Serisi. Enerji fiyatlarındaki artışın süreceğini düşünerek giriş maliyetini artırarak tasarruflu cihazlarda karar kıldım.

Sizin düşünceleriniz nelerdir bu modeller arasında

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt