Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Üstadlarım Sota Sota slowfood slowfood ve tabi diğer bilgili arkadaşlar

Noviro ve Kirigamine Zen arasında kaldım, acil yardımınız gerekiyor, bayiye haber vereceğim :)

Krigamine zen: 32.000 - https://klima.mitsubishielectric.com.tr/Guide/20220901152022_msz-ef.pdf
Noviro: 29.000 - https://klima.mitsubishielectric.com.tr/Guide/20230615031541_msz-ay_f_y_web.pdf
Ustam beni yanlış anlamanı istemem.!

Bir makina 15k diğeri 32k aradaki 17k farkı verimlilik farkıyla elektrik parasından çıkarabilmeniz mümkün değil.

Topu topu 3 ay kullanacaksınız.
Ayda 250tl az yaksa diyeceğim oda mümkün değil.

17000/250 = 68ay

Yılda 3 ay kullansanız 23 yıl yapar.!

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Sota Sota ben geçen sene çok araştırarak klima almıştım. Bu foruma üye değildim o yüzden görüşlerini alamadım geçen sene. Bende Bosch ve Profilo marka(siyah olanından) 2 adet klima var.Değerlendirecek olursan görüşlerini merak ediyorum. (tüketim,uzun ömürlülük ve dayanıklılık açısından)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Sota Sota ben geçen sene çok araştırarak klima almıştım. Bu foruma üye değildim o yüzden görüşlerini alamadım geçen sene. Bende Bosch ve Profilo marka(siyah olanından) 2 adet klima var.Değerlendirecek olursan görüşlerini merak ediyorum. (tüketim,uzun ömürlülük ve dayanıklılık açısından)
Her iki üründe Midea üretimi diye hatırlıyorum.
Giriş sınıfı modeller ne kadar ekmek o kadar köfte misali Fason ürettirilmiş makinalar.

Y Çevrimdışı

yasin21

Yeni Üye
25 Tem 2023
11
31
Ustam beni yanlış anlamanı istemem.!

Bir makina 15k diğeri 32k aradaki 17k farkı verimlilik farkıyla elektrik parasından çıkarabilmeniz mümkün değil.

Topu topu 3 ay kullanacaksınız.
Ayda 250tl az yaksa diyeceğim oda mümkün değil.

17000/250 = 68ay

Yılda 3 ay kullansanız 23 yıl yapar.!

Cevap için teşekkürler Sota Sota fakat sadece sarfiyat değil kurulumdan itibaren sorunsuz profesyonel hizmet olarak bakıyorum. Vatan'daki Lg Sirius'un 15.000 TL'ye tekrar satılacağını da pek düşünmüyorum açıkçası.

Bu arada bugün ME keşfe geldi. Gelen kişi bayinin sahibiydi. Bilgili, saygılı bir beyefendiydi. Enine boyuna konuştuk, fikir alışverişinde bulunduk. Ben aldığım hizmete biraz da böyle bakıyorum. Klimayı rastgele alıp gelen ne idüğü belirsiz servisle sinir harbi yaşamak istemiyorum.

Son olarak Kirigamine ve Noviro hakkında bilginiz varsa duymaktan çok memnun olurum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Cevap için teşekkürler Sota Sota fakat sadece sarfiyat değil kurulumdan itibaren sorunsuz profesyonel hizmet olarak bakıyorum. Vatan'daki Lg Sirius'un 15.000 TL'ye tekrar satılacağını da pek düşünmüyorum açıkçası.

Bu arada bugün ME keşfe geldi. Gelen kişi bayinin sahibiydi. Bilgili, saygılı bir beyefendiydi. Enine boyuna konuştuk, fikir alışverişinde bulunduk. Ben aldığım hizmete biraz da böyle bakıyorum. Klimayı rastgele alıp gelen ne idüğü belirsiz servisle sinir harbi yaşamak istemiyorum.

Son olarak Kirigamine ve Noviro hakkında bilginiz varsa duymaktan çok memnun olurum
Kağıt üzerinden birbirine göre dişe dokunur üstünlükleri yok.
Gerek verimlilik, tüketim verileri, yük altındaki kapasitesi gibi tüm veriler neredeyse aynı.

Krigamine ME'nin en tepe modelidir.

G Çevrimdışı

guney1907

Yeni Üye
28 Eki 2017
13
Merhabalar iyi forumlar. 15.000 civarında bir klima arayaşım var okuduğum yorumlar dahilinde lgde karar kıldım ama tavsiyeniz ne olur pek anlamıyorum bu konulardan. Teşekkür ederim şimdiden

Düşündüğüm klima

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
124
36
20.500tl bandına LG dual serisini kesinlikle kaçırma.
Bu paraya makina kullandım dersin.
Hocam peki LG yerine Beko yada Arçelik alsam bunlar LG ile aynımıdır? Bir ara ortak üretim yapıyorlardı. Şu an üretimleri ortak mıdır bilmiyorum ama tasarımları çok benziyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam peki LG yerine Beko yada Arçelik alsam bunlar LG ile aynımıdır? Bir ara ortak üretim yapıyorlardı. Şu an üretimleri ortak mıdır bilmiyorum ama tasarımları çok benziyor.
Üretimleri halen ortak. Tek fark ana malzeme bakır yerine aluminyum. (Montaj kiti, kondanser v.b.) O yüzden doğrudan LG tercih etmeniz daha sağlıklı olur.

Geri
Üst Alt