BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün bir klima aldım, ötesine berisine bakmadan sadece fiyatına bakıp aldım. Kampanya olduğu içinde öyle çok üstünde durmadan aldım, olan oldu yani, ama ben yine de sormak istiyorum. ECA Spylos 12bin BTU klima aldım. nasıl bilirsiniz bu arkadaşı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün bir klima aldım, ötesine berisine bakmadan sadece fiyatına bakıp aldım. Kampanya olduğu içinde öyle çok üstünde durmadan aldım, olan oldu yani, ama ben yine de sormak istiyorum. ECA Spylos 12bin BTU klima aldım. nasıl bilirsiniz bu arkadaşı?
Kötü biliriz desek mi :kiskis (şaka şaka )

Sota Sota

Y Çevrimdışı

yasin21

Yeni Üye
25 Tem 2023
11
31
Samsung baştan eleyin. Çünkü cihaz komple alüminyum.!

Mitsubishi servisi gelip gitsin tekliflerini versin sonrasında neler yapabiliriz üzerine tartışırız.

Mitsubishi Heavy (Form Klima) keşif için geldi. Dış ünite için balkonu önermedi, alanı daraltacağını ve camları sürekli açık bırakmamız gerekeceğini söyledi. Krokide nereyi tavsiye ettiklerini gösterdim.

Vakum konusunda bilerek bilgisiz gibi davranarak "Vakumlama diye bir şey varmış onu yapıyor musunuz, gerekli mi" diye ağzını aradım. Buradaki cevabı "Evet gerekli mutlaka yapıyoruz, fotoğrafı çekip genel merkeze atıyoruz" dedi. Gelen arkadaş pozitifti genel olarak herhangi bir aceleci tavrı yoktu tüm sorularıma cevap verdi. Giderken de başka sorunuz var mı diye ekledi.

Salonu ölçüp 12.000 BTU önerisi yaptı. Fiyat olarak da trend serisi SRK35ZSP-W için 20.750 nakit, taksitte ise %5 vade farkı olduğunu söylediler.

Elektrik hattı konusunda ise biraz sıkıntı var. Buatı açıp baktığımda 1.5mm kablo kalınlığı var gibi görünüyor. Keşfe gelen arkadaş 3x2.5mm kablo ve 16 amper sigorta olması gerektiğini söyledi. 1.5mm olan hattan ise ek yapılmasının doğru olmadığını söyledi. Panodan hat çektirmek vs. bana baya külfetli geliyor. Acaba panodan dış cepheye çektirsek olur mu ?

IMG_20230801_180128.jpg
IMG_20230801_171012_edit_41365782621812.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Mitsubishi Heavy (Form Klima) keşif için geldi. Dış ünite için balkonu önermedi, alanı daraltacağını ve camları sürekli açık bırakmamız gerekeceğini söyledi. Krokide nereyi tavsiye ettiklerini gösterdim.

Vakum konusunda bilerek bilgisiz gibi davranarak "Vakumlama diye bir şey varmış onu yapıyor musunuz, gerekli mi" diye ağzını aradım. Buradaki cevabı "Evet gerekli mutlaka yapıyoruz, fotoğrafı çekip genel merkeze atıyoruz" dedi. Gelen arkadaş pozitifti genel olarak herhangi bir aceleci tavrı yoktu tüm sorularıma cevap verdi. Giderken de başka sorunuz var mı diye ekledi.

Salonu ölçüp 12.000 BTU önerisi yaptı. Fiyat olarak da trend serisi SRK35ZSP-W için 20.750 nakit, taksitte ise %5 vade farkı olduğunu söylediler.

Elektrik hattı konusunda ise biraz sıkıntı var. Buatı açıp baktığımda 1.5mm kablo kalınlığı var gibi görünüyor. Keşfe gelen arkadaş 3x2.5mm kablo ve 16 amper sigorta olması gerektiğini söyledi. 1.5mm olan hattan ise ek yapılmasının doğru olmadığını söyledi. Panodan hat çektirmek vs. bana baya külfetli geliyor. Acaba panodan dış cepheye çektirsek olur mu ?

IMG_20230801_180128.jpg
IMG_20230801_171012_edit_41365782621812.jpg
Benim söylediklerimden farklı birşey söylememiş :kiskis

Pencere önünde dış ünite için yer varsa en uygun yer orası gibi duruyor.

Elinden gelir mi bilmiyorum yakınlarda priz varsa onun üzerinde ki buattan 1.5mm² olan buata mesafeyi uzatmadan hat çekilebilirsiniz. oldukça da ucuza mal olur.

Y Çevrimdışı

yasin21

Yeni Üye
25 Tem 2023
11
31
Benim söylediklerimden farklı birşey söylememiş :kiskis

Pencere önünde dış ünite için yer varsa en uygun yer orası gibi duruyor.

Elinden gelir mi bilmiyorum yakınlarda priz varsa onun üzerinde ki buattan 1.5mm² olan buata mesafeyi uzatmadan hat çekilebilirsiniz. oldukça da ucuza mal olur.
Buatta böyle bir kablo ortamı var. Bunların hepsi mi 1.5mm mi acaba.

Prizdeki hat 2.5mm mi. Buata oradan hat çekip oradan da dış üniteye şeklinde mi olacak ?

IMG_20230801_194756.jpg

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Ben geçen sene klima aldığımda toprak hattı yoktur diye çok endişelenmiştim. Evi satın aldığım kişi buat ve prizlere toprak hattı çektirmiş hemde 2.5mm kablo ile 😀 Ben sadece buattan asma tavan içinden klima iç ünitesine oradan da dış motora kablo çektirmiştim. Benim 2 klima motoru yanyana duruyor.İkisi de 12.000btu ve 2.5mm kablo ile besleniyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Buatta böyle bir kablo ortamı var. Bunların hepsi mi 1.5mm mi acaba.

Prizdeki hat 2.5mm mi. Buata oradan hat çekip oradan da dış üniteye şeklinde mi olacak ?

IMG_20230801_194756.jpg
Sağ tarafa giden kırmızı, siyah kablolar 2.5mm² duruyor.

Bu buatla , klima yakın olan buat arasında bağlantı varsa buradan oraya kablo çekilir.

Hem temiz olur hemde ucuza gelir.

Y Çevrimdışı

yasin21

Yeni Üye
25 Tem 2023
11
31
Sağ tarafa giden kırmızı, siyah kablolar 2.5mm² duruyor.

Bu buatla , klima yakın olan buat arasında bağlantı varsa buradan oraya kablo çekilir.

Hem temiz olur hemde ucuza gelir.

Salonda bir buat bir de priz var. Buat krokide kapının olduğu duvarda. Priz (iç üniteye daha yakın) ise sol tarafta kalan duvarda. Ben en iyisi bir elektrikçi çağırayım :)

Özür dileyerek klima seçeneklerine hiç cevap yazmadınız :)

24.000 TL teklif verildi:

20.000 TL teklif verildi:

15.000 TL, diğerlerine alternatif olur mu:

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Salonda bir buat bir de priz var. Buat krokide kapının olduğu duvarda. Priz (iç üniteye daha yakın) ise sol tarafta kalan duvarda. Ben en iyisi bir elektrikçi çağırayım :)

Özür dileyerek klima seçeneklerine hiç cevap yazmadınız :)

24.000 TL teklif verildi:

20.000 TL teklif verildi:

15.000 TL, diğerlerine alternatif olur mu:
Bana göre en mantıklısı LG. Dikkat etmeniz gereken klima açıkken kesinlikle kapağını açmamanız. UV ışığa direkt maruziyet riski almayın.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
şota ustan bu tcl klima alınırmı uygun fiyatlı klima bakıyorum (pedere ).yakın zamanda gaz basılan lg beko klimanın randumanı iyicene düştü lg alacaktım fakat malum fiyatları onunda yükselmiş o nedenle iş görecek ucuz yollu bir klima arıyorum.

Geri
Üst Alt