E Çevrimdışı

Enthusiasm

Yeni Üye
17 May 2018
27
31
Dönüşler için teşekkürler,

Cam balkonu tabi ki kapatmayı düşünmüyoruz, görününen 3 sıralı camların tamamı açık kalacak şekilde olursa yeterli olur mu diye merak ediyorum. Klima bu açık tarafa bakacak

Lamba hattından hat çekilemeyecekse ona en yakın alternatif priz var, sanırım oradan çekilebilir.

Mitsubishi için keşif istedim bir bayiden, o gelirse onun dönüşlerini de buraya aktarırım

Ürün olarak 18.000 BTU tavsiye edildiği için şu videodaki Samsung modeli hakkında ne düşünüyorsunuz ? (16,500 TL'ye alabiliyorum bu modeli)

Teknik özellikleri:

image9146e453b82fa241.png
Windfree kesinlikle önermiyorum. Bizzat kullanıyorum gerek iç gerek dış üniteden yana problemler yaşadım. Samsung müşteri hizmetleri de aşırı kötü.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Birsey merak ettim, sıcaklarda full klima kullanan ve genelde evde olan bir ailenin elektrik faturası ne kadar geliyor? bu zamlarla birlikte.
1 aylık Temmuz ayı soğutma sonucunda 25°C ye ayarlı şekilde her gün öglen 12:00 akşam 23:00-00:00 e kadar %40 fan hızında kullandık. 2-3 defa salon, giriş ve salonun karşısındaki odayı soğutmaya çalıştığımıda belirteyim. Evde her gün en az 1 defa çalışan aletler ve sık kullanılan programlar ise; çamaşır kurutma makinesi(ekonomik-dolap kuruluğu), bulaşık makinesi(eco50), çamaşır makinesi(eco40-eco60) programları kullanılarak bu fatura geldi. Klimada eco modunu fan kademesini otomatik seçtiğinden kullanmadım. Klima extreme save.

IMG_20230731_231104.jpg

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
1 aylık Temmuz ayı soğutma sonucunda 25°C ye ayarlı şekilde her gün öglen 12:00 akşam 23:00-00:00 e kadar %40 fan hızında kullandık. 2-3 defa salon, giriş ve salonun karşısındaki odayı soğutmaya çalıştığımıda belirteyim. Evde her gün en az 1 defa çalışan aletler ve sık kullanılan programlar ise; çamaşır kurutma makinesi(ekonomik-dolap kuruluğu), bulaşık makinesi(eco50), çamaşır makinesi(eco40-eco60) programları kullanılarak bu fatura geldi. Klimada eco modunu fan kademesini otomatik seçtiğinden kullanmadım. Klima extreme save.

IMG_20230731_231104.jpg
1000 tl civarı bekliyordum aslinda, normal şartlarda 100 tl gibi birsey olmalı bu tutar bana göre

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
şota hocam bu tcl klimalar nasıl acaba pederin yakın zamanda gaz basılan lg beko klimasının performansı iyicene düştü büyük ihtimalle bir yerden gaz kaçırıyor bu klima ile uğraşmak yerine uygun fiyatlı tcl klimayı alsam olurmu acaba.lg nin fiyatları çok yükselmiş bu nedenle daha uygun fiyatlı klima arayışına girdim açıkaçası.bizi bu hale getirenler inşallah cehennemde yanarlar.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Gaz sızıntısını tespit etmek için duman jeneratörü kullanılabilir gibi geliyor. Eğer bu yöntemle tespit edilirse çok rahat tamir edilir ve çok fazla masraf çıkarmaz.

TCL klimaların üreticisini gree diye biliyorum ama net bilgi Sota Sota Başkandadır.
daha mayıs ayında pederin arkadaşı gazı doldurdu söylediğim halde kaçak tespiti yapmadı şimdi klima randumanlı soğutmuyor bu adamla ve klimacılarla uğraşmaktan bıktım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Dönüşler için teşekkürler,

Cam balkonu tabi ki kapatmayı düşünmüyoruz, görününen 3 sıralı camların tamamı açık kalacak şekilde olursa yeterli olur mu diye merak ediyorum. Klima bu açık tarafa bakacak

Lamba hattından hat çekilemeyecekse ona en yakın alternatif priz var, sanırım oradan çekilebilir.

Mitsubishi için keşif istedim bir bayiden, o gelirse onun dönüşlerini de buraya aktarırım

Ürün olarak 18.000 BTU tavsiye edildiği için şu videodaki Samsung modeli hakkında ne düşünüyorsunuz ? (16,500 TL'ye alabiliyorum bu modeli)

Teknik özellikleri:

image9146e453b82fa241.png
Samsung baştan eleyin. Çünkü cihaz komple alüminyum.!

Mitsubishi servisi gelip gitsin tekliflerini versin sonrasında neler yapabiliriz üzerine tartışırız.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
slowfood slowfood şimdi hatırladım tamam 😀

Akigo35 Akigo35 Hollanda'da faturalar nasıl geliyor?

Pitbull Pitbull 1 klima mı kullanıyorsun?
Savaş vs zamanı uçtu 500 gelen de vardı 1500 gelende şimdi normale döndü. Bizde her ay sabit fatura belirlenir geçen zamanda kullandığınız orana bakarak ortalama bir ücret. Yıl sonu o kadar kullanmadiysaniz geri öderler fazla olan kısmı yada fazla kullanım varda sizden isterler. Bu oranı anlık takip etmek mümkün yani bir sürprizle karşılaşmazsiniz. Ben aylık gaz elektrik 120 euro ödüyorum ama fazla fazla ödüyorum yani fazla olan kısmı 1 sene olunca bana ödeyecekler. Biraz para biriktirme olayı gibi yapıyor insanlar. Fazla kesilsin yıl sonu ekstra para gelmiş gibi olsun diye 😁

Geri
Üst Alt