ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
124
36
Üretimleri halen ortak. Tek fark ana malzeme bakır yerine aluminyum. (Montaj kiti, kondanser v.b.) O yüzden doğrudan LG tercih etmeniz daha sağlıklı olur.
Peki Hocam Altus da Arçelik ve Beko ile ortak diyebilirmiyiz? Benim altus var 3 yıllık dış ünitenin yan kapağının içinde Hisense yazıyor o kafamı karıştırdı.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Peki Hocam Altus da Arçelik ve Beko ile ortak diyebilirmiyiz? Benim altus var 3 yıllık dış ünitenin yan kapağının içinde Hisense yazıyor o kafamı karıştırdı.
Ben üretim bazında Altus' un Arçelik üretim bandına ait olduğunu biliyorum. Hisense yazan kısmın bir görselini alma imkanınız var mı? Sonuçta hisense aynı zamanda parça üretici firmalardan biri. Üretim esnasında kullanılan bir parçayı üretmiş olabilir.

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
124
36
Ben üretim bazında Altus' un Arçelik üretim bandına ait olduğunu biliyorum. Hisense yazan kısmın bir görselini alma imkanınız var mı? Sonuçta hisense aynı zamanda parça üretici firmalardan biri. Üretim esnasında kullanılan bir parçayı üretmiş olabilir.
Dış ünitenin yan koruma kapağının içinde yazıyordu. Basit bir plastik parça aslında. Ulaşması zor bir yerde ünite ama ulaşabilirsem foto atarım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Merhabalar iyi forumlar. 15.000 civarında bir klima arayaşım var okuduğum yorumlar dahilinde lgde karar kıldım ama tavsiyeniz ne olur pek anlamıyorum bu konulardan. Teşekkür ederim şimdiden

Düşündüğüm klima
Güzel makina forum yuzlerce kullanıcısı var.
UV fonksiyonu aktif şekilde kullanırsanız küf, mantar oluşumunu ertelenmiş olursunuz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Hocam peki LG yerine Beko yada Arçelik alsam bunlar LG ile aynımıdır? Bir ara ortak üretim yapıyorlardı. Şu an üretimleri ortak mıdır bilmiyorum ama tasarımları çok benziyor.
ortam üretime devam 3 makina ayni ufak tefek farklılar oluyor.
Misal Arcelik-beko kumandaya arka aydınlanma koyması gibi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Altus aynı bantta üretilse dahi altusa özelinde bariz şekilde üründe kırpılma yapıldığı belli oluyor.

Bunu özellikle ısıtma modunda kullananlar fark ediyor.
Cihaz çok fazla defrosta maruz kalıyor.

E Çevrimdışı

eren15935

Aktif Üye
15 Ocak 2020
52
43
Selamlar. 12binlik sirius lg almaya karar verdim. Ama bu yaz geçse de olur diyorum. Hem montajda sıkıntı yaşamam. Hem de belki 1 tık daha ucuz olur diye düşünüyorum. 19 civarı satılıyor. Kaç gibi alınmalı sizce? Bir de kısa doğru fiyatlar iner mi acaba? 🤔

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Selamlar. 12binlik sirius lg almaya karar verdim. Ama bu yaz geçse de olur diyorum. Hem montajda sıkıntı yaşamam. Hem de belki 1 tık daha ucuz olur diye düşünüyorum. 19 civarı satılıyor. Kaç gibi alınmalı sizce? Bir de kısa doğru fiyatlar iner mi acaba? 🤔
Enflasyon aynı boğa piyasasında olduğu gibi yükselip duruyor. Serin havalarda fiyatı düşer derseniz yanılırsınız.

Bir ihtimal yaz sonu fiyatlar durağan olur o dönemde sepette indirim yada kuponla fırsat kovalamanız gerekir.

Sadece soğutma için alacaksınız Dual serisine gözatın.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
fiyatlarların düşeceğini hiç sanmıyorum temmuzda düzelecekti zatın biri seçimden önce öyle söylüyordu ne oldu yalan oldu çünkü herşeyleri yalan dolan.bu kafaylada gittiği sürece türkiye düzelmez.

E Çevrimdışı

eren15935

Aktif Üye
15 Ocak 2020
52
43
Enflasyon aynı boğa piyasasında olduğu gibi yükselip duruyor. Serin havalarda fiyatı düşer derseniz yanılırsınız.

Bir ihtimal yaz sonu fiyatlar durağan olur o dönemde sepette indirim yada kuponla fırsat kovalamanız gerekir.

Sadece soğutma için alacaksınız Dual serisine gözatın.
Sadece soğutmada kullanılacak hocam. Uv olayı ne kadar etki eder bilmem. Sırf bunun için bu klimayı düşündüm. Zaten arada bariz bir fiyat farkı da yok. Şansımı deneyeyim o zaman. İyi bir rakam denk gelirse alırız. Acelemiz yok nasılsa.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sadece soğutmada kullanılacak hocam. Uv olayı ne kadar etki eder bilmem. Sırf bunun için bu klimayı düşündüm. Zaten arada bariz bir fiyat farkı da yok. Şansımı deneyeyim o zaman. İyi bir rakam denk gelirse alırız. Acelemiz yok nasılsa.
UV sterilizasyon işlemi anlık olarak yüzey dezenfeksiyonu yapar. Yani ışığın değdiği yüzeyde mikroorganizma eliminasyonu yapar. Sürekli kullanmayacak olursanız toz v.b. gibi katmanlar arasında mikroorganizma kalması halinde işe yaramaz. Sürekli kullanırsanız da lamba ömrü sıkıntı yaratabilir. O yüzden UV konusunu çok fazla ön planda düşünmeden değerlendirmenizi tavsiye ederim. (Normalde sağlık alanında gama ve UV sterilizasyon ürünleri şeffaf ve hava içermeyecek şekilde paketlenir ve paket içerisinde hiç dış ortamla etkileşmeyecek şekilde sterilize edilir. Dolayısıyla öyle bir alanda etkili olur ama açık alanda UV sterilizasyonu süreklilik arz etmediği sürece etkisini yitirir.)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
fiyatlarların düşeceğini hiç sanmıyorum temmuzda düzelecekti zatın biri seçimden önce öyle söylüyordu ne oldu yalan oldu çünkü herşeyleri yalan dolan.bu kafaylada gittiği sürece türkiye düzelmez.
Millet seçim yapmasını öğrenene kadar bu işler böyle devam eder ülke bittikten sonra doğru seçimi yapsan kimseye faydası olmaz.
Herşey vaktinde güzel olur zamanı geçince yapılan seçimlerinde kıymeti kalmaz hep zor yoldan öğreniyoz maalesef sağlık olsun..

Geri
Üst Alt