R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Toshiba Seiya 24lük ve Shorai Edge 24lük hakkındaki fikirlerinizi alsam üstatlar.
Adem Helvacı Adem Helvacı Sota Sota
En iyisi olsun, para konusunda sıkıntı yok demişsiniz ilk yazınızda.
Dolayısıyla Toshiba Seiya ve Shorai Edge en iyi cihaz değil.

İllaki toshiba olacaksa daiseki 8 serisinin 16 lığı işinizi görür.
(Normal daiseki çokta performanslı bir cihaz değildir)

ME krigamine
Daiken shira plus
Mhi 18 lik zsx de yabana atılacak bir cihaz değildir

G Çevrimdışı

GokhanErtas

Yeni Üye
29 Tem 2022
5
36
Merhaba,

Panasonic klimalar hakkında ne düşünüyorsunuz. Kronik bir sorunları var mı? Alınır mı? Bir de Mitsubishi Heavy klimalara baktım neredeyse hepsi R410 gazlı. Bu konuda açıkçası beni hayal kırıklığı uğrattı. 1-2 modelinde R32 gazlı var ama onlar da sanıırm düşük modelli. Amacım orta seviye ile üst segment arası 18000 BTU'luk, görsel olarak da şık olan, sessiz çalışan, tasarruflu ve uzun yıllar kullanabileceğim bir klima almak.

Yardımcı olursanız sevinirim.

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Merhaba,

Panasonic klimalar hakkında ne düşünüyorsunuz. Kronik bir sorunları var mı? Alınır mı? Bir de Mitsubishi Heavy klimalara baktım neredeyse hepsi R410 gazlı. Bu konuda açıkçası beni hayal kırıklığı uğrattı. 1-2 modelinde R32 gazlı var ama onlar da sanıırm düşük modelli. Amacım orta seviye ile üst segment arası 18000 BTU'luk, görsel olarak da şık olan, sessiz çalışan, tasarruflu ve uzun yıllar kullanabileceğim bir klima almak.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Panasonic alacak olsam sadece ethera modeline para veririm. Fakat servis ve yedek parça fiyatı insanın aklına takılıyor. Bulunduğunuz yerde servis ağı varsa ethera modeli alınabilir.
Bu arada Panasonic klimaların fiyatı yüksektir biraz.

Mitsubishi heavy klimaların r410 gazlısı kalmadı artık hepsi r32 gazlı. Eski silver serisi bile r32 gazlı olarak üretiliyor.
İnternet sitesindeki bilgiler güncellenmemiş olabilir.

Şuan 410 gazlı klima pek azdır piyasada.

G Çevrimdışı

GokhanErtas

Yeni Üye
29 Tem 2022
5
36
Panasonic alacak olsam sadece ethera modeline para veririm. Fakat servis ve yedek parça fiyatı insanın aklına takılıyor. Bulunduğunuz yerde servis ağı varsa ethera modeli alınabilir.
Bu arada Panasonic klimaların fiyatı yüksektir biraz.

Mitsubishi heavy klimaların r410 gazlısı kalmadı artık hepsi r32 gazlı. Eski silver serisi bile r32 gazlı olarak üretiliyor.
İnternet sitesindeki bilgiler güncellenmemiş olabilir.

Şuan 410 gazlı klima pek azdır piyasada.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Aşağıdaki sitede gördüm. Ethera serisinin sanırım yenileri çıkmış. İzmir'de oturuyorum. Baktım sitesinden baya bir yetkili servis var gibi duruyor. Sorun yaşamam diye düşünüyorum. İzmir için ne düşünürsünüz acaba? Mitsubishi için söylediğiniz konuları hiç bilmiyordum açıkçası. Öğrendiğim iyi oldu. İnternette hep R410 gazlı satılanları da görünce r32 yok dedim kendi kendime. Bir bayi ile konmak lazım o zaman. Sizin ayrıca öneriniz var mıdır?

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Aşağıdaki sitede gördüm. Ethera serisinin sanırım yenileri çıkmış. İzmir'de oturuyorum. Baktım sitesinden baya bir yetkili servis var gibi duruyor. Sorun yaşamam diye düşünüyorum. İzmir için ne düşünürsünüz acaba? Mitsubishi için söylediğiniz konuları hiç bilmiyordum açıkçası. Öğrendiğim iyi oldu. İnternette hep R410 gazlı satılanları da görünce r32 yok dedim kendi kendime. Bir bayi ile konmak lazım o zaman. Sizin ayrıca öneriniz var mıdır?

Siz klimayı soğutma amaçlı mı kullanacaksınız.
Kullanacağız alan kaç metre. Ev için mi?
Ara kat mı? Hangi cepheye bakıyor kullanacağınız alan? Yalıtım varmı kullanacağınız alanda?

G Çevrimdışı

GokhanErtas

Yeni Üye
29 Tem 2022
5
36
Siz klimayı soğutma amaçlı mı kullanacaksınız.
Kullanacağız alan kaç metre. Ev için mi?
Ara kat mı? Hangi cepheye bakıyor kullanacağınız alan? Yalıtım varmı kullanacağınız alanda?

evet sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Evim 2+1 açık mutfak. Salonda kapı yok. Net olarak 70 m2 olarak düşünebiliriz ama tek oda ve banyoları kapatacağım kullanırken. Bu da neti 40 m2 kadar düşürür.

Evim arakat ve hiç güneş görmüyor. Yeni bir bina ve yalıtım var.

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
evet sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Evim 2+1 açık mutfak. Salonda kapı yok. Net olarak 70 m2 olarak düşünebiliriz ama tek oda ve banyoları kapatacağım kullanırken. Bu da neti 40 m2 kadar düşürür.

Evim arakat ve hiç güneş görmüyor. Yeni bir bina ve yalıtım var.
Kardeş kötün ben olayım üst seviye klima alma.
Güneş pek görmeyen ve yalıtımlı yeni binaya sadece soğutma amaçlı üst seviye klima parayı çöpe atmakla eşdeğerdir benim gözümde.

Mitsubishi zsx lg dual ve eski bir midea kullanmaktayım şuan evimde. Daha öncede farklı markaların klimalarını kullandım. Amatörce klimalara merakım var.

Uzun lafın kısası senin yerinde olsam 2 tane 12 lik yada iki tane 9 luk klima alır keyfime bakardım.

G Çevrimdışı

GokhanErtas

Yeni Üye
29 Tem 2022
5
36
Kardeş kötün ben olayım üst seviye klima alma.
Güneş pek görmeyen ve yalıtımlı yeni binaya sadece soğutma amaçlı üst seviye klima parayı çöpe atmakla eşdeğerdir benim gözümde.

Mitsubishi zsx lg dual ve eski bir midea kullanmaktayım şuan evimde. Daha öncede farklı markaların klimalarını kullandım. Amatörce klimalara merakım var.

Uzun lafın kısası senin yerinde olsam 2 tane 12 lik yada iki tane 9 luk klima alır keyfime bakardım.

anladım hocam teşekkürler. O zaman bir araştırma daha yapayım ben. Duruma göre karar vereyim tekrar. Mitsubishi zsx de üst seviye kaçar mı bu arada=

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
anladım hocam teşekkürler. O zaman bir araştırma daha yapayım ben. Duruma göre karar vereyim tekrar. Mitsubishi zsx de üst seviye kaçar mı bu arada=
Tabiki üst seviye kaçar hocam 12 liği 25 bin lira vardır şu an o cihazın.

Ben hem ısınma hem soğutma amaçlı kullanıyorum.

Bugün giriş seviyesi 12 lik bir klima 10 bin liraya rahatça bulunuyor.
Bizim üst seviye dediğimiz daha az elektrik tüketen klimalar ise 20 bin liradan başlıyor 30-35 e kadar gidiyor.

Şunu çok net söyleyebilirim ki 30 milyar verip üst seviye diye aldığınız klima, 10 milyarlık giriş seviyesi klimadan yüzde 30 daha az elektrik tüketir. O da en iyi ihtimalle.
Düşünün artık aradaki fiyat farkını kaç yılda amorti edecek pahalı olan klima.

Dediğim gibi ısıtma için kullanılmayacaksa üst seviye klima gereksizdir.

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

GokhanErtas

Yeni Üye
29 Tem 2022
5
36
Tabiki üst seviye kaçar hocam 12 liği 25 bin lira vardır şu an o cihazın.

Ben hem ısınma hem soğutma amaçlı kullanıyorum.

Bugün giriş seviyesi 12 lik bir klima 10 bin liraya rahatça bulunuyor.
Bizim üst seviye dediğimiz daha az elektrik tüketen klimalar ise 20 bin liradan başlıyor 30-35 e kadar gidiyor.

Şunu çok net söyleyebilirim ki 30 milyar verip üst seviye diye aldığınız klima, 10 milyarlık giriş seviyesi klimadan yüzde 30 daha az elektrik tüketir. O da en iyi ihtimalle.
Düşünün artık aradaki fiyat farkını kaç yılda amorti edecek pahalı olan klima.

Dediğim gibi ısıtma için kullanılmayacaksa üst seviye klima gereksizdir.

anladım hocam vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Bugün bir bayiyi aradım. Aşağıdaki klima için 26bin fiyat çekti ama liste fiyatı ben bunu daha düşüreceğim dedi. Dediğiniz gibi 15 civarı 18btu orta halli ya da 2 tane 12 btu 20-25 arasına çıkabilirim kanımca.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Odanın kullanım amacı nedir.

En iyisi olsun, para konusunda sıkıntı yok demişsiniz ilk yazınızda.
Dolayısıyla Toshiba Seiya ve Shorai Edge en iyi cihaz değil.

İllaki toshiba olacaksa daiseki 8 serisinin 16 lığı işinizi görür.
(Normal daiseki çokta performanslı bir cihaz değildir)

ME krigamine
Daiken shira plus
Mhi 18 lik zsx de yabana atılacak bir cihaz değildir
"Resmi Kurum.
85 m2 alan - 15 masa(memur) var çalışan. Ayrıca insanlar gidip geliyor. iki kapı var biri sürekli açık. Havalandırma bu kapılardan sağlanıyor. İyi değil yani

2 adet 18lik beko ekolojik var zaten kurulu olarak.
1 adet 24lük klima daha kurulumu olacak.

Hem ısıtma hem de soğutma olarak kullanılmaktadır.
Yer Şanlıurfa
Oda güneş görmüyor"

18lik Mitsubishi Krigamine Zen yeterli gelir mi?

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Resmi Kurum.
85 m2 alan
2 adet 18lik beko ekolojik var zaten kurulu olarak.
1 adet 24lük klima daha kurulumu olacak.
Hem ısıtma hem de soğutma olarak kullanılmaktadır.
Yer Şanlıurfa
Oda güneş görmüyor
Odanın kullanım amacını su amaçla sordum
egerki toplantı vb işler için kullanıyorsanız
lazım oldukça klimalar devreye alınıyorsa
duvartipleri yetersiz kalır salon tipi daha uygun olacaktır.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Odanın kullanım amacını su amaçla sordum
egerki toplantı vb işler için kullanıyorsanız
lazım oldukça klimalar devreye alınıyorsa
duvartipleri yetersiz kalır salon tipi daha uygun olacaktır.
Salon tipi daha önce vardı fakat yer sıkıntısı sebebi ile duvar tipi alındı daha öncekiler de.
Sürekli kullanılan bir ortam ve günde en az 9-10 saat atif çalışmaktadır. Hem soğuk hem sıcak zamanlarda.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Salon tipi daha önce vardı fakat yer sıkıntısı sebebi ile duvar tipi alındı daha öncekiler de.
Sürekli kullanılan bir ortam ve günde en az 9-10 saat atif çalışmaktadır. Hem soğuk hem sıcak zamanlarda.
Sıcak mod kullanılacağı için tasarım yükü iyi olan makinayı tercih etmeniz gerekir aksi halde çok fazla deforstla karşılaşırsınız.

aşağıdaki makinalar için fiyat teklifi isteyin

Mitsubishi Krigamine
Panasonic Etherea
Daikin Shira Plus

içlerindeki en iyi ısıtma performansı
Panasonic Etherea bilgin olsun.

Geri
Üst Alt