Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Merhaba,
Çalıştığım devlet kurumuna 24 lük klima alacağım. En iyisi olması lazım. Hem soğutma hem de ısıtma amaçlı olacak. Bütçe sıkıntısı yok.
Kurulacak oda tahmini 85 m2
Odada 2 adet Beko 18 lik ekolojik klima var. Isıtma ve soğutma için yeterli değiller. Bu sebeple de üçüncü bir klima alınacak. (aslında arşive de bir klima alınacak toplamda 2 klima alınmış olacak)
Yer Şanlıurfa.

Hangi markanın hangi serisini alsak daha iyi olur?
Konu biraz acil, hızlı dönülş olursa çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkürler.

Mitsubishi Elektrik
Toshiba
Daikin
bayileri var burda

Mitsubishi Elektrik
-Hare 24lük: 29.500₺
-Enviro 24lük: 36.500₺

Toshiba Seiya 24lük: 26.000 ₺

Daikin
-Shira Plus: 46.000 ₺
-Shira Eco: 34.000₺
-Sensira: 29.000₺

Midea Prime 24lük: 25.960₺

Bosch ASX24VW30N: 19.750₺
Bosch BIZMX24629: 18.750₺

Sota Sota Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

altay1914

Yeni Üye
25 Tem 2022
9
28
Merhaba bugün AlaşehirAslantaş soğutmadan Midea 12 Xtreme Save için 12500 TL 9 ay taksitli fiyat aldım . LG Deluxe Sirius 13500 TL , Lg Dual Plus 12000 BTU fiyatı da 13.700 TL . Fiyat Performans açısından hangisini önerirsiniz ? Adem Helvacı Adem Helvacı Sota Sota LG'lerin tüketimleri düşük diye biliyorum uzun vadede tasarruf ettirir mi sizce ? teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba,
Çalıştığım devlet kurumuna 24 lük klima alacağım. En iyisi olması lazım. Hem soğutma hem de ısıtma amaçlı olacak. Bütçe sıkıntısı yok.
Odada 2 adet Beko 18 lik ekolojik klima var. Isıtma ve soğutma için yeterli değiller. Bu sebeple de üçüncü bir klima alınacak. (aslında arşive de bir klima alınacak toplamda 2 klima alınmış olacak)
Yer Şanlıurfa.

Mitsubishi Elektrik
Toshiba
Daikin
bayileri var burda

Mitsubishi Elektrik

Daikin

Ben sabah nasıl görmemişim bu mesajı? Gecikmişiz kusura bakmayın lütfen.

Mitsubishi Electirc Legendera veya Krigaminezen. Tartışmasız ikisinden birisidir benim önerim.
Mitsubishi Electric Enviro ve Hare ise hayal kırıklığı olur aman dikkat

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Merhaba bugün AlaşehirAslantaş soğutmadan Midea 12 Xtreme Save için 12500 TL 9 ay taksitli fiyat aldım . LG Deluxe Sirius 13500 TL , Lg Dual Plus 12000 BTU fiyatı da 13.700 TL . Fiyat Performans açısından hangisini önerirsiniz ? Adem Helvacı Adem Helvacı Sota Sota LG'lerin tüketimleri düşük diye biliyorum uzun vadede tasarruf ettirir mi sizce ? teşekkür ederim
LG dual plus ve Sirius serilerinde kullanılan kompresör aynı bilginiz olsun.
Dual plus 13000tl fiyata satan var.
Wifi ihtiyacınız var mi yoksa LG Dualcool 9600tl çok iyi sahip bu makinadada aynı kompresör kullanılıyor.
Delux Serius serisi için ufak eleştirim olacak
makina ilk çalıştığında kompresör dış unite kasasında titreşim kaynaklı sese neden oluyor.

Midea için adem hocam tonla video çekti ekleneyecek pek birseyim yok.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
LG klimanın verileri (Kendi yaptığım testler anlamında) benim elimde yok o nedenle yorumum objektif olmaz.

Kağıt üstü verilere ise ben hiçbir zaman bakmadım ve itimat etmedim.

Size şöyle basit bir örnek versem ne demek istediğimi anlarsınız.

Geçen gün tüketici dostlarımızdan birisi bana ''Adem abi şu iki klimadan hangisini alayım, birisi senede 250kw, diğeri de 270kw tüketiyormuş'' dedi.

Şimdi buradaki algıya odaklanmanızı rica ediyorum. Tüketicinin o şekilde algılamasını sağlamak için uğraşmış ve başarmışlar.

Yahu hangi iklimde hangi bölgede hangi koşullarda hangi ayarlarda ve kim tarafından nasıl kullanıldığı belli olmayan bir ürün için senelik 270kw nedir ve nasıl tespit edilmiştir? Tamam onlar belli kriterler dahilinde belli ortalamalara göre Sezonsal bla bla diye isimler veriyorlar ama gerçeği yansıtmaz ki gerçek dünyada.

Bunu Midea için LG için Samsung için her marka için belirtiyorum. Bazı rakamsal bilgiler, paylaşılmış olmak için paylaşılıyor.

Kardeşim geçen sene Prime testlerinde Temmuz ayında 180kw yedi bu alet. Kış koşullarında sanırım 300kw dolayında tüketti bir ayda, çok hatırlamıyorum şu an.

Senenin en yüksek tüketim yapılan iki ayının toplamı dahi adamların yıllık tüketim dediği değerin neredeyse iki katı.

Öte yandan bazı internet sitelerine bakıyorum hani şu her şeyi ölçüp her şeyi bildiğini iddia eden siteler. Adamlar X markanın iç ünite ağırlığına 9.6kg yazmışlar, ürüne baktım ve kendi kendime ''Oha'' dedim çünkü o ürünün o kiloda olması garip geldi bana. Hemen bir arkadaşımı aradım çünkü o markanın ürününden tanıdığım bir yetkili yoktu. Onun araya girmesi ile GERÇEK bilgiyi öğrendim ki ürünün gerçek ağırlığı 7.4kg.

Dostlar bir iç ünitede 2.2kg fark demek ne demek biliyor musunuz?

Diyeceğim o ki ben kağıt üstü verilerle bu kıyaslamaları yapmaktan hoşlanmıyorum. Elimdeki markaların verilerini paylaşıp kararı tüketiciye bırakıyorum en güzeli o oluyor.

Elbette ki kişisel yorumluyoruz ancak bunu da ürün pazarlama amacı ile kullanmıyoruz, bize ne hissettirmiş ise onu paylaşıyoruz.

İyiyse iyi, kötüyse kötü bu kadar basit :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
LG dual plus ve Sirius serilerinde kullanılan kompresör aynı bilginiz olsun.
Dual plus 13000tl fiyata satan var.
Wifi ihtiyacınız var mi yoksa LG Dualcool 9600tl çok iyi sahip bu makinadada aynı kompresör kullanılıyor.
Delux Serius serisi için ufak eleştirim olacak
makina ilk çalıştığında kompresör dış unite kasasında titreşim kaynaklı sese neden oluyor.

Midea için adem hocam tonla video çekti ekleneyecek pek birseyim yok.
Abi ben yazarken sen yorumlamışsın, silmeyeyim kalsın artık :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Şuna bir ilave de ben yapayım, Prime üründe kış testlerinde ben de kompresörün dönüş borusunun klima kasasının ön yüzündeki marka yazan yere içeriden temas ettiğini hissettiğim bir ses duydum anlık, sonra kesti.

Aynı sesi bir hafta önce bacanağın ofise gittiğimde soğutma modunda yüksek frekansta çalışan Prime 18000btu klimada duydum.

Bizim Orkun Müdür'e haber verdim, ''acil değil ama çocuklar bir ara baksın, sese neden olan nedir tespit edelim'' dedim. Bakalım ne çıkacak.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Ben sabah nasıl görmemişim bu mesajı? Gecikmişiz kusura bakmayın lütfen.

Mitsubishi Electirc Legendera veya Krigaminezen. Tartışmasız ikisinden birisidir benim önerim.
Mitsubishi Electric Enviro ve Hare ise hayal kırıklığı olur aman dikkat
Estağfurullah ne kusuru Adem abi,
Enviro bakıyordum ama
O zaman enviro iptal.
Başka marka model önerilere açığım. Diğer iki seri çok gereksiz pahalı sanırım. Toshiba fujitsu vs

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
116
38
lg klimalar internette sadece dual eco ve dual cool modelleri satılıyor plus modeli mağazalarda mı oluyor yoksa ben mi bulamıyorum interntte Sota Sota

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

altay1914

Yeni Üye
25 Tem 2022
9
28
Adem Helvacı Adem Helvacı Sota Sota
kıymetli yorumlarınız için teşekkürler . oda 28 m2 olduğundan ve tavanda yüksek olduğundan LG 18000 dualcool almaya karar verdik 13 bin TL civarında bu fiyata yakın Vestel Flora ve Arçelik ekolojikler var tercihi LG'den yana kullanacağız sanırım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Estağfurullah ne kusuru Adem abi,
Enviro bakıyordum ama
O zaman enviro iptal.
Başka marka model önerilere açığım. Diğer iki seri çok gereksiz pahalı sanırım. Toshiba fujitsu vs
Toshiba Seiya 24lük: 26.000 ₺ Toshiba konusunda deneyimim yok

Daikin
-Sensira: 29.000₺ Kompresör Şaibeli (Gree kompresör) Sota Sota kardeşimizi etiketleyelim yorumlasın

Midea Prime 24lük: 25.960₺ Eşanjör boru sıralama sayısı Xtreme den düşük

Bosch ASX24VW30N: 19.750₺ Kendi teknolojileri değil, Marka satıyorlar, Mide üretiyor ama ürünler Midea ana marka kalitesinde değil.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Merhaba,
Yer Şanlıurfa.

Mitsubishi Elektrik
Toshiba
Daikin
bayileri var burda

Mitsubishi Elektrik

Daikin

Toshiba Seiya 24lük ve Shorai Edge 24lük hakkındaki fikirlerinizi alsam üstatlar.
Adem Helvacı Adem Helvacı Sota Sota

Geri
Üst Alt