D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
ürününden aldım 7100 tlye, nasıl üründür tavsiye eder misiniz. yoksa üzerine 2 bin daha koyup başka birşey mi alayım

cbasedb Çevrimdışı

cbasedb

Yeni Üye
6 Tem 2022
8
24 m2 guney dogu cepheye bakan salona Midea Prime 12000 btu aldiktan sonra simdi guney bati cepheye bakan 13m2'lik yatak odamiza da aynisindan almaya karar verdik. Klimadan cok memnun kaldigimizi soyleyebilirim, salonu serinlettikten sonra -ki 15 dakika bile yeterli oluyor- Eco modda yuzde 10 fanla 25 derecede hic uzmuyor acikcasi. Sicaktan cok rahatsiz olmuyoruz, klimayi 1 haftada 3 sefer calistirdik diyebilirim Ama hem yazin gece daha rahat bir uyku icin hem de Antalya sogugunu sevmedigimizden bir klimaya daha ihtiyacimiz olduguna kanaat getirdik.

Kisin salonu ve yatak odasini calistirdigimizda kucuk oda ve kullanmadigimiz buyuk odayi kapali tutarak 7 m2'lik bir hol ve yine 10m2'lik bir mutfagi acik tutarsak genel bir iklimlendirme saglayip saglayamayacagimizi merak ediyoruz.

Enerji tuketimi konusunda soyle dusunuyoruz, cok soguk bir ilden tasindik, 3+1 evi kombiyle isitma maliyetinin bu sene 1000-1500 arasi gelecegi konusunda suphemiz yok, o sebeple 1500 lira bile elektrik gelse evde mutlu oldugumuz surece gozumuze gelmeyecektir. İlk defa klima kullanan insanlar oldugumuzdan yorumlariniz bizim icin cok degerli olacak.

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Çok ucuza 12000 btu luk klima var 7500₺. Kumadasına bakmanız lazım soğut ısıt 😂
Hocam yalnız bu kumandasıyla dalga geçtiğiniz klimanın dış ünite kondanseri 1.5 sıra, kompresörü LG ve nominal’de 10.800 BTU :)

Airfel gibi tek sıra kondanser ve nominalde 9.000 BTU kompresöre sahip değil :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
ürününden aldım 7100 tlye, nasıl üründür tavsiye eder misiniz. yoksa üzerine 2 bin daha koyup başka birşey mi alayım
Midea Prime ilgili konu başlığı

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,124
43
Hocam yalnız bu kumandasıyla dalga geçtiğiniz klimanın dış ünite kondanseri 1.5 sıra, kompresörü LG ve nominal’de 10.800 BTU :)

Airfel gibi tek sıra kondanser ve nominalde 9.000 BTU kompresöre sahip değil :)
Bence kağıt üstünde öyle yazıyordur. Seer ve scop değeri nominal değeri 9000 btu olan airfelden bile kötü.

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Bence kağıt üstünde öyle yazıyordur. Seer ve scop değeri nominal değeri 9000 btu olan airfelden bile kötü.
Hocam şaka yapıyorum ama görüyorum ki forumlarda Vestel klimalara karşı bir ön yargı, kesinlikle alınmaz eve sokulmaz gibi bir algı var. Ben aldım 3 ay önce, Vestel Flora 12’lik Wifili yeni seri bir cihaz. Hatay gibi sıcak bir yerde yaşıyorum düşünün bugün gölgede sıcaklık 39 derece idi. Odam 23 m2, ara kat fakat öğlen 2’den güneş batana kadar büyük pencereden içeri full güneş giriyor. Yani klima kapalıyken içerisi 33-34 derece oluyor ve yanıyor.

25 dereceye SET’li 24 saat çalışıyor, tüketim bir ayda 350 KW. Yani günde 11.6 KW saatte 0.48 KW yapar.

Ben Airfel’in Baymağın veya başka giriş sınıfı bir cihazın bu şartlarda daha az yakacağını düşünmüyorum, oda büyük 23 m2 12’lik klima için bence sınıra yakın bir değer ve yer Hatay. Buna Midea Prime falan’da dahil. Bu cihazi 8000 liraya aldım ben, Wifisi gayet güzel stabil çalışıyor, iç ünite sessiz. Abartmıyorum gerçekten çok sessiz. Dış ünite sesi olması gerektiği kadar.

Neden alınmaz, neden eve koyulmaz diyorlar anlamıyorum, klima işte görevini yapıyor soğutuyor sessiz çalışıyor tüketimi çok fazla değil.

Bu arada Vestel Flora’da gerçekten 1.5 sıra kondanser ve 10800 BTU nominal LG kompresör var :) Kondanser ve eşanjörler bakır :)

Şuan Türkiye’de en çok satan klimada Vestel Flora. E ticaret sitelerinde en çok tercih edilenler arasında. Yüzlerce yorum var ve yorumların %90’ı olumlu.

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Hocam şaka yapıyorum ama görüyorum ki forumlarda Vestel klimalara karşı bir ön yargı, kesinlikle alınmaz eve sokulmaz gibi bir algı var. Ben aldım 3 ay önce, Vestel Flora 12’lik Wifili yeni seri bir cihaz. Hatay gibi sıcak bir yerde yaşıyorum düşünün bugün gölgede sıcaklık 39 derece idi. Odam 23 m2, ara kat fakat öğlen 2’den güneş batana kadar büyük pencereden içeri full güneş giriyor. Yani klima kapalıyken içerisi 33-34 derece oluyor ve yanıyor.

25 dereceye SET’li 24 saat çalışıyor, tüketim bir ayda 350 KW. Yani günde 11.6 KW saatte 0.48 KW yapar.

Ben Airfel’in Baymağın veya başka giriş sınıfı bir cihazın bu şartlarda daha az yakacağını düşünmüyorum, oda büyük 23 m2 12’lik klima için bence sınıra yakın bir değer ve yer Hatay. Buna Midea Prime falan’da dahil. Bu cihazi 8000 liraya aldım ben, Wifisi gayet güzel stabil çalışıyor, iç ünite sessiz. Abartmıyorum gerçekten çok sessiz. Dış ünite sesi olması gerektiği kadar.

Neden alınmaz, neden eve koyulmaz diyorlar anlamıyorum, klima işte görevini yapıyor soğutuyor sessiz çalışıyor tüketimi çok fazla değil.

Bu arada Vestel Flora’da gerçekten 1.5 sıra kondanser ve 10800 BTU nominal LG kompresör var :) Kondanser ve eşanjörler bakır :)

Şuan Türkiye’de en çok satan klimada Vestel Flora. E ticaret sitelerinde en çok tercih edilenler arasında. Yüzlerce yorum var ve yorumların %90’ı olumlu.
Elektrik tüketimini wattmetre ile mi ölçtünüz.

Çok ucuza 12000 btu luk klima var 7500₺. Kumadasına bakmanız lazım soğut ısıt 😂
Bence gayet güzel klima vestel üretimi ve lg komresörlü bir cihaz.

Yerli üretim olan cihazlarda ısıt-soğut-buz çözme gibi türkçe ibareler oluyor.

Kullanım amacına uygun durumlarda alınabilecek bir cihaz.

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Elektrik tüketimini wattmetre ile mi ölçtünüz.

Bence gayet güzel klima vestel üretimi ve lg komresörlü bir cihaz.

Yerli üretim olan cihazlarda ısıt-soğut-buz çözme gibi türkçe ibareler oluyor.

Kullanım amacına uygun durumlarda alınabilecek bir cihaz.
Hayır wattmetre ile ölçmedim, cihazım Wifi’li ve Vestel’in mobil uygulamasında elektrik sarfiyatını hem kw cinsinden hem TL cinsinden görebiliyorum. Hem aylık olarak hemde günlük. Mesela bu özellik çoğu üst düzey klimada bile yok, hiç kimse bunlardan bahsetmiyor.
Eco modu, follow me, sessiz ve ultra sessiz modu, wifi, otomatik temizleme, ışıklı kumanda, ionizer. Bunlar yabana atılacak özellikler değil.
Ama forumlarda görüyorum Vestel’mi salla gitsin…
SEER 6.6 SCOP 4.0 bu arada A++/A+

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Hayır wattmetre ile ölçmedim, cihazım Wifi’li ve Vestel’in mobil uygulamasında elektrik sarfiyatını hem kw cinsinden hem TL cinsinden görebiliyorum. Hem aylık olarak hemde günlük. Mesela bu özellik çoğu üst düzey klimada bile yok, hiç kimse bunlardan bahsetmiyor.
Eco modu, follow me, sessiz ve ultra sessiz modu, wifi, otomatik temizleme, ışıklı kumanda, ionizer. Bunlar yabana atılacak özellikler değil.
Ama forumlarda görüyorum Vestel’mi salla gitsin…
SEER 6.6 SCOP 4.0 bu arada A++/A+
Güle güle kullanın hocam çöp falan da değil cihazınız. En düşük tüketim kaç watt gördünüz örneğin 100-150 wattlarda çalışıyormu cihaz soğutma yaparken.

+40 derece sıcaklıklarda lg-baymak-midea-airfel-demir döküm vs. vs. Gibi birçok giriş seviyesi klimalar aynı elektriği tüketir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Güle güle kullanın hocam çöp falan da değil cihazınız. En düşük tüketim kaç watt gördünüz örneğin 100-150 wattlarda çalışıyormu cihaz soğutma yaparken.

+40 derece sıcaklıklarda lg-baymak-midea-airfel-demir döküm vs. vs. Gibi birçok giriş seviyesi klimalar aynı elektriği tüketir.
Klimanın 100-150watt kadar düşebilmesi için
kompresör ve yazılımın buna uygun olması gerekir.
Düşük HZ çalışmaya uygun olmayan kompresörü az yaksın diye daha az sürerseniz.

Bakınız
Kompresör kafa vurmaya başlar.

Vestel klimalardan 400-500w altına düşmesini beklemeyin.!!!
buna uygun yazılımsal altyapı yok.
(varsada biz göremedik)

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Klimanın 100-150watt kadar düşebilmesi için
kompresör ve yazılımın buna uygun olması gerekir.
Düşük HZ çalışmaya uygun olmayan kompresörü az yakın diye daha az sürerseniz.

Bakınız
Kompresör kafa vurmaya başlar.

Vestel klimalardan 400-500w altına düşmesini beklemeyin.!!!
buna uygun yazılımsal altyapı yok.
(varsada biz göremedik)
Ustacım yazdığın konu hakkında bilgiye vakıfım.

Ben cihazın vestel olduğunu okuyunca özellikle sordum 100-150 wattlara düşebiliyor mu diye.

Belki bir ümit Vestel yeni cihazlarda şu alt devirlere düşebilme işini çözmüştür diye sordum.

Geri
Üst Alt