Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,503
Ustacım yazdığın konu hakkında bilgiye vakıfım.

Ben cihazın vestel olduğunu okuyunca özellikle sordum 100-150 wattlara düşebiliyor mu diye.

Belki bir ümit Vestel yeni cihazlarda şu alt devirlere düşebilme işini çözmüştür diye sordum.
Kullanici kitlesi genel itibariyle dar gelirli olduğu için ekstradan emek çabaya gerek görmüyorlar.

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Kullanici kitlesi genel itibariyle dar gelirli olduğu için ekstradan emek çabaya gerek görmüyorlar.
Giriş sınıfı makinelerde halen Lg ve Midea dan başka alt frekanslara düşebilen cihaz yok sanırım değilmi ustam.
Yeni üretim gree cihazlarda durum halen aynı mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,503
Giriş sınıfı makinelerde halen Lg ve Midea dan başka alt frekanslara düşebilen cihaz yok sanırım değilmi ustam.
Yeni üretim gree cihazlarda durum halen aynı mı?
LG ve Midea alt frekans işini çok iyi başarıyorlar.
Samsung bu konuda iyi ama alüminyum oluşu nedeniyle listemizin dışında.

Panasonic, Toshiba, MHI, vb köklü markaların fiyatları nedeniyle artık sahalarda göremiyoruz.
haliyle inceleme durumuda olmuyor.
Katalog verisi üzerinden atıp tutuyoruz.

2 sene sonra
seg mi, vestel mi , altus mu diye tavsiye talepleri gelirse hiç şaşırmam.

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Arçelik klimaların içinde LG kompresör var.
Vestel klimaların içinde de LG kompresör var.
Arçelik 200 watt’lara inebiliyorken Vestel inemiyor, aslında kompresör müsait ama yazılımda sınıfta kalıyor Vestel. Belki de vibrasyondan korkuyor mâlum dış ünite malzeme kalitesi biraz düşük.

Ofisimde Altus 18’lik Inverter klima var R32 gazlı 1 sene önce aldım. Bu kendini kısma konusunda Arçelik-LG üretimi cihazlar çok iyi, şöyle söyleyim 18’lik cihaz 200 wattlara kadar kısabiliyor.

Ama soğutmuyor abi, Altus ALK1840. LG-Arçelik üretimi klima R32 gazlı çalıştığı ortam 35 m2 zorlu bir ortamda çalışıyor ofisin üstü boş çatısı yok direkt güneş tavandan ofise düşüyor. Ama hiç mi yetmez bir klima, 18 derecede full fanda çalışıyor 1-2 derece ancak düşürüyor içeriyi. Performansından hiç memnun değilim.

Herşey düşük watt, kendini kısma falan değil bence, cihazın performansı da çok önemli.

Adem Helvacı hocam çok güzel testler videolar yayınlıyor, ama hep tüketim üzerine. Mesela Midea Xtreme Save, gördüğümüz kadarıyla tüketim konusunda üzmeyecek bir cihaz. Ama performansından hiç bahsetmiyoe hocamız, soğutması nasıl mesela ?

Soğutmadıktan sonra az yaksa ne çok yaksa ne.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Sıcak mod kullanılacağı için tasarım yükü iyi olan makinayı tercih etmeniz gerekir aksi halde çok fazla deforstla karşılaşırsınız.

aşağıdaki makinalar için fiyat teklifi isteyin

Mitsubishi Krigamine
Panasonic Etherea
Daikin Shira Plus

içlerindeki en iyi ısıtma performansı
Panasonic Etherea bilgin olsun.
Panasonic klima malesef bayi ve servis olarak yok Şanlıurfa’da

krigamine 18lik var stoklarda 30.000₺
Daikin shira Plus 24lük (22lik de olabilir) yanlış hatırlamıyorsam 43bindi

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Arçelik klimaların içinde LG kompresör var.
Vestel klimaların içinde de LG kompresör var.
Arçelik 200 watt’lara inebiliyorken Vestel inemiyor, aslında kompresör müsait ama yazılımda sınıfta kalıyor Vestel. Belki de vibrasyondan korkuyor mâlum dış ünite malzeme kalitesi biraz düşük.

Ofisimde Altus 18’lik Inverter klima var R32 gazlı 1 sene önce aldım. Bu kendini kısma konusunda Arçelik-LG üretimi cihazlar çok iyi, şöyle söyleyim 18’lik cihaz 200 wattlara kadar kısabiliyor.

Ama soğutmuyor abi, Altus ALK1840. LG-Arçelik üretimi klima R32 gazlı çalıştığı ortam 35 m2 zorlu bir ortamda çalışıyor ofisin üstü boş çatısı yok direkt güneş tavandan ofise düşüyor. Ama hiç mi yetmez bir klima, 18 derecede full fanda çalışıyor 1-2 derece ancak düşürüyor içeriyi. Performansından hiç memnun değilim.

Herşey düşük watt, kendini kısma falan değil bence, cihazın performansı da çok önemli.

Adem Helvacı hocam çok güzel testler videolar yayınlıyor, ama hep tüketim üzerine. Mesela Midea Xtreme Save, gördüğümüz kadarıyla tüketim konusunda üzmeyecek bir cihaz. Ama performansından hiç bahsetmiyoe hocamız, soğutması nasıl mesela ?

Soğutmadıktan sonra az yaksa ne çok yaksa ne.
9 luk yeni lg dual serisiyle 39 metre salon soğutuyor arkadaşım ve Nazilli gibi 40 derecenin altına pek düşmeyen bir ilçede, üstelik salon güney ve batı cepheli.
Saat 14:00 ile 20:00 arası cihaz 600 waat ile çalışıyor diğer saatlerde 200 waat ile çalışıyor.

Ben evimdede lg kullanıyorum 10 metrekare odada 60-120 watt arası geziniyor cihaz geceleri. Öğle sıcağında ise 200 en fazla 500 watt aralığında çalışıyor.

Aynı şekilde abim de dahil birçok arkadaşıma Lg aldırdım hepside teşekkür ediyorlar bana.

Buradaki amaç Lg yi övmek falan değil daha öncede yazdığım gibi bu cihazlar giriş seviyesi cihazlar dış ortam sıcaklığı +35 derecenin üzerine çıktığında lg-midea-d.döküm-vestel-baymak-airfel vs. vs. Tüm giriş seviyesi cihazlar aynı elektriği tüketir.

Düşük frekanslara düşebilen cihazlar 24 saatlik kullanımda büyük tasarruf ve konfor yaşatır kullanıcıya. Bu yüzden cihazın 100 wattlarda çalışabilme yeteneği önemlidir kanımca.

Ofisinizdeki klimanın soğutamaması kadar doğal birşey olamaz ortam çok yalıtımsız ve küçük bir alanda değil.

Hiçbir zaman marka odaklı yaklaşmak mantıklı değildir, kullanıma yönelik fayda ve performans odaklı yaklaşırım her zaman ev elektroniğine.

Panasonic klima malesef bayi ve servis olarak yok Şanlıurfa’da

krigamine 18lik var stoklarda 30.000₺
Daikin shira Plus 24lük (22lik de olabilir) yanlış hatırlamıyorsam 43bindi
Krigamine 30 bine iyiymiş.
Daiken hakkından fazla para istiyor. Tv deki reklam parasınıda tüketiciden çıkarıyorlar.

Her zaman demişimdir daiken klima alırken isim hakkı ve reklam parasınıda göze almak gerek.

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
9 luk yeni lg dual serisiyle 39 metre salon soğutuyor arkadaşım ve Nazilli gibi 40 derecenin altına pek düşmeyen bir ilçede, üstelik salon güney ve batı cepheli.
Saat 14:00 ile 20:00 arası cihaz 600 waat ile çalışıyor diğer saatlerde 200 waat ile çalışıyor.

Ben evimdede lg kullanıyorum 10 metrekare odada 60-120 watt arası geziniyor cihaz geceleri. Öğle sıcağında ise 200 en fazla 500 watt aralığında çalışıyor.

Aynı şekilde abim de dahil birçok arkadaşıma Lg aldırdım hepside teşekkür ediyorlar bana.

Buradaki amaç Lg yi övmek falan değil daha öncede yazdığım gibi bu cihazlar giriş seviyesi cihazlar dış ortam sıcaklığı +35 derecenin üzerine çıktığında lg-midea-d.döküm-vestel-baymak-airfel vs. vs. Tüm giriş seviyesi cihazlar aynı elektriği tüketir.

Düşük frekanslara düşebilen cihazlar 24 saatlik kullanımda büyük tasarruf ve konfor yaşatır kullanıcıya. Bu yüzden cihazın 100 wattlarda çalışabilme yeteneği önemlidir kanımca.

Ofisinizdeki klimanın soğutamaması kadar doğal birşey olamaz ortam çok yalıtımsız ve küçük bir alanda değil.

Hiçbir zaman marka odaklı yaklaşmak mantıklı değildir, kullanıma yönelik fayda ve performans odaklı yaklaşırım her zaman ev elektroniğine.

Daiken hakkından fazla para istiyor. Tv deki reklam parasınıda tüketiciden çıkarıyorlar.

Her zaman demişimdir daiken klima alırken isim hakkı ve reklam parasınıda göze almak gerek.
Hocam LG’nin sitesinde minimum tüketim 200 watt diyor, sizin cihazınız nasıl 60-120 watt’a kadar düşebiliyor ?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
562
Düşüyor sadece benim cihazım değil tüm dual serileri düşüyor. Gece uyumasıda çok güzel oluyor, hafif serinlik olunca üşümüyor insan.

Gece 0.1i gördüm lg dual cool 12binlikte.

Dış ortama vs göre de değişiyordur. Genelde de 0.2.

Ben de herkese tavsiye ediyorum. Kwı 2 liradan hesaplayınca Seg vs ile aradaki 2 bin liralık fark elektrik faturasından çıkıyor zaten. Tabi o da kullanıma süresine göre vs.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153

Legendira 24lük ten iki tane almak mı krigamine 18likten 3 tane almak mı daha mantıklı. 85-90 m2 işyeri için. 15 masa-memur artı gelen giden vatandaş. Havalandırması iyi olmayan yer. Güneş görmüyor. Yalıtımı iyi diyebiliriz.

Toshiba seiya 24lük fiyatı 26.000₺ stokta var diye. Yoksa 30.000₺
Toshiba shorai edge 24lük de 35 bin civarı

siz olsanız nasıl bir uygulama yapardınız

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
Legendira 24lük ten iki tane almak mı krigamine 18likten 3 tane almak mı daha mantıklı. 85-90 m2 işyeri için. 15 masa-memur artı gelen giden vatandaş. Havalandırması iyi olmayan yer. Güneş görmüyor. Yalıtımı iyi diyebiliriz.

Toshiba seiya 24lük fiyatı 26.000₺ stokta var diye. Yoksa 30.000₺
Toshiba shorai edge 24lük de 35 bin civarı

siz olsanız nasıl bir uygulama yapardınız
Ben konunun uzmanı değilim, yazdıklarım fikir alışverişinden öteye geçemez.

Hadi başlayalım fikir alışverişine, ben olsam toshibaları direkt elerdim, shorai edge serisinin fiyatı uygun olsaydı belki düşünebilirdim ama o modelide pahalı.

Toşhibaları eledikten sonra geriye Mitsubishiler kalıyor, ben olsam 3 tane krigamine 18 liği birbirine eşit uzaklıklarla duvara monte ettirirdim.

2 tane 24 lüktense 3 tane 18 lik daha konforlu iklimlendirir alanı.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Ben konunun uzmanı değilim, yazdıklarım fikir alışverişinden öteye geçemez.

Hadi başlayalım fikir alışverişine, ben olsam toshibaları direkt elerdim, shorai edge serisinin fiyatı uygun olsaydı belki düşünebilirdim ama o modelide pahalı.

Toşhibaları eledikten sonra geriye Mitsubishiler kalıyor, ben olsam 3 tane krigamine 18 liği birbirine eşit uzaklıklarla duvara monte ettirirdim.

2 tane 24 lüktense 3 tane 18 lik daha konforlu iklimlendirir alanı.
24lükler en üst seri olan legendria ama, bu fark ettirmez mi?

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30
24lükler en üst seri olan legendria ama, bu fark ettirmez mi?
Ne kadar fark var performans anlamında detaylıca incelemek lazım, fiyatında ne kadar fark var orasıda önemli. Yani karar sana kalmış hocam.

Benim aklımda iki cihaz hemen hemen aynı sadece legrand görsellik olarak üstün diye kalmış. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Ne kadar fark var performans anlamında detaylıca incelemek lazım, fiyatında ne kadar fark var orasıda önemli. Yani karar sana kalmış hocam.

Benim aklımda iki cihaz hemen hemen aynı sadece legrand görsellik olarak üstün diye kalmış. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.
Legendria 24lük 53bin civarı

Geri
Üst Alt