Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Merhaba sadece ısıtma amaçlı 16-17 M2 lik odaya kaira Dtxr25 9 bin btu almayı düşünüyorum.12 bin btu ile arada 500 TL fark var ancak ben elektrik tüketimi az olur düşüncesiyle düşük btu tercih ediyorum.Sizce bu doğru bir düşünce midir?

Odada 12 bin btu eskilerde çok kullanılan on off beko var ahım şahım olmasa da işini görüyor.İnverter klimaya geçmemin nedeni hem bekonun yüksek dış ünite sesinden kurtulmak hem de tasarruf yapmak ayrıca klima da wifi olması, Daikin servisi ve fiyat avantajı da var.Bildiğim kadarıyla midea ile aynı klima ama bu klimanın tüketim değerlerini bulamadım.
Benzer alanda hem ısıtma hem de soğutma için Airfel marka 12.000 BTU luk R410 gazlı olan modeli kullanıyorum. Yazın soğutmada 25-26 derecede günde 12-15 saat kadar kullanıyoruz evde bulaşık, çamaşır, çamaşır kurutma ve termosifonda çalışıyor 250-350 TL arası gelmekte. Kışın ısıtmada ise 30 derecede günde 15 saat üzeri kullanıyoruz 700-1000 TL arası gelmekte. Airfel in yeni nesil R32 gazlı olanları üretilmiş onlar daha iyi olabilir.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Bana en yüksek 1800 geldi bu sene.Biri 21 bin btu mhi inverter diğeri 12 bin btu on off beko.Mhi 5-6 saat Beko 8-10 saat çalışıyor.Yazın 250-300 geliyor normalde.Bir de kışın haftada 3-4 saat çalıştırdığım küçük bir güneş enerjisi deposu var.Yüksek faturam bekodan mı kaynaklanıyor emin değilim.
Kaira hakkında bilginiz var mı?Airfel de midea üretimi biliyorum

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Bana en yüksek 1800 geldi bu sene.Biri 21 bin btu mhi inverter diğeri 12 bin btu on off beko.Mhi 5-6 saat Beko 8-10 saat çalışıyor.Yazın 250-300 geliyor normalde.Bir de kışın haftada 3-4 saat çalıştırdığım küçük bir güneş enerjisi deposu var.Yüksek faturam bekodan mı kaynaklanıyor emin değilim.
Kaira hakkında bilginiz var mı?Airfel de midea üretimi biliyorum
Kullandığı gaz farkı hariç aynıdır bence.

C Çevrimdışı

ceffry

Yeni Üye
27 Şub 2021
7
48
Merhaba sadece ısıtma amaçlı 16-17 M2 lik odaya kaira Dtxr25 9 bin btu almayı düşünüyorum.12 bin btu ile arada 500 TL fark var ancak ben elektrik tüketimi az olur düşüncesiyle düşük btu tercih ediyorum.Sizce bu doğru bir düşünce midir?

Odada 12 bin btu eskilerde çok kullanılan on off beko var ahım şahım olmasa da işini görüyor.İnverter klimaya geçmemin nedeni hem bekonun yüksek dış ünite sesinden kurtulmak hem de tasarruf yapmak ayrıca klima da wifi olması, Daikin servisi ve fiyat avantajı da var.Bildiğim kadarıyla midea ile aynı klima ama bu klimanın tüketim değerlerini bulamadım.
30 nolu mesaja bak degerler yazıyor

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
R ruzgar Kaira ve Airfel tüketim bilgileri.

IMG_7653e24c8d8a5b60944c.jpg
IMG_20220810_203937.jpg

R Çevrimdışı

Rakbenadam

Yeni Üye
28 Tem 2022
19
30

Düşünceniz yanlış bence.
12 lik alırdım ben olsam.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Pitbull Pitbull Teşekkürler resimler için.

Sn C ceffry siz bu klimayı kullanıyorsunuz sanırım.30. iletiye bakınca farkettim.Şu an memnun musunuz? Kompresörü nasıl çalışıyor bunların çok ses var mı? Elektrik tüketimi LG dual ile karşılaştırınca az da olsa yüksek gibi geldi.Gerçi ben 9 bin btu alacağım.Değerler daha düşük olmalı.

R Rakbenadam

12 ve 9 arasında tüketim olarak fark olmaz mı diyorsunuz?

C Çevrimdışı

ceffry

Yeni Üye
27 Şub 2021
7
48
Pitbull Pitbull Teşekkürler resimler için.

Sn C ceffry siz bu klimayı kullanıyorsunuz sanırım.30. iletiye bakınca farkettim.Şu an memnun musunuz? Kompresörü nasıl çalışıyor bunların çok ses var mı? Elektrik tüketimi LG dual ile karşılaştırınca az da olsa yüksek gibi geldi.Gerçi ben 9 bin btu alacağım.Değerler daha düşük olmalı.

R Rakbenadam

12 ve 9 arasında tüketim olarak fark olmaz mı diyorsunuz?
tüketim değeri olarak söyle dıyeyım gecen ay 430 tl geldı elektrık.10 gün evde yoktum.en üst kat ve ve basık bir evde yım. yukseklık 2.30 cıvarı.klıma saat 12 sabah 7 24 derecede calısıyor.sürekli. diğer saatler de mıtsubıshı hare klima klıma sureklı calısıyor oda 24 derecede.yanı 24 saat calısan klıma var evde.bu ay daha saglıklı bır fatura gelecek.27 derecede falan evde durulmuyor.yıne sıcak gelıyor.guun dogumundan batımına kadar gunes görüyorum. marmara bölgesindeyim saygılar.kompressor sessız sorun yok.12000 lık klıma

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Burak1panel

Yeni Üye
22 Şub 2020
3
33
Merhabalar salon için bir klima almak istiyorum aslında 9000TL ye baymak 12000btu klima almayı düşünüyordum fakat araştırdıkça aklım karıştı. Soğutma amaçlı kullanılacak. Salon ince uzun dikdörtgen şeklinde kaç mt2 bilmiyorum fakat orta boyutta denebilir. Ufak bebek olduğu için aşırı bir soğutma istemiyorum eşimde rahatsız oluyor fakat stabil şekilde 22-23 derecede evi tutabilse yeterli hava dağılımı yumuşak olsun, çarpmasın gibi konulara önem veriyorum. Sizce hangisini almam daha mantıklı olur.

Lg Uv Artcool S3-M12JARGA 12.000 Btu/h A++ Sınıfı R32 Inverter Split Klima (AC12BH) 13bin tl civarı
MİDEA XTREME SAVE 12 BTU Duvar Tipi Klima 13bin TL civarı
MİDEA All EASY PRO 12 BTU Duvar Tipi Klima 16.500TL
Baymak elegant plus 12 9000TL
Vestel Flora Doğa 12btu wifi 8500TL

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Arkadaşlar multisplit klima kullanan var mı. İş yerinde vs tavan tipi. Kliniğe asma tavan yaptirip elimdeki klimalari satıp bu Multisplit klimalardan takdirmayi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz neler olurdu

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,889
Merhabalar salon için bir klima almak istiyorum aslında 9000TL ye baymak 12000btu klima almayı düşünüyordum fakat araştırdıkça aklım karıştı. Soğutma amaçlı kullanılacak. Salon ince uzun dikdörtgen şeklinde kaç mt2 bilmiyorum fakat orta boyutta denebilir. Ufak bebek olduğu için aşırı bir soğutma istemiyorum eşimde rahatsız oluyor fakat stabil şekilde 22-23 derecede evi tutabilse yeterli hava dağılımı yumuşak olsun, çarpmasın gibi konulara önem veriyorum. Sizce hangisini almam daha mantıklı olur.

Lg Uv Artcool S3-M12JARGA 12.000 Btu/h A++ Sınıfı R32 Inverter Split Klima (AC12BH) 13bin tl civarı
MİDEA XTREME SAVE 12 BTU Duvar Tipi Klima 13bin TL civarı
MİDEA All EASY PRO 12 BTU Duvar Tipi Klima 16.500TL
Baymak elegant plus 12 9000TL
Vestel Flora Doğa 12btu wifi 8500TL
bütçeniz kısıtlıysa lg dualcool :ok 9600tl

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,889
Arkadaşlar multisplit klima kullanan var mı. İş yerinde vs tavan tipi. Kliniğe asma tavan yaptirip elimdeki klimalari satıp bu Multisplit klimalardan takdirmayi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz neler olurdu
tavan tipleri estetik anlam benimde çok hoşuma gidiyor ama kurulum maliyeti anlamında sizi üzebilir.
ayrıca mono klimalara göre enerji verimlilikleri düşük olur.
oluşabilecek arızalarda tüm sistem devre dışı kalabilir.

Bu olumsuzlukları göz önünde bulundurun.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
188
22
tavan tipleri estetik anlam benimde çok hoşuma gidiyor ama kurulum maliyeti anlamında sizi üzebilir.
ayrıca mono klimalara göre enerji verimlilikleri düşük olur.
oluşabilecek arızalarda tüm sistem devre dışı kalabilir.

Bu olumsuzlukları göz önünde bulundurun.
Tavan tipleri estetik olarak daha kötü değil mi ya tavan alcalacak görüntüsü çok hoş değil çok güçlü geldikleri için 48000btu alıp üst kata takıp 2 katı da soğutsam mi diye düşünüyorum ben

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,889
Tavan tipleri estetik olarak daha kötü değil mi ya tavan alcalacak görüntüsü çok hoş değil çok güçlü geldikleri için 48000btu alıp üst kata takıp 2 katı da soğutsam mi diye düşünüyorum ben
tavan tipi klimalar normal ev kullanimlarina uygun olmaz.
Çünkü tavan yüklediği standart 2.70mt'dir.

Kuralalacak alan 3mt üstünde olmalı ki zaten arkadaş işyerine kurmak istediğini belirtmiş.

Geri
Üst Alt