memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
44
Klima araştırırken bu lg klima için sota ustanın olumlu yorumu üzerine lg klimayı paylaşılan link üzerinden aldım. Gemlik teyim umarım yakınlarda servis vardır. Bazı alan kişiler wifi siz modelin geldiğini yazmış lar. Umarım sorun çıkmaz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Klima araştırırken bu lg klima için sota ustanın olumlu yorumu üzerine lg klimayı paylaşılan link üzerinden aldım. Gemlik teyim umarım yakınlarda servis vardır. Bazı alan kişiler wifi siz modelin geldiğini yazmış lar. Umarım sorun çıkmaz.
plus modelini aldıysanız wifi kitli gelir.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
454
34
Teşekkür ederim ustam. Wi-fi özelliği var diye şu ürüne karar kılıp 25200₺ 'ye sipariş geçtik. İnşallah memnun kalırız

Şu ürünü kayın babam gil için almıştım. 2 gün önce klimayı takmışlar.

Manisa Lg teknik servisine ayrı bir not bırakmak istiyorum. Servis gelince klimaya vakumlama yapılmasını istedik. Servis çalışanı, biz vakumlama yapmadan kesinlike ürün montajı yapmıyoruz cevabını verdi. Ürünü vakumlayıp güzelce montajını yaptılar. İlgi alakaları üst düzeydeydi. Sezarın hakkı sezara...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Şu ürünü kayın babam gil için almıştım. 2 gün önce klimayı takmışlar.

Manisa Lg teknik servisine ayrı bir not bırakmak istiyorum. Servis gelince klimaya vakumlama yapılmasını istedik. Servis çalışanı, biz vakumlama yapmadan kesinlike ürün montajı yapmıyoruz cevabını verdi. Ürünü vakumlayıp güzelce montajını yaptılar. İlgi alakaları üst düzeydeydi. Sezarın hakkı sezara...
tekrardan hayırlı olsun. Ilerleyen dönemde kullanım ve tüketim tecrübelerinizi de bekliyoruz.

E Çevrimdışı

e398ci

Yeni Üye
12 Eyl 2022
19
47
Merhaba daha öncede yazmistim. 2 adet klima ile evimi yaz kis iklimlendirmek istiyorum. Evin plan Resminde görüldüğü üzere sizin tavsiyesiniz sayesinde guney cephe Sarı alana 12lik cihaz düşünüyorum. Fakat kuzey cephede durum biraz karışık. Ne yazıkki bu odada kapiyi görecek şekilde montaj için yer yok. Bir kaç montaj yeri seçeneğini cizmeyecalistim. Pembe, mavi ve siyah konumlar. Pembe konum iyi gibi fakat dezavantajı yatakların üzerinde kalıyor. Siyah konum yatakların tam karşısı fakat kapıya ters yönde ufleme yönü var. Mavi konum ortadaki kirisin üzerine montaj. Görsel olarak degil ama konfor olarak en iyi yer gibi. Bu konumda nasıl olur hiç fikrim yok. Mavi konumda önünde 350cm arkasında ise 200cm bir uzaklık mevcut. Esas merak ettiğim arkada kalan 6m2 alan yeteri kadar ısınıp soğuyacak mi?

20230915_14374141ec91daae02e4f9.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Merhaba daha öncede yazmistim. 2 adet klima ile evimi yaz kis iklimlendirmek istiyorum. Evin plan Resminde görüldüğü üzere sizin tavsiyesiniz sayesinde guney cephe Sarı alana 12lik cihaz düşünüyorum. Fakat kuzey cephede durum biraz karışık. Ne yazıkki bu odada kapiyi görecek şekilde montaj için yer yok. Bir kaç montaj yeri seçeneğini cizmeyecalistim. Pembe, mavi ve siyah konumlar. Pembe konum iyi gibi fakat dezavantajı yatakların üzerinde kalıyor. Siyah konum yatakların tam karşısı fakat kapıya ters yönde ufleme yönü var. Mavi konum ortadaki kirisin üzerine montaj. Görsel olarak degil ama konfor olarak en iyi yer gibi. Bu konumda nasıl olur hiç fikrim yok. Mavi konumda önünde 350cm arkasında ise 200cm bir uzaklık mevcut. Esas merak ettiğim arkada kalan 6m2 alan yeteri kadar ısınıp soğuyacak mi?

Aceleniz yoksa bunun üzerinde aksam çalışak olur mu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102

siyah alan kesinlikle olmaz sizi perişan eder.
pembe konum bana göre en uygun yer kanat acısını dogru ayarladığında tüm hava üzerinizden geçip gider ki benim yatak odasında aynı bu şekilde.
tam başımızın üzerinden hole doğru üflüyor.

Mavi konumda tam randıman alamayabilirsiniz.

I Çevrimdışı

ilhamin

Yeni Üye
15 Kas 2023
12
44
yeni üye oldum kusura bakmayın. Beko ekolojik inverter kullanıcısıyım yani çok memnun değilim ama kötüde değil. Şuan kvalidem bana klima al dedi . Çanakkale de oturuyoruz klimanın dış ünite öğlen birden sonra direk akşama kadar güneş alıyor . Ben Vestel buzz serisini düşünüyorum 55 derecede çalıştığı için . Ama tek bir açıklama dahi bulamadım . Yardım ederseniz çok sevinirim saygılarımla

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
yeni üye oldum kusura bakmayın. Beko ekolojik inverter kullanıcısıyım yani çok memnun değilim ama kötüde değil. Şuan kvalidem bana klima al dedi . Çanakkale de oturuyoruz klimanın dış ünite öğlen birden sonra direk akşama kadar güneş alıyor . Ben Vestel buzz serisini düşünüyorum 55 derecede çalıştığı için . Ama tek bir açıklama dahi bulamadım . Yardım ederseniz çok sevinirim saygılarımla
merhaba hoşgeldiniz. Neden memnun kalmadınız sebebini öğrenebilirmiyim.?

Geri dönüşler benim için fazlasıyla önem arz ediyor.

I Çevrimdışı

ilhamin

Yeni Üye
15 Kas 2023
12
44
merhaba hoşgeldiniz. Neden memnun kalmadınız sebebini öğrenebilirmiyim.?

Geri dönüşler benim için fazlasıyla önem arz ediyor.
Hocam yani aslında güzel ama çok övmüşlerdi soğutma aşırı güzel gelmedi ve bir sene sonra sanki eskisi gibi soğutması güzel değil gibi geldi ama bu psikolojik olabilir . Dış ünite süper sessiz ama içerde ses yüksek geliyor . Isıtma ise normal . Ufak bir oda için 18.000 btu aldık . Elektrik tüketimi ise çok memnunum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Hocam yani aslında güzel ama çok övmüşlerdi soğutma aşırı güzel gelmedi ve bir sene sonra sanki eskisi gibi soğutması güzel değil gibi geldi ama bu psikolojik olabilir . Dış ünite süper sessiz ama içerde ses yüksek geliyor . Isıtma ise normal . Ufak bir oda için 18.000 btu aldık . Elektrik tüketimi ise çok memnunum
En son ne zaman genel temizlik yaptınız.?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Hiç yapmadım hocam . Üstteki filtre temiz gibiydi ama bakayım. Vestel buzz hakkında görüşünüz nedir hocam
üstadım üstteki filtreyi en fazla 2 haftada bir.

iç ve dış üniteyi hersene detaylı şekilde yetkin kişiler tarafından ilaçlı yıkama işlemi yapılmalı.

Yıkama işlemi yapılmazsa alüminyum finler ve cross fan kanatları tozlarla kapanmaya başlar.

ısı iletimi azalır sizde klima eskisi gibi soğutmadığı düşünürsünüz.

Güzel bir temizlik cihazınızı eski haline getirecektir.

Geri
Üst Alt