A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ustalarım merhaba.
Manisa Turgutlu ilçesiden kullanılacak klima bakıyoruz. Daire en üst katta. Yalıtım ve çatı yok. Yazın çok sıcak oluyor. Kışın da büyük ihtimal soğuk olur. Alınacak klima yaz kış kullanılacak. Bütçe 23-24 bin bandında. Kullanılacak oda yaklaşık 30 metrekare.

Baktığımız fiyat bandında ise şu ürünler var. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Bunlar dışında öneriniz varsa paylaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.​

ben klima alıyor olsam listeden birinci tercihim lg olur.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Merhabalar
İlk vakumlama işini beceremedik ikincisinde nelere dikkat etmek gerekiyor?

Soğutma akışkanın tamamen boşaltıldıgını nasıl anlayabilirim. Vakumlama süresi ne kadar olmalı ? Refco vakum motoruyla bu işlemi yaptıklarını iletiyorlar?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,150
hocam bu dediğinizi yapsa bile randuman vereceği garantimi eğer servis vakumlama yapmadısa.biz dünya para verip aldığımız klimayı bu şekil kullanmak zorundamıyız .servis dış üniteyi değiştirsin lg genel merkezide bu servisten klima parasını kessin bu şekil olursa belki bir daha vakumsuz montaj yapmazlar.
hava ve nem tüm sisteme kompresör yağına kadar nüfus eder. Birinci öncelik dış ünitenin değişimi olmadı en azından gaz değişimiyle sistemdeki nemin büyük kısmı alınmış olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,150
Ustalarım merhaba.
Manisa Turgutlu ilçesiden kullanılacak klima bakıyoruz. Daire en üst katta. Yalıtım ve çatı yok. Yazın çok sıcak oluyor. Kışın da büyük ihtimal soğuk olur. Alınacak klima yaz kış kullanılacak. Bütçe 23-24 bin bandında. Kullanılacak oda yaklaşık 30 metrekare.

Baktığımız fiyat bandında ise şu ürünler var. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Bunlar dışında öneriniz varsa paylaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.​

Sigma, gree kesinlikle listeme sokmam bu makinalar stabil çalışamıyor. yıllardır bunu dile getiriyorum
Vestel, ariston gibi makinalardan hiçbir farkı yok.

Demirdöküm arçelik tarafından üretiliyor servis tarafında sorun yaşamayacağınızı düşüyorsanız alınır.
ECA kim nerede üretiyor servisliğini kim yapacak bilgim yok.
LG yıllardır öneriyoruz LG kullanıcıları konusuna gözatabilirsin.

Giriş sınıfı uygun fiyatlı uçan kaçan makina LG-Arçelik grubu harici yok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,150
Merhabalar
İlk vakumlama işini beceremedik ikincisinde nelere dikkat etmek gerekiyor?

Soğutma akışkanın tamamen boşaltıldıgını nasıl anlayabilirim. Vakumlama süresi ne kadar olmalı ? Refco vakum motoruyla bu işlemi yaptıklarını iletiyorlar?
Servis portuna manofoldu bağlar onun üzerindeki vanadan gazı boşaltır ki bunu rahatlıkla görebilirsin.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
hava ve nem tüm sisteme kompresör yağına kadar nüfus eder. Birinci öncelik dış ünitenin değişimi olmadı en azından gaz değişimiyle sistemdeki nemin büyük kısmı alınmış olur.
hocam benim fujıplus klimaya 2 ciye gelip vakum yaptılar(takan kişi geldi) hatta bir müddet sonra gazı kaçmış rekoru iyi sıkmamışlar ben bu sefer dışardan başka bir klimacı getirtirdim vakum yapıp teraziyle gaz bastı.fakat klima hala randumansız bu yaz izmirin cehennem sıcaklarında iyi soğutmuyordu dikkatimi çeken ise dışarıya tahliyeden bir damla bile su akıtmaması temmuzda mahallede gezdim farkı bir sürü klimaya baktım hepsi dışarıya su akıtıyordu benim klimadan bir damla bile su gelmiyordu ve soğutması iyi değildi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,150
hocam benim fujıplus klimaya 2 ciye gelip vakum yaptılar(takan kişi geldi) hatta bir müddet sonra gazı kaçmış rekoru iyi sıkmamışlar ben bu sefer dışardan başka bir klimacı getirtirdim vakum yapıp teraziyle gaz bastı.fakat klima hala randumansız bu yaz izmirin cehennem sıcaklarında iyi soğutmuyordu dikkatimi çeken ise dışarıya tahliyeden bir damla bile su akıtmaması temmuzda mahallede gezdim farkı bir sürü klimaya baktım hepsi dışarıya su akıtıyordu benim klimadan bir damla bile su gelmiyordu ve soğutması iyi değildi.
Uygun miktarda gaz konulduğundan emimisin.?

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
430
34
Sigma, gree kesinlikle listeme sokmam bu makinalar stabil çalışamıyor. yıllardır bunu dile getiriyorum
Vestel, ariston gibi makinalardan hiçbir farkı yok.

Demirdöküm arçelik tarafından üretiliyor servis tarafında sorun yaşamayacağınızı düşüyorsanız alınır.
ECA kim nerede üretiyor servisliğini kim yapacak bilgim yok.
LG yıllardır öneriyoruz LG kullanıcıları konusuna gözatabilirsin.

Giriş sınıfı uygun fiyatlı uçan kaçan makina LG-Arçelik grubu harici yok
Teşekkür ederim ustam. Wi-fi özelliği var diye şu ürüne karar kılıp 25200₺ 'ye sipariş geçtik. İnşallah memnun kalırız

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt