slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Servis urunu monte etti sinyal kablosunu ucretsiz taktilar. Bayi "dahil degil" demisti dedim. Bayi bilmez dedi. Sattigi urunu nasil bilmez anlamadim.
Ancak fan modunda cok kotu bir koku veriyor. Iki cam acik oldugu halde odada duramadim. Sanki bir fabrikanin dibinde yasiyorum da toksik gazlari soluyorum. Bilmiyorum, koku ic kisimdaki koyu renkli palstiklerden mi geliyor yoksa ic unite serpentinlerinden mi? Calismazken koku yok. Sota Bey, cam sili ic unitenin serpantinlerine , azar azar puskurtsem bir zarari olur mu? Sonra da ,nem alma modunda kendi kendini durulasin diyorum.Ben de klima temizlik ilaci da var ama kullanmak istemiyorum. Onu kullanirsam iyice su ile durulamam ve duzenegini kurmam gerekiyor. Ici daha tertemiz , cok agir bir temizlik isi olur. Bir de kurulumdan bitince klimanin denemesini yaptiktan sonra derece ile hicbir sicaklik olcumu yapmadi. Servis formunu tablet yaninda olmadigini soyledi. Sonra iletecegini soyledi. Ama kullanilan vakum saati digital ve icindeki havanin sicakligini da gosteriyor. En az 20 dak vakumladi. Simdi tek sorun kokudan kurtulmak. Zamanla gecer dedi ama ne kadar sure odaya giremeyecegim? Yoksa odada Ozon makinesini mi calistirsam?

Sota Sota , slowfood slowfood
Birincisi ozon makinenizin kaç gr/saat özellikte olduğunu bilmiyorum ama yalnızca siz odada iken kesinlikle çalıştırmamanızı önerebilirim.

İkincisi normal koşullarda filtre materyalleri ve plastik aksamlar ısı değişikliği nedeniyle böyle bir koku oluşturur, plastik kimyasal kokusu olarak özetleyebilirim ama uzun sürmesi normal gelmedi. En azından sadece klima açık şekilde 1,5 2 saat odaya hiç girmeden ve tüm cam pencere açık şekilde çalıştırma şansınız varsa öyle bir uygulama yapın. Yeni kurulmuş klimada serpantine herhangi bir kimyasalı doğrudan sıkmanızı tavsiye etmem. Şu anda durulama v.s. ile uğraşmanız çok olası değil.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Merhabalar,
Yatak odası ve salonda bulunan birer adet priz var prizler C 16 sigortaya bağlı.
Bu prizlerin birisine modemi diğerine 12.000 btu klimayı fiş kullanarak çalıştırmak istiyorum.Aynı prize üçlü kablo ile hem klima hemde modemi kullanabilirmiyim?
Konu hakkında yorumlarınzı rica ederim.

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Merhabalar,
Yatak odası ve salonda bulunan birer adet priz var prizler C 16 sigortaya bağlı.
Bu prizlerin birisine modemi diğerine 12.000 btu klimayı fiş kullanarak çalıştırmak istiyorum.Aynı prize üçlü kablo ile hem klima hemde modemi kullanabilirmiyim?
Konu hakkında yorumlarınzı rica ederim.
sigorta ile priz arasında ki kablo kesiti önemlidir burada 3*2,5mm ise bir sıkıntı olmaz hatta 3*1,5 mm de bir sıkıntı yaratmaz kablo kesiti uygunsa kullanabilrsiniz. Elektrik konusunu daha iyi bilen arkadaşlar da yazacaktır mutlaka.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,151
sigorta ile priz arasında ki kablo kesiti önemlidir burada 3*2,5mm ise bir sıkıntı olmaz hatta 3*1,5 mm de bir sıkıntı yaratmaz kablo kesiti uygunsa kullanabilrsiniz. Elektrik konusunu daha iyi bilen arkadaşlar da yazacaktır mutlaka.
kaliteli 3*15mm kısa kabloyuda 12lik klimalarda sorunsuz kullanabilirsiniz.
Altını çizerek söylüyorum kablo kaliteli olacak.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Merhabalar,
Klima montajı yapıldı fakat servis vakum işlemi yapıldığına dahil görüntü veremiyor. Yaptık diyor. Yarın gelip vakum işlemi yapacaklarBu işlem doğru mu bu durumda nadıl devam etmeliyim?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Merhabalar,
Klima montajı yapıldı fakat servis vakum işlemi yapıldığına dahil görüntü veremiyor. Yaptık diyor. Yarın gelip vakum işlemi yapacaklarBu işlem doğru mu bu durumda nadıl devam etmeliyim?
vakum yapılmadan çalıştırıldısa geçmiş olsun bir daha vakum yapılsada olmaz dış ünitenin değiştirilmesi gerekir.benim fujıplus klima montaj yapılırken vakum yapılmadı(söylediğim halde fabrikadan vakumlu geliyor diye yapmadılar)daha sonra klimanın randumanı iyi değildi geldiler vakum yaptılar fakat hala randumanı iyi değil o zamanlar bilgisizdim uşraşmadım şimdiki aklım olsaydı dış üniteyi değişltirtirildim.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Merhabalar,

Sadece ilk kurulunda çalıştırıldı daha sonra çalıştıtılmadı fark eder mi?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Merhabalar,

şota ustam bu konuyu cevaplarsa daha iyi olur benim bildiğim vakum yapılmadan çalıştırıldımı sorun teşkil ettiği bu nedenle dış ünitenin muhakkak değişmesi gerektiği benim klima vakumu konusunda çok bilgim olmadığı için zamanında bende dış üniteyi değiştirtmeden kuran kişiyi çağırdım gelip ikinciye vakum yaptılar fakat klima hala sorunlu para olmadığı için bu şekil kullanıyorum.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,151
Merhabalar,

vakumlama yapılmadan sisteme gaz salanırsa
montaj borusu ve iç ünitede bulunan nemli hava gazla karışır.
Cihaz çalıştırıldığı anda nemli hava gazla beraber dış üniteye geçer ve artık sistemin her tarafına nüfus eder.

Bu noktadan sonra yapılacak 2 şey var.

1. dış ünite değişimi
2. tüm gaz boşaltılıp, sistem vakumlanıp gramajında sisteme yeniden gaz şarj etmek.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Şota usta cevabınız için teşekkür ederim. LG,klima dış ünite degişimi için servise yönlendiriyor. Üzerine alınmıyor. Değişim için nasıl bir yol izlemem uygun olur?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,151
Şota usta cevabınız için teşekkür ederim. LG,klima dış ünite degişimi için servise yönlendiriyor. Üzerine alınmıyor. Değişim için nasıl bir yol izlemem uygun olur?
Kuruluma gelen servisten vakumlama yapılmadığına dair evrak alabilirsen
Sonrasında genel merkeze baskı yapılır.

LG M.H üzerinden sonuç çikmazsa, THH sorunu çözer.

Geri
Üst Alt