I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Merhabalar,
O şekilde bir belge vereceklerini düşünmüyorum. Kurulum geçen Perşembe günü yapıldı kurulumu yapan kişi vakumlama işlemi yapılırken fotoğraf olduğunu söylüyor. Servisten fotoğraf gelmesini bekliyorum. Genel merkez siz değişim için servisle konuşun dedi bu nedenle Yarın makul bir fotoğraf gelmezse THH başvuracağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Merhabalar,
O şekilde bir belge vereceklerini düşünmüyorum. Kurulum geçen Perşembe günü yapıldı kurulumu yapan kişi vakumlama işlemi yapılırken fotoğraf olduğunu söylüyor. Servisten fotoğraf gelmesini bekliyorum. Genel merkez siz değişim için servisle konuşun dedi bu nedenle Yarın makul bir fotoğraf gelmezse THH başvuracağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
vakumlama esnasında fotoğraf çekilmesi.!
yeni prosedür mü başlattılar :alala

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
IMG20231031140931.jpg

Merhabalar,

Resimde yer alan cihaz ile vakum yapılabiliyor mu? Bu değerlerin vakum yapıldığını gösterir bir açıklaması var mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
IMG20231031140931.jpg

Merhabalar,

Resimde yer alan cihaz ile vakum yapılabiliyor mu? Bu değerlerin vakum yapıldığını gösterir bir açıklaması var mı?
Bu cihaz Testo 550s monifold.
Vakum pompasına bağlanarak yapılan vakumun, basınç takibi yapılır.

Bu görüntünün senin evde çekildiğine emin misin.?

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Merhabalar,

Bende tekrar gelip vakum yapmalarını istedim. LG ile uğraşmak istemiyorum. Sizin ikinci tavsiyeniz tekrar vakum işlemi yaptırındı bende bu şekilde yapacağım.

Bir daha bedava dahi olsa LG ürünü almayacağım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Merhabalar,

Bende tekrar gelip vakum yapmalarını istedim. LG ile uğraşmak istemiyorum. Sizin ikinci tavsiyeniz tekrar vakum işlemi yaptırındı bende bu şekilde yapacağım.

Bu konuda LG tavrı net vakumlama yapılacak fakat servisler işgüzarlık yapabiliyor.

cihazdaki tüm gazı boşaltıp, cihazın vakumlanıp sonra yeni gazın basılması gerekir.

gaz boşaltılılmadan yapılacak vakum işlemi göz boyama olacaktır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhabalar,

Çalıştırılmış cihazda sistemde zaten vakumla alınması gereken artık v.b. dolaştığı için ya gazın tamamen boşaltılıp normalden daha uzun süre vakum yapılması ya da dış ünitenin tamamen değiştirilmesi gerekir.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Ustalarım merhaba.
Manisa Turgutlu ilçesiden kullanılacak klima bakıyoruz. Daire en üst katta. Yalıtım ve çatı yok. Yazın çok sıcak oluyor. Kışın da büyük ihtimal soğuk olur. Alınacak klima yaz kış kullanılacak. Bütçe 23-24 bin bandında. Kullanılacak oda yaklaşık 30 metrekare.

Baktığımız fiyat bandında ise şu ürünler var. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Bunlar dışında öneriniz varsa paylaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.​

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Merhabalar,

örnek veriyorum benim klima vakumsuz takıldı çalıştırıldı daha sonra randumanı iyi olmadığı kuran kişiyi tekrar çağırdım gelip vakum yaptılar fakat hala sorunlu.(şimdiki bilgim olsaydı kesinlikle uğraşır dış üniteyi değiştirtirildim) örneği gözünüze sokuyorum hala vakumlama derdindesiniz uğraşın dış üniteyi değiştirtirin.(en iyi randumanı bu şekil alırısınız)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Bu konuda LG tavrı net vakumlama yapılacak fakat servisler işgüzarlık yapabiliyor.

cihazdaki tüm gazı boşaltıp, cihazın vakumlanıp sonra yeni gazın basılması gerekir.

gaz boşaltılılmadan yapılacak vakum işlemi göz boyama olacaktır.
hocam bu dediğinizi yapsa bile randuman vereceği garantimi eğer servis vakumlama yapmadısa.biz dünya para verip aldığımız klimayı bu şekil kullanmak zorundamıyız .servis dış üniteyi değiştirsin lg genel merkezide bu servisten klima parasını kessin bu şekil olursa belki bir daha vakumsuz montaj yapmazlar.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt