slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu da mantıklı çözüm ama mutfak balkonu dışında herhangi bir yere izin verilmiyor.
Balkondan direkt salona verelim desek, salonun ortasında bir yerde delik olacak. Büyük ihtimalle çizdiğin okun tam ucuna gelebilir.

Yazın camları komple açık tutuyoruz, haba gelsin diye :)
Koridorun sonuna iç üniteyi götürmek imkansız gibi bişi. Hem yolu uzun hem kiriş vs var hem de ters tarafta kalacak.
Bir kaç komşuya bakmak lazım, ne yapmışlar diye ama çoğu ya salondadır yada mutfak kapısı üzerinde. Farklı bir yere montaj yapan çıkacağını sanmıyorum.
Örnek konfigürasyonu bu yüzden bu şekilde paylaştım. Başka türlü bir kurulum ( Sota Sota Başkan' ın önerdiğinin dışında) ciddi sıkıntı yaratacaktır diye düşünüyorum. Siz bir bakın komşulara, örnek kurulumlara göre araştırılsın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Örnek konfigürasyonu bu yüzden bu şekilde paylaştım. Başka türlü bir kurulum ( Sota Sota Başkan' ın önerdiğinin dışında) ciddi sıkıntı yaratacaktır diye düşünüyorum. Siz bir bakın komşulara, örnek kurulumlara göre araştırılsın.
homejen ısı dağılımı için bu yerleşim şekli uygun fakat olmaz derseniz balkonların yerini bize işaretleyin

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
157
34
homejen ısı dağılımı için bu yerleşim şekli uygun fakat olmaz derseniz balkonların yerini bize işaretleyin

Mutfağın üstünde mavi ile boyadığım kısım balkon. Başka balkon yok maalesef.

Screenshot_20230926_145229.jpg

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Merhabalar,

Klimanın dış ünitesinin kurulumu 30*30 profilin üzerine yapılacak. Bu şekilde yapılan kurulumlarda titreşim takozu konulması gerekiyor mu?

Q Çevrimdışı

qnedim

Yeni Üye
25 Ağu 2023
12
52
Bakır boru ve sinyal kablosu montaja dahildir. 5mt üzeri borulamada ME belirlediği ücret üzerinde faturalandırma yapılır.
Havale yaparken aldığınız ürün marka model bilgisini açıklama alanına yazmayı unutmayın.
Servis urunu monte etti sinyal kablosunu ucretsiz taktilar. Bayi "dahil degil" demisti dedim. Bayi bilmez dedi. Sattigi urunu nasil bilmez anlamadim.
Ancak fan modunda cok kotu bir koku veriyor. Iki cam acik oldugu halde odada duramadim. Sanki bir fabrikanin dibinde yasiyorum da toksik gazlari soluyorum. Bilmiyorum, koku ic kisimdaki koyu renkli palstiklerden mi geliyor yoksa ic unite serpentinlerinden mi? Calismazken koku yok. Sota Bey, cam sili ic unitenin serpantinlerine , azar azar puskurtsem bir zarari olur mu? Sonra da ,nem alma modunda kendi kendini durulasin diyorum.Ben de klima temizlik ilaci da var ama kullanmak istemiyorum. Onu kullanirsam iyice su ile durulamam ve duzenegini kurmam gerekiyor. Ici daha tertemiz , cok agir bir temizlik isi olur. Bir de kurulumdan bitince klimanin denemesini yaptiktan sonra derece ile hicbir sicaklik olcumu yapmadi. Servis formunu tablet yaninda olmadigini soyledi. Sonra iletecegini soyledi. Ama kullanilan vakum saati digital ve icindeki havanin sicakligini da gosteriyor. En az 20 dak vakumladi. Simdi tek sorun kokudan kurtulmak. Zamanla gecer dedi ama ne kadar sure odaya giremeyecegim? Yoksa odada Ozon makinesini mi calistirsam?

Sota Sota , slowfood slowfood

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
41
44
Merhabalar,
Dış ünite klimanın arka kısmında 10-15 cm boşluk olması uygun denmişti. 5-7,5 bıraksam nasıl olumsuz yönleri olur?

Geri
Üst Alt