I Çevrimdışı

ilhamin

Yeni Üye
15 Kas 2023
12
44
üstadım üstteki filtreyi en fazla 2 haftada bir.

iç ve dış üniteyi hersene detaylı şekilde yetkin kişiler tarafından ilaçlı yıkama işlemi yapılmalı.

Yıkama işlemi yapılmazsa alüminyum finler ve cross fan kanatları tozlarla kapanmaya başlar.

ısı iletimi azalır sizde klima eskisi gibi soğutmadığı düşünürsünüz.

Güzel bir temizlik cihazınızı eski haline getirecektir.
Hocam Vestel buzz hakkında ki görüşünüz nedir .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Hocam Vestel buzz hakkında ki görüşünüz nedir .
Üstadım Vestel Flora seriyle işte sonunda F/P makina yaptı düşük bütçesi olan alsın kullansın dedik.
Geri dönüşler oldukça iyidi sonra Flora Doğa olarak seriyi güncelledi güzelim cihazın içine ettiler.
Ha flora çok mu iyiydi hayir ama parasını hak ediyordu ufak tefek kusurları vardi.

Şimdi Vestelin çalışma algoritmasiyla LG-Beko-Arcelik kıyaslayacak olursak
Vestel tokat manyağı olur.

Vestel tabiri caizse 4 ileri vites LG grup 10 ileri vitesli araç gibi.
Bunun size geri dönüşü daha stabil çalışma, istenilen ısıyı daha iyi ayarlama ve daha az tüketim olarak geri döner ayrıca dış ünite daha sessiz çalışır.

I Çevrimdışı

ilhamin

Yeni Üye
15 Kas 2023
12
44
Üstadım Vestel Flora seriyle işte sonunda F/P makina yaptı düşük bütçesi olan alsın kullansın dedik.
Geri dönüşler oldukça iyidi sonra Flora Doğa olarak seriyi güncelledi güzelim cihazın içine ettiler.
Ha flora çok mu iyiydi hayir ama parasını hak ediyordu ufak tefek kusurları vardi.

Şimdi Vestelin çalışma algoritmasiyla LG-Beko-Arcelik kıyaslayacak olursak
Vestel tokat manyağı olur.

Vestel tabiri caizse 4 ileri vites LG grup 10 ileri vitesli araç gibi.
Bunun size geri dönüşü daha stabil çalışma, istenilen ısıyı daha iyi ayarlama ve daha az tüketim olarak geri döner ayrıca dış ünite daha sessiz çalışır.
Hocam ozaman ben ya Beko alayım yada yukardan paylaştığınız LG alayım .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Son bir tavsiye isteği mhi diamond 12 mi , me legendera 12 mi?
her iki üründe twknik verileri neredeyse aynı fakat MHI sitesinden çok fazla teknik data yok.
Tasarım yükünü de paylaşsanız ölür müsünüz.!

Bana ME daha çekici, yivli boru seti sayesinde birden fazla yer değişminde aynı boruyu kullanabilirsiniz.

Son olarak ME için fiyat aldınız mı.?

E Çevrimdışı

e398ci

Yeni Üye
12 Eyl 2022
19
47
her iki üründe twknik verileri neredeyse aynı fakat MHI sitesinden çok fazla teknik data yok.

Bana ME daha çekici, yivli boru seti sayesinde birden fazla yer değişminde aynı boruyu kullanabilirsiniz.

Son olarak ME için fiyat aldınız mı?

Son olarak ME için fiyat aldınız mı.?
Üstad yarın alacağım inşallah. Tasarım yükü tam olarak nedir acaba? İnanın ilgilendigim klimalarin teknik verilerini bayi ve servislerden daha iyi biliyorum şaka değil . Lakin anlamlarini bilmedikten sonra birseye yaramıyor 😀 mesela
eorovent sitesindeki verilerin ne anlama geldiğini açıklayan bir konu var mı acaba ben bulamadım da. Mesela diamond 12 ile legendera 12 yi örnek alalım. Diamond +2 derecede 1.77 kw cop 5.18 , legendera +2 derecede 2.0 kw cop 5.10. Yani burada anlatılan +2 derecede xx kw harcayacak xx kw enerji elde etmek mıdır? Formül söyle mi 1.77/5.18=0.341 kw =341 watt. Eğer formül böyle ise diamond legendera dan daha az enerji tüketir. Diamond https://www.eurovent-certification..../certificate/participant/model/show/196625961. Legendera https://www.eurovent-certification..../certificate/participant/model/show/199572687

Moderatör tarafında düzenlendi:
G Çevrimdışı

gizemli

Yeni Üye
29 Ara 2021
3
41
herkese merhabalar. ben dublex evde oturuyorum ve yatak odası üst katta olduğu için kışın kombi odayı ısıtamıyor ve çok soğuk oluyor. yaz ve kış yatak odasında uyuduğumuz zamanlar kullanabileceğim bir klima tavsiyeniz varmıdır. zaman ayarı olması ve sessiz olması lazım. bide uzaktan kontrol edilebilir olursa çok iyi olur... şimdiden değerli cevaplarınız için tşk ederim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
herkese merhabalar. ben dublex evde oturuyorum ve yatak odası üst katta olduğu için kışın kombi odayı ısıtamıyor ve çok soğuk oluyor. yaz ve kış yatak odasında uyuduğumuz zamanlar kullanabileceğim bir klima tavsiyeniz varmıdır. zaman ayarı olması ve sessiz olması lazım. bide uzaktan kontrol edilebilir olursa çok iyi olur... şimdiden değerli cevaplarınız için tşk ederim
Lg dual plus (wifi kitli model) modeline bakabilirsiniz.

Geri
Üst Alt