E Çevrimdışı

e398ci

Yeni Üye
12 Eyl 2022
19
47
2 adet me 12 legendera 89000 tl , 2 adet 12 diamond 95000 tl, 2 adet 12 mhi premium wifi modüller dahil 70000 tl. Fakat klima ile ısınmak yukarıda yazdığım şekilde bu cihazlarla mantıklı mı bilemiyorum. Şu anda kombi yanıyor ve oda 0.1 hassasiyette termostadi 20 dereceye ayarlı. 24 saatte 9 m3 dogalgaz harcamış. Tahminimce göre 60 tl yapıyor. 2 klima ne kadar tüketir acaba?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
2 adet me 12 legendera 89000 tl , 2 adet 12 diamond 95000 tl, 2 adet 12 mhi premium wifi modüller dahil 70000 tl. Fakat klima ile ısınmak yukarıda yazdığım şekilde bu cihazlarla mantıklı mı bilemiyorum. Şu anda kombi yanıyor ve oda 0.1 hassasiyette termostadi 20 dereceye ayarlı. 24 saatte 9 m3 dogalgaz harcamış. Tahminimce göre 60 tl yapıyor. 2 klima ne kadar tüketir acaba?
Klimayla ısınmanın mantığı hangisi şehirde oturduğunuza bağlı olarak değişir.

Akdeniz ve ege de evet ama diğer bölgelerde kesinlikle doğalgaz.

E Çevrimdışı

e398ci

Yeni Üye
12 Eyl 2022
19
47
Klimayla ısınmanın mantığı hangisi şehirde oturduğunuza bağlı olarak değişir.

Akdeniz ve ege de evet ama diğer bölgelerde kesinlikle doğalgaz.
Bursa, Gemlik. İzmir kadar değil ama yine de ılıman sayılır. Kışları çok nadir eksili değerler oluyor. Gunluk en az 8 m3 olur sanırım. Kombi 45 derecede ve şu an ev 20 derece.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
bursadayım.. evde çatı yalıtımı olmadığı için ve yatak odasına konulan peteğin minicik olduğu için ciddi derecede kış aylarında soğuk oluyor oda... şöyle nokta atışı yapacağım bir klima olursa süper olur. tşkler
Bursanın iklim yapısı hakkında pek bilgim yok fakat kar yağıyor diye biliyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bursanın iklim yapısı hakkında pek bilgim yok fakat kar yağıyor diye biliyorum.
Gemlik tarafına çok seyrekte olsa (Birkaç yılda bir) kar yağdığını hatırlıyorum. Ama Bursa' nın yüksek yerlerinde kar bulunabiliyor. Kar biriken bölgelerde o soğuğun etkisi ile klima performansının yeterli gelemeyeceği, tüketim maliyeti açısından efektif olmayacağına katılıyorum.

I Çevrimdışı

ilhamin

Yeni Üye
15 Kas 2023
12
44
Üstad 30 kasımda sizin yönlendirmenizle Beko ekolojik 18.000 btu aldık. Montajdan önce önereceğiniz birşey varmı? Elektrik tesisatı çekilecek ve maalesef su gideri için asansör e ihtiyaç duyuluyor

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Üstad 30 kasımda sizin yönlendirmenizle Beko ekolojik 18.000 btu aldık. Montajdan önce önereceğiniz birşey varmı? Elektrik tesisatı çekilecek ve maalesef su gideri için asansör e ihtiyaç duyuluyor
peder yazın arçelik ekolojik klima aldı servis geldi kurdu uçları prize takarak cihazı çalıştırıp denedi daha sonra biz elektrikçi çağırdık bağlantıları yaptırdık.yani önceden tesisat çekilmesede olur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ama elektrik dış üniteye gidiyor galiba oraya bağlantı zor olmaz mı?
elektrikten pek anlamam kuran servis dış üniteden kabloyu çekti iç ünitenin yanında 1 metre kadar kablo bıraktı seyyar prizle denedi çalıştırdı benim işim bitti gerisini elektrikçiye bağlattır dedi. elektrikçi çağırdım buata bağlantı yaptı arayada sigorta koydu.

I Çevrimdışı

ilhamin

Yeni Üye
15 Kas 2023
12
44
elektrikten pek anlamam kuran servis dış üniteden kabloyu çekti iç ünitenin yanında 1 metre kadar kablo bıraktı seyyar prizle denedi çalıştırdı benim işim bitti gerisini elektrikçiye bağlattır dedi. elektrikçi çağırdım buata bağlantı yaptı arayada sigorta koydu.
Yeni öğrendim teşekkür ediyorum

Dış üniteyi ulaşılması zor yere tıkılacaksa rica et
2-3mt balkon içine kadar dış üniteden kablo bıraksınlar, Elektrikçi oradan ek yapıp buata kadar uzatır.
Başkanım peki vakum nekadar süre yapılmalı? 10 dakika yeterli oluyor mu?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt